Modlitby básníků

Modlitby básníků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144322/modlitby-basniku-QMN-144322.jpg 4 3 2

Výběr i překlady básní, které zahrnují období od středověku po současnost, jsou dílem olomoucké básnířky Anděly Janouškové. Kniha potěší všechny zájemce o duchovní poezii. Zastoupeni jsou např.: F. Villon, F. Werfel, P. Verlaine, M. Maeterlinck, F. Jammes, R.M. Rilke, Edith Stein a řada dalších autorů.

Mánička178
28.09.2022 4 z 5

Sbírká básní různých evropských autorů, různých časových epoch. S poezií modlitby jsem se doposud takto přímo nesetkala, ale velmi mne tento literárně duchovní směr oslovil. Ač se jedná o překladovou poezii, modlitby se mi opravdu líbily, některé mě oslovovaly více, některé méně. Když už zmiňuji překlad, musím říci, že překlad poezie považuji za ten nejnáročnější, proto všechen obdiv Anděle Janouškové :)

madem
23.03.2020 4 z 5

Poezii moc neznám a nečtu, ale výzvy je výzva. Ve sbírce jsem našla jen velmi málo mě známých básní (Villon, Rilke Verlaine) a mnoho nových. Nejvíce mě zaujaly: Polštářek malého děvčátka, Litanie k svatému duchu od R. Herricka a Modlitba za babičku.