Mluví k vám kapitán

Mluví k vám kapitán
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482125/bmid_mluvi-k-vam-kapitan-fRn-482125.jpg 5 768 768

Dámy a pánové, připoutejte se, protože vás čeká opravdový zážitek. Je to už víc než třicet let, co David Hecl poprvé usedl do kokpitu. Tehdy ho trochu vylekal rámus motoru a těžko si pomyslel, že jednou to bude právě on, kdo do Prahy přiveze největší dopravní letadlo světa. Jako první Čech se stal kapitánem na Airbusu A380 ve dvou světových společnostech, v Emirates a v Korean Air. Navštívil desítky zemí, posbíral spoustu zážitků a v poutavém knižním rozhovoru se teď pokouší odpovědět na všechno, co vás kdy o létání napadlo. A možná i na to, co vás nikdy nenapadlo. Proč hladké přistání není úplně dobré? Mají piloti rádi potlesk? K čemu jsou na palubě pouta a k čemu sekyrka? Kdy se cestujícím neříká úplná pravda? Jací pasažéři byli princ Harry či Karel Gott? Jak se převážejí zvířata, orgány, zlato nebo lidské ostatky? Kde piloti při dlouhém letu spí a co jedí? Co všechno je na palubě trestné a proč se na toaletách nesmí provozovat sex? Čekají vás témata vážná i nevážná. Odborná i laická. Dojde na turbulence, nouzová přistání, únosy i zdravotní problémy na palubě. Na své si přijdou letečtí znalci i ti, které létání jen baví. A vlastně i ti, kteří se ho zatím bojí. Otázky kladl novinář Martin Moravec, jehož předchozí knižní rozhovor s neurochirurgem Vladimírem Benešem byl oceněn v anketě Kniha roku.... celý text

KirmaLee
02.04.2022 4 z 5

Kdo se zajímá o zákulisí letectví, pro toho je tato kniha doslova povinností k přečtení! O mnoho věcech jsem četla poprvé a upřímně mě zajímal i život takového pilota. A dozvěděla jsem se i mnohem více.

essidaven
29.03.2022 5 z 5

Kniha byla velká zábava a přečetla jsem ji za několik dní ač nemám moc volného času. Stále jsem byla zvědavá na další odpověď a četla a četla. Forma rozhovoru knize sedla, rychle vstřebáváte spoustu informací a najednou je kniha u konce. Je tam dobrý poměr obecných a technických informaci o létání a je to spojeno i s osobním příběhem. To je vždycky plus zvlášť pokud je to takový příjemný člověk jako pan Hecl. Technické věci o létání hezky vysvětlil i laikovi a navíc ještě přihodil i pár vtipů. Knihu mohu jen doporučit . A to mě létání nijak zvlášť nezajímá, knihu jsem si ale užila.

libuse6749
29.03.2022 5 z 5

Všechno, co jste chtěli vědět o létání a báli jste se zeptat. Přesně tak by se mohl jmenovat knižní rozhovor Martina Moravce s Davidem Heclem, který se stal prvním českým kapitánem na největším dopravním letadle světa Airbus A380. Myslím, že po přečtení nezůstanou nezodpovězené otázky a na 300 stránkách se dozvíte opravdu mnoho, a ještě navíc vás to bude bavit. Kniha je rozdělena do pěti tématických celků: VE VZDUCHU - MAYDAY - MŮJ PŘÍBĚH - ŽIVOT PILOTA - VELRYBA a jako bonus na konci objevíte nádherné fotografie pohledů na svět shora, nakouknete do kokpitu i do soukromého archivu pilota.
Pohodlně se usaďte, přeji šťastný let.

le21nka
24.03.2022 5 z 5

Kniha napsaná formou rozhovoru, skvělý nápad. Musí to být vážně úžasné, řídit největší dopravní letadlo Airbus A380. Mně by stačilo, kdybych v něm mohla letět jako pasažér.
Knihu doporučuji přečíst všem. Třeba ti, kteří z létání mají obavy, po přečtení změní názor.
A že je pan Hecl sympaťák, o tom žádná.... A ještě pochází kousek od nás.

janasim
21.03.2022 5 z 5

Pozor! Mluví k vám kapitán! Už tato věta mě fascinuje a slibuje nevšední zážitek. O létání a letadla se nijak zvlášť nezajímám, a přesto jsem se na tuto knížku těšila. Rozhovor krásně plynul a dokonce i technické věci ohledně Airbusu A380 mi přišly velmi zajímavé. Věděli jste, že stát se pilotem stojí nejen velké peníze, ale i úsilí a téměř každodenni vzdělání? A že Petřínská rozhledna je proti A380 prdítko? A kde je slunce a obloha nejhezčí?
K tomu přidejte život jednoho sexy chlapa v uniformě, to prostě chcete číst.

Johncze
04.03.2022 5 z 5

Rozhovory běžně nečtu a rozhovory v rozsahu celé knihy už vůbec ne. Ale zde jsem moc rád, že se mi tato kniha do ruky dostala. Spousta neskutečně zajímavých informací, které, věřím, musí být nové i pro fandy létání. Navíc nechá nahlédnout nejen do samotného života lidí z branže, ale i fungování leteckých společností. Určitě doporučuji i pokud jste jen zvědaví, nebudete litovat.

Lu200
27.02.2022 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Poutavé čtení o interních informacích z leteckého průmyslu.
Kapitán je velmi sympatický, velmi inteligentní a pracovitý. Klobouk dolů před jeho cílevědomostí a velkými znalostmi ze spousty oborů.

cleopatra11
20.02.2022 5 z 5

Parádní kniha, s chutí jsem četla plno informací k letadlům a vlastně i k veškerému životu pilotů a letušek.
Doporučuji.

