Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313067/bmid_muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-Tf7-313067.jpg 4 258 94

Muslimské peklo série

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“... celý text

cori
21.03.2019 3 z 5

Další z mnoha příběhů, kdy mladá naivní holka naletí pěkné muslimské tvářičce a pak se stane domácím boxovacím pytlem. Tentokrát se však jedná o Češku.

anezur33
18.03.2019 5 z 5

Zdá se až nemožné kolik knih bylo už o tomto tématu napsáno a stále je strhující co ženy podstupují.

AndreaP.
25.02.2019 4 z 5

Uff. Nechápu, to je asi první, co mě napadlo. Brutalita na straně jedné a naivita, dá-li se to tak nazvat, na straně druhé. Obdivuju autorku, že to celé přežila. A jak jsem právě zjistila, kniha má i druhý díl. No nazdar, asi se už předem krapet bojím, co to zas bude za peklo.

monika8034
10.02.2019 5 z 5

Niečo podobné som prežila s mojim byvalim manželom len našťastie som nežila v jeho krajine.
Odporúčam prečítať

lenkavildomcova
05.02.2019 5 z 5

Šílený příběh. Já nedokážu pochopit, že chlap může dělat to co dělal Senad a někde se to považuje za normální. Oni by se měli léčit, to přece musí být nemoc. Jsem ráda, že to dopadlo dobře. Autorce přeji šťastný a spokojený život.

cikitkapb
22.01.2019

Z žádné knížky jsem nebyla tak vypsychlá, jako právě z této. Když u nás jeden den, kdy jsem byla začtená, zazvonil pošťák, tak jsem se hrozně lekla a ve výsledku jsem se i bála jít otevřít. Co kdyby tam stál nějaký Senad. Podobné příběhy mě běžně nechávají chladnou, ale tento je jiný v tom, že se jedná o Češku, která doslova prožívala peklo na zemi. Knížku jsem měla přečtenou za asi 3 hodiny, a to je můj rekord.

Dendyna
13.01.2019 4 z 5

Velmi silné čtení !

Crozz
03.01.2019 5 z 5

Čtivá kniha, rychle přečteno a samozřejmě šok z příběhu.

v.kalabova
31.12.2018 5 z 5

K knize jsem se dostala úplnou náhodou, nikdy mě taková tématika nezajímala, ale když naše babička řekla: "To víte, že tatínkova sestřenice napsala knížku?" Dostala se ke mně a ze zvědavosti jsem si ji přečetla. Jak už tu někdo psal, nerozumím, že to hrdince nedošlo už při prvním útoku, že to asi není v pořádku. Na druhou stranu to člověk možná dokáže pochopit, láska je slepá a když si na některý věci nepřijdeme sami, nevěříme ostatním nebo chceme věřit, že ten člověk není tak špatný, že se to zlepší.

!SPOILER!
Paní Iva měla v něčem ohromnou smůlu a v něčem obrovský štěstí. Chvílemi mi ji bylo tak líto, že jsem mezi stránkami poplakávala, ale nejhorší snad bylo, že se nemohla opřít o svoji vlastní rodinu, snad jen o babičku, která jí bezpodmínečně a laskavě podala pomocnou ruku, tak jako by to měl udělat každý blízký přítel nebo rodina.

poter
29.12.2018 5 z 5

Dlouho jsem váhala nad přečtením této knížky.Jeden čas jsem přečetla snad všechno co na toto téma vyšlo,ale už mi z toho bylo tak nějak zle.Navíc autorka je češka,tak jsem si říkala,co to asi bude,nějaký přeslazený příběh hloupé naivní holky,která uvěří všemu.Hluboce se tímto autorce Ivě omlouvám.Její příběh jsem přečetla jedním dechem-doslova za pár hodin-nešlo přestat..Pro některé chytré-"nechápu jak to mohla nechat zajít až tak daleko" ji víc než hluboce chápu.Sama jsem měla za manžela násilníka a skoro vraha,a to byl čech-a vím jak těžce se dá z takového života vybrousit-když vám rodina není ochotná pomoct.Tchýně-která se do té doby tvářila snad i kamarádsky,po mé prosbě o pomoc okamžitě otočila-a najednou jsem si za všechno mohla sama..moje vlastní máma-když jí zavolala 15.4 z nemocnice policie,že její pobodaná dcera je v nemocnici-mi později ironicky poděkovala za "krásný dárek" -měla v ten den narozeniny...Zrovna mi hlídala dvouletou dceru-a při našem prvním rozhovoru mi jen řekla,že doufá,že si nemyslím,že budeme moct u nich zůstat...samozřejmě že ne-měly jen velký patrový dům,kde žijí s tátou sami...Už je to hodně let-dceři už je 30 a má svoje 2 kloučky a je spokojená-nebavíme se o tom co bylo a já doufám,že si na tátu pamatuje jen to dobré,i když boží mlýny také zamlely a už je po smrti,ale tohle si člověk asi ponese sebou navždy....díky této knížce tu sedím a brečím-nad všemi těmi chudinkami,které toto musí zažívat celý život,bez šance osvobodit se před těmi odpornými grázly,kteří si hrají na muže. Ivuško-vám děkuji a jsem štastná,že se vám podařilo sebe i dcerku zachránit,jinak bych snad už nikdy ani nemohla usnout,Iveta

