Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313067/bmid_muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-Tf7-313067.jpg 4 258 94

Muslimské peklo série

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“... celý text

Mruskulka
11.07.2017 5 z 5

Neskutečný příběh. Stále mě překvapují ženy, které si s takovým člověkem začnou. Hlavně že to dobře dopadlo

Scarllet
20.06.2017 5 z 5

Knih s podobnou tematikou jsem přečetla několik, všechny byly napsány životem, a všechny se velmi podobaly.....tato má své plus v tom, že je to životní příběh češky....velmi pěkné

pobijecmuch
19.06.2017 4 z 5

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.

Jittule
06.06.2017 4 z 5

Kniha je čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Neuvěřitelný příběh, paní Iva je vel
mi statečná. Určitě je velkým varováním pro ty ,které by uvažovaly o vztahu s muslimem.

Cinkiva
27.02.2017 5 z 5

Moc hezký napsané. Četla jsem v kuse, abych vedela jak to všecko dopadlo a jsem rada za šťastný konec. Je pravdou ze si zena představí co by dělala na místě paní Ivi a musim říct ze opravdu nevím....jestli bych utekla dřív nebo pozdeji ... co bych delala kdyby mi vzali dite ... no každopádně je pani Iva silná zena a jsem rada ze svoji zkušenost napsala a khnihu vydala.

jajinka111
05.02.2017 4 z 5

Kniha je moc zajímavá a snad i dostatečně poučná pro všechny , které chtějí vstoupit do podobného vztahu. Doporučuji určitě přečíst !

yetti74
30.01.2017 4 z 5

Hezky napsaná kniha. Budiž výstrahou pro všechny, kdo by uvažovaly o vtahu s muslimem. Možná jsou výjimky, ale já osobně tomu nevěřím. Přečetla jsem již spoustu knih s touto tématikou a všechny se ve své podstatě shodují. A doposud jsem nikdy neslyšela o nikom, komu by takový vztah vyšel a nezměnil se v peklo. No, každý strůjce svého štěstí, ale v době, kdy se už toto všechno ví a bylo o tom napsáno spoustu knih, bych do toho tedy rozhodně nešla.

ivana1924
23.01.2017 5 z 5

Jak píše autorka... kdo nezažije, nepochopí... Skutečný příběh, až zní neskutečně, nemohla jsem se odtrhnout i když jsem u čtení měla obličej stažený hrůzou. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a paní Iva našla odvahu z pekla odejít. Mnoho žen ji nemá, ale přála bych si aby měly.

02.01.2017 5 z 5

Holka zlatá, moje rada - vemte nohy na ramena a vycouvejte z toho... Třeba bude opravdu jiný, ale ta pravděpodobnost není nějak vysoká. Jejich a náš svět se tolik liší. Teď jste pro něj poklad, je milý, pozorný, vlastně je úplně dokonalý.. ale... pořád je to muslim... Je spousta milých a hodných kluků kolem Vás... Nerada bych jednou četla Váš příběh... :-(

KleaM
02.01.2017 5 z 5

jelikož zatím na dálku randím s muslimem, ačkoliv z Indie, je to téma, které mě momentálně zajímá. Při čtení knihy mi běhal mráz po zádech. Skvěle napsaná kniha, od které se nešlo odtrhnout. Paní Karlíková, děkuji za příběh. Stále doufám, že ten můj muslim bude jiný...asi jsem naivní, jako spousta holek, která pak špatně skončí.

08.12.2016 5 z 5

Děkuji Vám. Dnes už bych to asi nedala... Chtěla jsem jen poukázat na to, že naše kultury jsou úplně odlišné, i když se nám někdy může zdát, že tomu tak není. Stokrát se nestane třeba nic, ale pak stačí nějaká maličkost a tyto rozdíly se projeví. Pokud by moje zkušenosti pomohly byť jen jedné dívčině, stálo to všechno zlo za to... Ještě jednou díky :-)

michaela.mala93
05.12.2016

Paní Karlíková, klaním se, že jste toto ustála a dokázala jste to tak čtivě ze sebe dostat. I z knihy běhá mráz po zádech...

15.10.2016 5 z 5

Dobrý den, děkuji za komentář, neskutečně mě potěšil. Psala jsem to tak, jak jsem to cítila, pokud je to čtivé, o to větší mám radost. K Vaší otazce - ne, kapitána jsem si nevzala. Ale dodnes se vídáme, nejsme od sebe daleko. Nejspíš to byl i on, kdo mi dodal odvahu k útěku, ukázal, že se dá žít i jinak, než ve strachu. A za to jsem mu nesmírně vděčná. Ještě jednou děkuji za krásná slova a přeji i Vám šťastný a spokojený život. Iva.

77yasmin
06.10.2016 5 z 5

Love story - no možná, na začátku. Pak jen "realita všedního dne." Je to jako kolotoč. Přidá, ubere, ale hlavně se pořád točí, a vy nemůžete udělat nic jiného než se zapřít a pokusit se vydržet a pokud možno přežít. Neskutečně skutečný příběh, kde se vám chce na každé stránce křičet, brečet a vaří se vám krev. Jsem ráda, že autorka našla dostatek odvahy a síly podělit se o část svého životního příběhu. Mimochodem skvěle napsáno, chytne Vás to hned od prvních stránek. Povinná četba pro všechny.
PS: Jenom taková soukromá otázka na paní Ivu, jestli si to někdy přečte. "Vzala jste si kapitána Tomáše Vaňka?" Děkuji a přeji hodně štěstí do dalších dnů.

paměti, memoáry česká literatura vzpomínky domácí násilí muslimské ženy osudy žen Bosna a Hercegovina podle skutečných událostí manželství s cizincem

Iva Karlíková
česká, 1972