Můj stát: Putování za prezidenty

Můj stát: Putování za prezidenty https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429437/bmid_muj-stat-putovani-za-prezidenty-0oy-429437.jpg 5 3 2

Kolik měla naše republika prezidentů? Kým byli? Jaký význam měli a mají pro náš stát? Seznam se s prezidenty naší republiky. Poznej moderní české dějiny z pohledu osobností, které stály v čele našeho státu, a rozšiř své znalosti o zajímavosti, které v učebnicích často nenajdeš.

3621
18.09.2020

Dobrá knížka dnes přišla jsou tam prezidenti Československa a česka a u každého je kdy se narodil kolik měl děti prezidentský automobil oblíbené jídlo souhr života. Děkujeme moc dobra knížka

witiko
29.12.2019 5 z 5

Tak jako i předchozí díly řady "Můj stát", i tato kniha je plná nejen zábavně a vtipně podaných faktů, ale i zajímavostí zdaleka nejen pro děti, ale i pro rodiče. Tušili jste třeba, který z našich prezidentů měl největší uši, kterému se říkalo "krásný Tony", kdo byl levák nebo který rád brambory na loupačku? Líbí se mi, že kniha podává jednotlivé prezidenty jako příběhy – osobní a současně celospolečenské. Také dokáže velice výstižně charakterizovat jejich osobnost a způsob vlády. Škoda jen, že tato docela smutná řada někdy dost rozporuplných nebo i přímo záporných postav zatím nemá v osobě současného prezidenta dobrý konec, který by aspoň v knize vše v dobré obracel a napravoval... V každém případě se těším na další díl, který by třeba mohl být věnovaný státním svátkům a významným dnům.