veronika5179
05.10.2018 5 z 5

Silný příběh, který je českému čtenáři o to bližší, že ho vypráví Češka. Obdivuji autorku za neskutečnou odvahu a odhodlání bojovat o lepší život i svou dceru. Na druhou stranu jsem nechápala netečnost její rodiny a jejich zlehčování situace. Kniha je napsána lehkým čtivým jazykem, čte se rychle, přesto se nejedná o brak. Důležitý počin, obzvlášť, pokud se děje neodehrává v daleké Asii, ale v Evropě pár kilometrů od nás.

Jirinamac
02.10.2018 5 z 5

Knížka se čte dobře, ale představa, že to někdo prožívá je hrozná. Každý den obava, co zase bude, až mu přeskočí v hlavě. I když je takových knih napsáno mnoho, tak tato je jiná už v tom, že jde o Evropu a dívku z naší země.

Aaloha
24.09.2018 4 z 5

Napínavý příběh, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Asi nikdy nepochopím, že může žena zůstat s mužem, který jí už v těhotenství mlátí. To si jako myslela, že to bude lepší a ještě když s ním odjede k němu domu do Bosny mezi jeho rodinu, kde pro ně žena neznamená nic, jen pracovní sílu?????

Sonika26
05.08.2018 5 z 5

Do knihy jsem se začetla okamžitě za mě jedna z nejlepších knih s touto tématikou co jsem četla

jarmila6295
19.07.2018 5 z 5

Velmi silný příběh - mělo by se to zařadit do povinné četby pro každou dospívající dívku. Jsem velmi ráda, že pro paní Ivu toto "peklo" skončilo. Doufám, že zbytek života má už jen plný slunce!

maličkán
27.06.2018 5 z 5

Kniha velice čtivá, četla jsem jich hodně s touto tematikou, ale tato patří mezi nejlepší. Žádný zbytečný obkecávání a pěkně k věci. Nejhorší na tom je, že peklo nemusí být jen muslimské, že i mezi naší populací je spousta takových haj... .

JajaCZ
12.06.2018 5 z 5

I taký je život. Som ale rada, že pre autorku všetky tie hrôzy skončili a o to viac sa teraz dokáže tešiť zo života. Snáď jej príbeh bude varovaním i výstrahou, možno akýmsi nabádaním k ostražitosti nie len vo vzťahu s cudzincom, ale celkovo s hocijakým chlapom.

DK197
10.06.2018 5 z 5

Já nějak nevím, co bych měla říct. Mně došla slova, protože nechci psát antimuslimský komentář a nerada házím všechny do jednoho pytle, ale... řeknu to takto: "Zůstává mi rozum stát nad každým zlem, které se svévolně rozrůstá a ničí radost a život svých blízkých." Je to příšerný. A to ani nemusí být člověk muslim. Nikdy nevíte, co se skrývá za úsměvem českého souseda.

Silná kniha, kterou malinko ze začátku kazil dojem jakési uspěchanosti a skákání, ale pak se to ustálilo, nebo jsem si možná zvykla.

Dagmar58
05.06.2018 5 z 5

Smutný příběh s dobrým koncem jsem přečetla jedním dechem, autorka čtivě popisuje své skutečné zážitky. Knihy na toto téma jsou si vesměs podobné a měly by být povinnou četbou pro ženy, které se vrhají do podobného dobrodružství a myslí si, že ten jejich vyvolený bude jiný...

Andyhana
09.05.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah během jednoho odpoledne. Jsem dosud nevěděla, že v Bosně (tj. u nás v Evropě!) je část populace muslimská. Chudáci muslimský ženy, žít s takovýma hovadama, pro který jsou kusem hadru, musí být utrpení.

paměti, memoáry česká literatura vzpomínky domácí násilí muslimské ženy osudy žen Bosna a Hercegovina podle skutečných událostí manželství s cizincem

Iva Karlíková
česká, 1972