Muž z vysokého zámku

Muž z vysokého zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2981/muz-z-vysokeho-zamku-2981.jpg 4 535 82

Děsivá vize skutečnosti, jak se sice neodehrála, ale jak se mohla odehrát. Autor za toto dílo obdržel v roce 1963 prestižní cenu Hugo Award a etebloval se mezi hvězdami žánru sci-fi. Představte si, že… Že Spojené Státy prohrály druhou světovou válku. Že jsou pod nadvládou Japonska a Německa. Že se píše rok 1962, pár přeživších Židů tají svou totožnost a v zemi se vesele kupčí s otroky. Je to zlý sen? Možná. Ale co když se z tohoto snu nelze probudit?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Man in the High Castle , 1962

Amnesiac
06.08.2011 5 z 5

Chlapík z antikvariátu mal pravdu. Od P.K som toho ešte veľa nečítal, asi 4-5 kníh, ale táto je naozaj dobrá.

Vojta
14.07.2011 5 z 5

Co by jiní autoři dali za Dickovu geniální a dokonale promyšlenou alternativní verzi druhé světové války! Pro Dicka však, podle mého názoru, prostředí románu nebylo zase až tak důležité a vymýšlel jej jaksi mimoděk. To hlavní, o co kdy Dickovi v jeho románech a povídkách šlo, bylo nalezení odpovědí na různé otázky, na které nelze nalézt odpověď. Například "Je vesmír kolem nás skutečný?" nebo "Existuje Bůh?".
Nevím zda se odpovědí na své otázky dočkal. Možná ano, sám se prý setkal s Programátorem - tvůrcem vesmíru. Faktem však zůstává, abych pořád neodbíhal od tématu, že Muž z vysokého zámku je nesmírně poutavou a čtivou knihou, která navíc nabízí aspoň částečné pochopení Dickova vnitřního světa a jeho myšlenkových pochodů.