Mami, mám tě ráda

Mami, mám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8077/bmid_mami-mam-te-rada-O6J-8077.jpg 4 82 10

Jedna z nejslavnějších Saroyanových knih. Líčí mimořádně čtivou formou, plnou lidskosti, lásky a soucitu, radosti i strasti soužití matky s dcerou. 2. vydání

Literatura světová

Vydáno: , Eminent , Knižní klub

Mama I Love You , 1956

Chesterton
15.03.2022 3 z 5

Jak píše Dorry v prvém komentu - čtivé a skoro až pro děcka, co víc čtou. Určitě je tam mnoho mezi řádky, pro mámy i dcery, ale momentálně asi potřebuju trochu víc hloubky a jiná témata. Třeba v budoucnu se ještě setkáme, kniha působí trochu jako pohlazení?
Navíc mám zatím stále i problém se samotným autorem - krom Tracyho tygra zatím nelze mluvit o výraznější "společné řeči", něco mi v jeho tvorbě uniká nebo přebývá? Ale zároveň mě láká jeho neotřelé vidění světa. Nevím. Snad se ještě setkáme . . .

IvaKo
10.02.2022 4 z 5

Čtivě a laskavě napsané vyprávění z pohledu devítileté dívky o jejím vztahu k matce, ale zejména o její touze po úplné šťastné rodině. Autor se citlivě dotýká otázek týkajících se smyslu života, uplatnění v něm, schopnosti snít a své sny realizovat.

Měňavka
15.05.2019 3 z 5

Je to moc hezky napsané, pěkně se to čte, ale to je asi tak všechno. Mám tohoto autora ráda, ale tentokrát mne příběh nezaujal tak, jak bych si přála. Jak vždycky říkám, příběhu musím uvěřit a z řádků na mne musí dýchat schované poselství. Tohle bylo jaksi příliš "jednoduché". Mamka přijede s dcerou do New Yorku hrát divadlo a chce se proslavit. To se hned jednoduchým setkáním zadaří...
Moc se mi líbí autorův nápad zobrazit v knize svět 9-leté dívky a jejího vztahu k mamince, ale rozhodně se mi nelíbí, jak to autor zpracoval. Myslím, že 9-letá slečna určitě takhle nepřemýšlí. Bylo to takové hodně "dospělé".

Eldaren
26.12.2018 4 z 5

Moc hezky napsana kniha. Obdivuji autora za to, ze dokazal jako dospely muz bravurne zpracovat pribeh z pohledu male divky. Skvele zachycene to, jak mala Zabicka vnima veci a udalosti a jak je proziva. Prostrednictvim knihy jsem byla ponoukana divat se na svet detskyma ocima.

Gedzita
17.09.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejzásadnějších knih života. Těším se, až ji budu jednou číst dceři.

Alma-Nacida
20.10.2016 4 z 5

Po mnohem lepší knize "Tati, tobě přeskočilo" byla pro mne tato knížka trochu zklamáním a maminka mi šla celkem dost na nervy. ;-) Přijde mi, že kluk si s tátou užíval mnohem víc srandy. :-) Žabičky mi bylo spíš líto, jako by si s maminkou vyměnily role.

MichelleS
10.02.2015 4 z 5

Laskavá a milá knížka. Už ten formát, který skvěle padne do ruky a snadno se schová v kabelce, si mne okamžitě získal. Jednoduchý příběh vyprávěný devítiletou holčičkou je úplně obyčejný, čtenáře nečekají žádné dramatické zvraty a překvapení, často je v myšlenkách krůček před autorem a děje se přesně to, co čeká. Dětský pohled na svět zjednodušuje problémy a to někdy stačí k jejich vyřešení. Žabička pomáhá mamince splnit její sen a často mi její chování vycházející z upřímné lásky a obdivu a odpouštějící drobné chyby připadalo dospělejší než to mamčino. Ale Žabička má své sny a za pozlátko slávy je nevymění.

Marčullkas
20.03.2014 3 z 5

Knihu jsem četla u moře na pláži a možná proto ve mě umocňovala prožitek příběhu.

Marika Vanova
19.05.2012 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale musela jsem se trochu odpoutat od toho, pro mě absurdního pocitu, nutit děti hrát v divadle či filmu a brát jim dětství. Jinak dobrý příběh ve kterém dítě prahne po úplné milující rodině.

Dorry
14.05.2012 5 z 5

Tato kniha je velmi krásně napsaná, děj je vyprávěný z pohledu malé holčičky jejíž matka je herečka. Nakonec malé děvče taky dostane roli a obě si užívají tehdejší krásy divadelních prken! Vřele doporučuji i pro děti!