Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488584/bmid_neprilis-stastna-rodina-POA-488584.jpg 4 1611 1611

Nejnovější příběh mistryně psychothrilleru – opět dokonale drásavý a neodložitelný. Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Not a Happy Family , 2021

juleska
09.07.2022 5 z 5

Moje prvni kniha autorky, precetla jsem ji za necely den, protoze jsem ji nebyla schopna odlozit.

Awča
09.07.2022 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Konec mi přišel useknutý, ale epilog to napravil.

Aduella
09.07.2022 4 z 5

Nesmírně čtivé a poutavé čtení. V takové rodině bych nechtěla být ani na návštěvě . Kniha prakticky nelze odložit. Celý den jsem se těšila ma večer, kdy budu moci pokračovat ve čtení. Trochu mne zklamal nepříliš dotažený konec (motiv vraha), ale úplně poslední kapitola s naznačeným dalším vývojem byla fajn tečka.

LaCoccinelle
09.07.2022 5 z 5

Příběh jedné "povedené" rodinky. Napínavé od začátku do konce.

LenDa70
08.07.2022 5 z 5

Napínavé jako kšandy až do úplného konce. Už asi tušíte, kdo by mohl být vrahem, a najednou se vše stočí jinam. Svižné čtení, které vás nutí číst dál a dál.

aydam
08.07.2022 5 z 5

Jejich smrt si přáli všichni.
Jde tu o spoustu peněz.

Příběh krátkými kapitolami a stylem, kterým je napsán, rychle plyne. Velice napínavé. Do poslední chvíle si nemůžete být jistí.

Nika151
07.07.2022 5 z 5

Jedná se o mé první setkání s autorkou a chápu, proč je tak oblíbená. Netušíte, kdo je vrah. Tudíž nekoukejte se na konec, protože se připravíte o parádní zážitek. Celou dobu skáče podezření z jedné osoby na druhou, kapitoly jsou krátké, výstižné a neřeší se zbytečnosti. Líbí se mi, ze se mění pohled osob, vše mi přišlo uvěřitelné. Kniha začíná objevením těl a postupně sledujete práci detektivů, myšlenky jednotlivých osob, jak se objevují nové důkazy, eskaluje podezírání z jednoho na druhého..atd.

Luccinda
07.07.2022 5 z 5

Tak tohle je Shari Lapena, jak ji známe (a milujeme)! Zatím jsem od autorky nečetla žádný psychothriller, který by byl nějak výrazně slabší než ostatní, a Nepříliš šťastná rodina není výjimkou, dokonce bych řekla, že se v mém případě bude řadit k těm nejlepším knihám Shari Lapeny.

Co se zápletky týče, máme tu bohatý manželský pár zavražděný ve svém luxusním domě. Trojici hlavních podezřelých tvoří děti obětí, které se svými rodiči příliš dobře nevycházely. Musím říct, že autorce se tentokrát povedlo mě docela dobře zmást, během čtení jsem podezírala snad úplně každého, ale pachatele se mi nakonec odhalit nepodařilo.

Jsem ráda, že jsem od knihy dostala vše, co od skvělého psychothrilleru očekávám. Knížka byla napínavá a jen těžko jsem se od ní dokázala odtrhnout. Zápletka okořeněná spoustou pikantních tajemství a komplikovaných rodinných vztahů. A především výborná atmosféra, která je pro knihy Shari Lapeny tak typická. Za mě naprostá spokojenost a už teď se nemůžu dočkat dalšího psychothrilleru od autorky.

ReginaS.
07.07.2022 2 z 5

Budu zde velká výjimka, ale kniha mě nijak nenadchla. Celkový styl a přeskakování z osoby na osobu, bylo pro mě divné a nepříjemné. Konec mě taky neoslnil. Za mě průměrná kniha.

Janniska
06.07.2022 5 z 5

Shari opět nezklamala.Jedna z mála,kdy nemám naprosté tušení až do konce kdo je vrahem.Ten epilog!!!!!Boží

Ráčkajda
06.07.2022 5 z 5

Naprostá pecka, udržuje pozornost a napětí od začátku do konce. Navíc krátké kapitoly jsou jen třešničkou.

Terka1975
04.07.2022

Moc se mi líbilo, jak se nitky příběhu postupně rozplétaly pěkně pomalu, aby byli podezřelí všichni. A mě to moc bavilo, jen ten konec by si zasloužil trochu víc vysvětlení, už jen z toho důvodu, že se tam vysvětlovalo vše, co se událo.

oleg121
04.07.2022 5 z 5

Zatiaľ asi najlepšia od Shari Lapeny.

Peace
04.07.2022 5 z 5

"Je dobře, že člověk nevidí do budoucnosti."

Shari Lapena mě nezklamala, bylo to fajn počtení, u kterého člověk žasne, jak mohou být některé rodiny tak moc dysfunkční.

kytarka
03.07.2022 5 z 5

Velmi svižně napsaná kniha, jako všechny od Shari. Mám přečtené všechny její knihy. Tato nepatří k tě nejlepším. Nicméně je na vysoké příčce.

MiskaMa
03.07.2022 4 z 5

Napínavá zápletka, postavy nesympatické, skoro všechny na facku, každou chvilku někdo jiný podezřelý. Knížky od autorky mám už přečtené všechny, tahle je opět parádní... Jen ty otevřené konce mi už přijdou všechny na jedno brdo.

Prateri
03.07.2022 5 z 5

Tak tímto mám přečtené všechny knihy Shari Lapeny, které náš knižní trh nabízí. Zbývá jen čekat (a budu pěkně nedočkavá) na další román. Nepříliš šťastná rodina - proč je tomu tak? Mnoho peněz, vrah za dveřmi, podezírání, možná i nenávist. Urovnají všechno zděděné miliony a přinesou štěstí? Já už to vím.

anája
03.07.2022 2 z 5

Kniha nebyla špatná, byla napínavá. Postavy všechny nesympatické. Z knihy ,, Manželé od vedle” a ,,Někdo cizi v domě” jsem byla opravdu nadšená. Jen mi asi nevyhovuje styl psaní , kde se vlastně liší od ostatních autorů tím, ze nepíše knihu z pohledu jedné postavy, ale neustále preskakuje z jedné na druhou a skladba vět mi připadá taková kostrbatá.Jakoby psaná na rychlo a uspěchaně.Nicméně určitě si přečtu další knihy, které napíše.

monulam
02.07.2022 4 z 5

Kniha je napínavá do poslední chvíle, líbila se mi jako ostatně všechny autorčiny knihy

BlueTer
02.07.2022 3 z 5

Ale jo, o mnoho lepší než její minula kniha, ale stejně mám pocit, že mě nic nepřekvapilo. Vraha jsem odhadla dobře. Žádný wow efekt se nekonal. A po půlce knihy už mě unavovalo "udělal to Dan, Catherine možná taky, Rose měla motiv" a pořád dokola.