Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313067/bmid_muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-Tf7-313067.jpg 4 258 94

Muslimské peklo série

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“... celý text

pavlina0821
03.09.2020

Pár knih a tímto tématem jsem už přečetla a když jsem začínala číst tuto, říkala jsem si, že to bude jen další příběh o další naivní blbce, která naletěla muslimovi. No, opravdu byl. Navíc v těch předchozích knihách se vždy muž choval celkem dobře a až později to vypuklo. Senad byl ale psychouš už od začátku, zmlátil ji, když mu řekla o těhotenství a naprosto nechápu tu pasáž, kdy psala, že občasné hádky a facky nebrala v potaz a odjela s ním do Bosny. V tu chvíli jsem si řekla, dobře ji tak. Absolutně neberu větu: " kdo nezažil, nepochopí" tohle je prostě klišé, kterým se snaží omlouvat. Žádná normální inteligentní ženská by tohle nedopustila a je jedno, jaké má zázemí nebo podmínky. Všechno je lepší, než tohle. Nechápu, proč s útěkem tak dlouho otálela. Už když poznala ty vojáky, měla něco podniknout. No ale suma sumárum, kniha byla moc zajímavá a byla jsem napjatá až do konce. Nevěřila jsem, že ji holčičku tak snadno vrátí, to měla opravdu z pr....... kliku ????

akvesy
29.04.2020 5 z 5

Knihu jsem měla během dne přečtenou, nemohla jsme od ní odtrhnout a každá kapitola byla čím dát tím víc zajímavější. Tuto knihu doporučuji si přečíst a i její pokračování. Autorka si hodně zažila a popravdě klobouk dolů, že o tom dokázala napsat knihu.

Dandy1
31.03.2020 4 z 5

Bosna je tak blízko. Člověk by nečekal tak propastný kulturní rozdíl.

grizlinka
26.02.2020 4 z 5

Četla jsem už dříve, ale stále si knihu pamatuji...Tak vysoké hodnocení dávám především za styl psaní. Kniha se totiž četla skoro sama.Tato tématika není nikdy jednoduchá, kdo se někdy v životě setkal s takovýmto typem člověka na jednu stranu chápe chování hrdinky.Nicméně žena se musí postarat o pěkné dětství svého dítěte a někdy je to při udržování rodiny pohromadě horší než opak. Myslím, že autorka opravdu dobře uchopila příběh této ženy a dokázala čtenáře vtáhnout do děje, skoro jako by tam byl.

golfinka1
13.02.2020 5 z 5

Já Ivě fandím. To co zažila ona by málokterá z nás přežila ve zdraví nebo bez psychické újmy. Možná byla naivní ale byla mladá a zamilovaná. A ono vyváznout zdravá a živá od takového násilníka je opravdu nad ženské síly, strach je někdy silnější než pud sebezáchovy. A jak se říká ,kdo nezažil, nepochopí. Proto já rozhodně nebudu Ivu soudit.

Pechule
03.02.2020 5 z 5

Mám dvě dcery a pevně doufám, že se nezamilují do muslima. Jak může subtilní žena přežít to vražedné násilí? Vysoká cena za lásku.... Hned se vrhám na druhý díl.

pet-pet
29.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, nechápala jsem, že autorka neutekla hned, že si to nechá líbit a nechápu, že se tam vrátila znovu. Další, co si myslela, že u ní je to jiné, pravá láska..a další, co si prošla peklem, ale naštěstí z něj vyšla živá.

martin3554
21.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha, bohužel další z žen, které se nikdy nepoučí. Evropanka prostě nikdy nepochopí, že Muslima nepředělá.

Cher
28.10.2019 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Spisovatelka si ale skutečně musela prožít opravdové peklo. Příběh by měl být mementem pro všechny dívky a ženy, které se zamilují do muslima.

mysterygirl
15.08.2019

Doufam, ze to je varovani pro vsechny, kdo tuhle knihu ctou.

nicole1990
13.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka stojí za přečtení a všechny holky by si ji měli povinně přečíst, aby je to odradilo od takového vztahu. Opravdu měla Iva velké štěstí, že to nedopadlo pro ni a dcerku tragicky.

derluc
05.05.2019 5 z 5

Hodně dobrá knížka, která stojí za přečtení...

zimolka
05.05.2019 5 z 5

Na toto téma jsem přečetla více knih s tím rozdílem,že Iva byla snad jediná kdo takto riskoval návratem zpět a ještě k tomu s dítětem.Přečetla jsem oba díly velmi rychle,krásně napsané.

monika3838
01.05.2019 5 z 5

Me se kniha libila,dobre se cetla,mela spad. rada ctu podle skutecnych udalosti.

akvesy
01.05.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Čte se sama a strašně rychle. Všem
doporučuji přečíst.