LenkaV.1
18.02.2022 5 z 5

Přiznám se, že tahle knížka se ke mně dostala náhodou, sama bych po ní v knihkupectví nesáhla - a byla by to chyba! Výborně vedený rozhovor, který se čte "na jeden zátah" úplně sám. Spoustu věcí o létání jsem se dozvěděla, jiné (konečně) pochopila. A co oceňuji obzvlášť, ani jako naprostý letecký laik jsem ke čtení nepotřebovala překladový slovník :-) Knížka také hezky rozkrývá osobnost kapitána Davida Hecla a znovu potvrzuje, že cílevědomost, zdravé sebevědomí a píle vedou k úspěchu. Rozhodně ji moc ráda doporučuji k přečtení!

knihveru
17.02.2022 4 z 5

Pan Hecl se v poslední době stal mediálně hodně známým a tato kniha je toho zřejmě odrazem. Protože se jedná o knihu udělanou formou rozhovoru, může být fanoušek lehce zklamán, neboť hodně otázek a odpovědí už slyšel v médiích. Nicméně pan Hecl je nepopiratelně znalý problematiky, trochu chodící encyklopedie, dokáže zaujmout a navíc se na něj pěkně kouká, takže knihu přelousknete jedna dvě. A to píšu jako někdo, kdo seděl v letadle jen jako dítě a o letectví se nezajímá :)

gossipavlina
16.02.2022 5 z 5

Paráda! Naše rodina je plná fanoušků létání a všeho, co k tomu patří. Milujeme vůni leteckého benzínu, nejlépe smíchanou s vůní moře a s vůní rozpáleného asfaltu.
Pana Hecla jsem viděla několikrát i v TV, na YouTube jsme viděli asi všechna jeho videa. Musím říct, že je to velký sympaťák a fešák, jehož přitažlivost ještě umocňuje uniforma.
Ale zpět ke knize. Knížka nám odkryla ještě další věci, především že života pilota. Po celou dobu čtení jsem z pana Hecla cítila velkou ambicioznost, touhu po tom být dokonalý a zároveň velkou zodpovědnost.
Doporučuji k přečtení! I těm, pro které létání je spíš za trest.

rodak
13.02.2022 5 z 5

Byl to zážitek přečíst tuto knihu. Spousta zajímavostí o letadlech, létání a životě kapitána Hecla. A pan Moravec ten knižní rozhovor vedl skvěle a vtipně.

Horselen
03.02.2022 5 z 5

Já a létání spolu máme komplikovaný vztah, nejsem zrovna jeho největší fanda. Zajímalo mě, co na knize všichni vidí, tak jsem si jí pořídila taky. A už po pár stránkách jsem věděla, že bude skvělá.
David Hecl zodpovídá i otázky, na které by mě nikdy nenapadlo se zeptat. Hodně jsem se pobavila a dozvěděla se spoustu věcí.
I když je kniha psaná ve formě rozhovorů, je to častokrát dost poutavé, abyste vydrželi číst několik hodin v kuse.

iveta3689
01.02.2022 5 z 5

Ohromně zajímavá kniha. Je to vlastně jeden dlouhý rozhovor, takže se čte velmi dobře. A nemůžete se odtrhnout. Kniha je nabitá nejrůznějšími detaily z letectví a létání, o kterých jsem nevěděla nebo o nich nikdy nepřemýšlela.

Mystifica
31.01.2022 3 z 5

Příjemně ubíhající knížka formou rozhovoru. Vrátila mě do doby, kdy jsem dělala do seminárky rozhovor s jiným dopravním pilotem a spoustu věcí jsem už věděla, ale přesto se člověk dozví další zajímavosti. Pan Hecl je zcela jistě velmi ambiciózní člověk a zajímavý vypravěč, určitě bych se nebránila nějaké populárně naučné přednášce naživo :)

MedvidekS
23.01.2022 5 z 5

Knížka mě neuvěřitelně bavila a obohatila i o pár zajímavých informací. Pro milovníky cestování a letadel určitě must have.

juchuchu
22.01.2022 5 z 5

O letadlech nevím zhola nic, lítání ani nemám moc ráda, uniformy mě neberou, ale páni, tohle mě vtáhlo. Nikdy bych do sebe neřekla, že mě bude bavit číst o čudlících v kokpitu a směru větru, ale bylo to fantasticky čtivé a zajímavé. Kapitán David Hecl srozumitelně vysvětluje technické detaily a prokládá to spoustou historek, které zažil. Teď už vím, že 20 minut zpoždění neznamená 20 minut zpoždění a že si nemám brát do letadla těsné kalhoty. A přesně takového - sebevědomého, rozhodného, ale hlavně pokorného - kapitána bych si přála mít při každém letu. Velmi inspirativní rozhovor.

IvčaKraťaska
22.01.2022 5 z 5

Krásná exkurze do života pilota. Trochu mě mrzelo, že když kapitán vyprávěl nějakou zajímavou historku, autor se nedoptával dál, ale položil otázku z úplně jiného soudku. Jako zvědavou ženskou, by mě často zajímalo, jak historka pokračovala dál, jak to celé dopadlo. Ale to by kniha byla asi dvakrát taková :)

JerryDexter
20.01.2022 5 z 5

Četl jsem hned několik knih od českých pilotů. Doporučuji Paměti starého práškaře, nebo o něco dobrodružnější Moje dlouhá cesta v oblacích. S Davidem Heclem jsem viděl snad všechny rozhovory, jeho knihu jsem tedy nemohl vynechat. Tuhle krásnou autentickou autobiografii doporučuji všem milovníkům letectví, a nejen jim. Dozvíte se v ní totiž, že nic není nemožné.

Nikol1212
19.01.2022 5 z 5

pro milovníky letadel jako jsem já- je to skvělá knížka