Navždy

Navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3511/navzdy-3511.jpg 4 139 17

Doba rytířů. Anglie a Skotsko, 1135. Krásnou lady Abrielle z Harringtonu stíhá neštěstí za neštěstím. Nejprve ztratila otce, pak milovaného snoubence a nyní čelí další katastrofě: její rodině hrozí chudoba a hanba, pokud se neprovdá za bohatého Desmonda de Marlé. Odpudivý, chlípný a zlovolný Desmond ztělesňuje pro mladičkou dívku všechnu odpornost světa, ale přesto ani na okamžik nezaváhá a šlechetně svou povinnost vůči milované rodině splní. Na svatební slavnost spojenou s velkolepým honem se sjíždějí všichni šlechtici ze severu, a mezi nimi je i skotský vyslanec Raven Seabern. Raven spatřil Abrielle před několika měsíci u královského dvora a od té doby po ní touží jako dosud po žádné ženě. Teď je však zaslíbena jinému a jemu nezbývá než se jí vzdát. Přesto neodolá a přijme pozvání na její svatbu. Ještě netuší, že brzy bude bojovat o svůj i Abriellin život - a možná dostane příležitost přece jen získat její lásku a ruku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Everlasting , 2007

MAU256
15.09.2021 5 z 5

Jsem ráda, že i tuto knihu mám ve své knihovně, byla poslední, která mi ještě chyběla. Moc mě mrzí, že autorka už žádnou knihu nenapíše, protože její knížky, musím říci, že všechny, jsou krásně romantické. Ani tato není výjimkou. Abrielle, které zemřel snoubec, aby zachránila matku a svého otčíma, souhlasila se sňatkem Desmonda de Marlé. Na hostině u krále si ji však vyhlédl, samozřejmě jak jinak naprostý krasavec, Raven Seabern, který byl skotským vyslancem. Stal se jejím ochráncem. A jelikož je to zase krásně romantické čtení, samozřejmě, že nechybí ani padouši, nakonec vše dopadne tak, jak má.

"Rozechvěle se usmála. Společně poklekli u kolébky ozářené tlumeným svitem ohně a mysleli na dítě v Abriellině lůně a na to, s jakou láskou ho přivítají na svět."

meredith6677
10.12.2019 2 z 5

Tak jsem knihu dolouskala do konce, i když s občasnými obtížemi. Příběh mě nenadchnul tolik, jako předešlé knihy. Děj se vlekl a ke konci mi přišel zase na druhou stranu urychlený a připravený o tu nejzajímavější část, která mohla nastat. Samozřejmě jak se věci při posledních stránkách daly do pohybu, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, ale i tak to oproti zbývajícím knihám paní Woodiwissové byl slabý odvar.

svetluska.p
01.09.2019 4 z 5

Ačkoli miluju všechny její knihy, tahle se mi zdála trochu slabší.

haWranka
11.07.2018 3 z 5

Takový milý příběh s velmi sympatickým hlavním hrdinou a méně sympatickou hlavní hrdinkou. Četlo se to hezky, zvlášť začátek byl povedený. Ovšem Woodiwiss má mnohem lepší knihy!

RADIN
06.05.2018 2 z 5

Akúsi čudnú povahu mala tá Abrielle,ale stálo pri nej šťastie.

Havrnka
05.03.2018 5 z 5

Sladce romantické oddechové čtení.

ariel platto
04.11.2017 1 z 5

Jednu hvězdičku dávám za dobrý začátek, kdy mě kniha chytla a než se záhy Abrielle projevila jako "koza", bohužel po zbytek celé knihy. Takže krásný, mužný Skot Raven mi to čtení nezachránil...

Lembac
31.08.2017 3 z 5

Po smrti snoubence Weldona je Abrielle nucena si vzit nechutneho a podleho Desmonda de Marle, aby financne podporila celou svou rodinu. Je to od ni opravdu velka obet. Jeste predtim se u dvora seznamuje s krasnym Skotem Ravenem Seabernem, libi se ji, ale on se ji oficialne nedvori, coz mu ma Abrielle celou knizku za zle. Raven ji nespocetnekrat zachrani ze sparu zlosynu, posleze ji i nadbiha, jenze tvrdohlava Abrielle si neustale mysli, ze mu jde jen o jeji penize.

Kniha se cetla lehce. Pribeh byl jednoduchy. Raven mel s Abrielle svatou trpelivost, a kdyby mu Abrielle furt nezazlivala jeho pocatecni ,,nedvoreni se", tak bych dala knizce i vic nez jen tri hvezdicky.

Marry123
07.07.2017 5 z 5

Další krásné oddechové počtení. :)

moudivlacek
29.09.2015 5 z 5

Já tu trošku přidám kladu. Proboha, lidičky, čtete romantiku, tak je jasné, že by to mělo dopadnout dobře, kdyby ne, tak to by teprve byla vlna nevole!!
Jinak příběh zamilovaného Skota a oddané anglické dcery byl hezký, kniha měla v ději rychlý spád, Jsem ráda, že v knize zazněl názor, že všichni ví, že čest byla pro muže té doby ceněná vlastnost, všemi opěvovaná, ale když čest měli dívky a ženy, nikdo si toho nevšiml, nikdo je za to nevyzvedl nad ostatní, a přesto jí měli někdy více jak muži.
Tento příběh je i poučný, neodsuzuj člověka, když ho pořádně neznáš, nepřikládej mu činy, když nevíš, že je udělal, nevkládej mu slova do úst, které jsi od něj neslyšel.
Přeji hezké čtení.

Nefi
05.05.2015 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Oddechové čtení, ale průměrnější. Tato autorka má i lepší knihy.

kazecha
25.06.2014 3 z 5

Příjemná oddychová kniha ... hlavní hrdinka je neskutečně obětavá (já bych tohleto pro rodiče neudělala) a Raven - je její neskutečný strážní anděl - protože jinak by to takhle určitě neskončilo.

jaja1989
27.05.2014 odpad!

Ztrata casu

barbuskaa
20.04.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila hned od samého začátku.. přečetla jsem jí za jeden večer.. :) podle mě patří k těm nej od této autorky..

hortenzie
05.03.2013 3 z 5

Kniha mne trochu zklamala - už jsem od této autorky četla lepší tituly, ale číst se to dá - romantika, napětí.

Miisha
27.11.2011 3 z 5

Rozhodně se tahle knížka nedá počítat mezi nejlepší díla K. E. Woodiwiss, ale zas tak špatný to taky nebylo. Jen mi už to neustálý ohrávání: hezká holka, zlej osud, odpudivej snoubenec, neodolatelně sexy nápadník a krásná budoucnost dost leze na nervy. Chtělo by to nějakou změnu, protože člověk ani nemusí dočítat a ví, jak příběh skončí :(.. ale to je hold osud romanťárny :)

WEIL
20.08.2011

Abrielle má smůlu, že by jeden nevěřil.
Přijde o otce, snoubence, a ještě jako bonus jsou s celou rodinou skoro na huňtě.
A přece se najde dobrák, který má prachy a je si ochoten Abrielle vzít za manželku. Ale bude mu dobrou ženou?