Damato
30.04.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, 5 hodin jsem nedýchala a četla ... Chápu mladou dívku, která se zamiluje , chápu velkou lásku , u které se tají dech a člověk nevidí a neslyší, sama jsem to zažila, když mi rodiče říkali - rozmysli se , nevdávej se za každou cenu- a já viděla jen to, jak spolu prožijeme v té velké lásce celý život. Nakonec přišly roky které nás posunuly do soudní síně s koncem...."Ve jménu republiky se rozvádí". Nebili jsme se , neničili jsme si životy....JEN jsme dětem ZKAZILI KONEC JEJICH DĚTSTVÍ. Od východu ze soudní sině jsme se neviděli . Tečka. Proto naprosto nechápu, proč matka , která cítila, že není vztah v pořádku prostě trpěla a nechala trpět i svoji dceru??? No ale měla jsem chuť dát knize 5*. Nakonec jsem si přečetla komentáře a přišla na to, že existuje 2 díl a u zmínky o návratu do Bosny jsem už věděla, že tohle teda číst nebudu. Jedná se snad o dobrovolně se týrajícího člověka? V tom případě se jedná o duševní poruchu a měla by se paní léčit...
Ale rozhodně doporučuji všem těm, kdo se vzhlédli v jižanském typu s muslimskými předky - jak sama paní Karlíková píše- Aláha vzývají když se to hodí jim - žádná víra , která by dovolovala bít ženy neexistuje, ale Aláh je všemocný, ten dovolí všechno i bít matku .... pořád vám to připadá morální???

VladkaBU
11.04.2019 5 z 5

... velmi čtivý příběh hned od začátku, i když smutný a otřesný. Stále někde čteme a slyšíme o rozdílnosti kultur, náboženství, a vždy se najdou tací, kteří za svou láskou odejdou do její země, a nastane peklo. To by nechtěl zažít nikdo.

Mufa
08.04.2019 4 z 5

Na toto téma jsem četla hodně knih, tahle byla zajímavá tím, že se jedná o Češku. Četlo se to úplně samo. Autorku obdivuji, že se do Bosny dokázala po pár letech vrátit, pracovat tam a nezbláznit se přitom hrůzou, že si jí Senad najde. Je mi líto všech dětí a žen, které v téhle kulturní divočině musí vyrůstat.

Nočnípták
01.04.2019 3 z 5

Autorce této knihy přeji spokojený a šťastný život. Měla štěstí, že přežila všechny útoky a že v sobě našla sílu zachránit sebe i dceru. Skutečnost byla otřesná. Tento muž, podle mého názoru, byl psychopat a bylo to o to horší, že se vše odehrávalo v muslimské Bosně, kde je to pro všechny normální chování.
Vy, kteří nechápete, že to autorka nechala zajít tak daleko si uvědomte, že byla tisíce kilometru od domova a navíc její rodinné zázemí zrovna moc nefungovalo.
A známé jsou i případy z naší země, kde dotyčný není muslim a případ skončil zabitím ženy.

Je dobře, že se o svou zkušenost paní Karlíková podělila. Knihu by si měla přečíst všechna mladá děvčata. Je ovšem otázka, zda by je to uchránilo od podobné situace. Vždyť přece láska je slepá a zamilovaný člověk moc reálně neuvažuje.

Babo
23.03.2019 5 z 5

Dávám 5* za opravdu čtivý příběh . Takových osudů je na světě opravdu hodně. Nemyslím si , že by paní Iva byla naivní nebo hloupá. Láska je přece slepá . A i když si může leckdo říkat, že jemu by se to nestalo , nejsem si tím jistá .
Během čtení jsem přemýšlela , jestli to byl víc psychopat nebo všechny ty problémy způsobily , že byl muslim.
Spíš takový ten věřící , který se za svou víru jen schovává .
V každém případě to bylo skutečné peklo a zřejmě měla dobrého anděla strážného , který Alláha porazil.

paměti, memoáry česká literatura vzpomínky domácí násilí muslimské ženy osudy žen Bosna a Hercegovina podle skutečných událostí manželství s cizincem

Iva Karlíková
česká, 1972