Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly

Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284873/bmid_muj-stat-84v-284873.jpg 5 15 5

Zábavná a poučná knížka zkušené dvojice autorů a výtvarníků seznamuje čtenáře se symboly české státnosti, jako jsou například vlajka, hymna, pečeť či státní znak. Zabývají se jejich původem a významem či využitím a nabízejí i další souvislosti, třeba s poštovními známkami.

kolacky
29.07.2023 5 z 5

Perfektní čtení do každé české rodiny!

MilackovaN
27.11.2021 5 z 5

Velmi hezká naučná kniha, která formou komiksu provede děti příběhem o 7 státních symbolech. Průvodce jim dělá ten nejpovolanější a to český lev.

bibi.r
07.06.2018 4 z 5

Zajímavě pojaté seznámení se státními symboly naší republiky.

witiko
28.12.2017 5 z 5

Skvělý nápad, výborná koncepce a dokonalé provedení – po grafické, výtvarné i obsahové stránce. Když si tuhle knížku přečte váš potomek, počítejte s tím, že vás bude nachytávat na úplně základních neznalostech a uříznete si ostudu. Takže doporučuju jako rodinné čtení úplně pro všechny. Zvlášť se mi líbí, že je tu státní symbolika podána s vtipem a humorem, aniž by přitom cokoli ztrácela ze své vážnosti a závaznosti. To se autorům podařilo přesně vyvážit. Knížka je aktuální zvlášť v dnešní době, kdy se spousta lidí ohání národem, kulturou, tradicí, ale přitom neumí ani správně pověsit vlajku.

simonabr
04.06.2017 5 z 5

Stručně, jasně a přitom nenudně popsané a vysvětlené všechny české státní symboly, jejichž význam by měl znát každý občan, moc dobrý nápad.

erby, znaky, heraldika heraldická symbolika vlastivěda

Martin Velíšek
česká, 1968
2016  97%Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly
2012  93%Pohledy (které tvoří obrazy)
2017  100%Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci
2019  100%Můj stát: Putování za prezidenty
2017  0%Dějiny citronu aneb Receptura na zátiší

Kniha Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly je v