Nedělní Zepelín

Nedělní Zepelín https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19483/bmid_nedelni-zepelin-9Ce-19483.jpg 4 31 6

Kniha plná laskavých povídek z pera legendárního amerického spisovatele zavádí čtenáře do dětského světa fantazie, splněných i nesplněných přání, tužeb, radostí a zklamání.

Literatura světová
Vydáno: , Eminent

Little Children , 1937

jana9252
05.06.2023 4 z 5

Kniha plní životních moudrostí, ale ždáných klišé. Laskavý a moudrý styl, který pohladí po duši.

TheCiko5
15.11.2020 4 z 5

Jsou to opravdu malé radosti, o kterých autor píše. Dokonce až tak malých, že si musím položit otázku jestli si každé uvedené téma zaslouží vlastní povídku. :-)
Ale kousky to jsou krásné. Čiší z nich opravdovost a jakási sociální čistota, která nepřechází do patosu, ale do upřímného vyprávění o obyčejném životě.

soukroma
08.12.2019 3 z 5

Dětské povídky (Little Children): zdaleka ne pro děti, ale o dětech a jejich vnímání světa. Z nám již dost vzdáleného času a světa - amerických měst 30. let minulého století, čtvrtí přistěhovalců a jejich starostí. Mne to nijak zvlášť nezaujalo.

Ildi
18.01.2018 4 z 5

Skvelé poviedky, nájdem si v nich stále niečo nové.

hlina
01.01.2014 5 z 5

Miluji všechny autorovy povídky. Čiší z nich laskavost, humor, nadhled. Člověk si v nich vždy najde něco nového.

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Povídky pana Saroyana zbožňuju. Jsou zábavné; vtipné, jsou prostě ze života.
Už jste si někdy něco přáli tak moc a dlouho, že když jste to nakonec získali nebylo to již moderní? Ano?
Tak to si jistě vžijete minimálně do jedné povídky. Ty ostatní vřele doporučuju.