Odvážný mladý muž na létající hrazdě

Odvážný mladý muž na létající hrazdě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19437/bmid_odvazny-mlady-muz-na-letajici-hrazd-pd2-19437.jpg 4 125 6

Dvacet pět povídek z pera jednoho z nejslavnějších amerických spisovatelů. Autobiografické črty se střídají s povídkami z velkoměstského života, kresby charakterů s názory na umění, na život a lidi. Pohled na svět očima okouzlenýma zázrakem života.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Československý spisovatel

The Daring Young Man on the Flying Trapeze , 1935

špulo
10.12.2023 5 z 5

Nebudem nikoho presviedčať, že W.S. bol výborný spisovateľ. Pre mňa bol. Mal dar sprostredkovať vlastné zážitky tak, aby boli zážitkom aj pre druhých. Využíval pri tom všakovaké finty spisovateľského remesla a určite mu viac sedela forma poviedky ako román. Táto kniha je toho dôkazom.

vendy246
21.11.2019 5 z 5

Pět hvězdiček za upřímnost, pravdu a lásku k životu. Nelehké čtení ne pro formu, ale pro obsah. Nádherné, niterné, opravdové, nadčasové a oduševnělé. Výpověď autora, který nemá rád dějiny, stroje a obchodování, o bídě Ameriky třicátých let, hladu, nezaměstnanosti, mobilizaci, ale také o dospívání a hlavně o životě a smrti.

jarmuk
08.07.2018 3 z 5

Nejvíce mne bavila předmluva. Zbytek mě nesedl. Na mne moc mluvení a nic z toho. Trochu mi připomíná Hemingwaye, ale ten je mnohem čtivější. Saroyan jen klouže po povrchu věcí a postav, H. jde více do hloubky.

Sourire
02.10.2016 4 z 5

"Nevěřrím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt."

Čtec
12.06.2014 5 z 5

Všechny ostatní už jsem zapomněl, ale titulní povídka Odvážný mladý muž na létající hrazdě se mi vryla do paměti. Je smutná, krásná a jedna z nejlepších vůbec, co jsem od kohokoliv četl.

Kangarooh
11.02.2013 3 z 5

První kniha Williema Saroyena je jakýmsi odrazem jeho osobnosti,jeho pohledu na svět,na život,na lidi.V povídkách je zachycena autobiografická stránka obsahující autorův cit,jemnost,dobrotu.
Některé povídky mne zaujali,pobavili a přinutili přemýšlet,jiné mi přišli nezajímavé,ale i tak se mi v mnohém kniha líbila.Nejvíce asi autorův styl života,a sice: SKOČ DO VODY A ZAČNI HNED PLAVAT...

Část díla

1981  86%Léto na krásném bílém koni
1998  82%Tati, tobě přeskočilo
1958  84%Odvážný mladý muž na létající hrazdě
1998  81%Mami, mám tě ráda

Kniha Odvážný mladý muž na létající hrazdě je v