Mluví k vám kapitán

Mluví k vám kapitán
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482125/bmid_mluvi-k-vam-kapitan-fRn-482125.jpg 5 768 768

Dámy a pánové, připoutejte se, protože vás čeká opravdový zážitek. Je to už víc než třicet let, co David Hecl poprvé usedl do kokpitu. Tehdy ho trochu vylekal rámus motoru a těžko si pomyslel, že jednou to bude právě on, kdo do Prahy přiveze největší dopravní letadlo světa. Jako první Čech se stal kapitánem na Airbusu A380 ve dvou světových společnostech, v Emirates a v Korean Air. Navštívil desítky zemí, posbíral spoustu zážitků a v poutavém knižním rozhovoru se teď pokouší odpovědět na všechno, co vás kdy o létání napadlo. A možná i na to, co vás nikdy nenapadlo. Proč hladké přistání není úplně dobré? Mají piloti rádi potlesk? K čemu jsou na palubě pouta a k čemu sekyrka? Kdy se cestujícím neříká úplná pravda? Jací pasažéři byli princ Harry či Karel Gott? Jak se převážejí zvířata, orgány, zlato nebo lidské ostatky? Kde piloti při dlouhém letu spí a co jedí? Co všechno je na palubě trestné a proč se na toaletách nesmí provozovat sex? Čekají vás témata vážná i nevážná. Odborná i laická. Dojde na turbulence, nouzová přistání, únosy i zdravotní problémy na palubě. Na své si přijdou letečtí znalci i ti, které létání jen baví. A vlastně i ti, kteří se ho zatím bojí. Otázky kladl novinář Martin Moravec, jehož předchozí knižní rozhovor s neurochirurgem Vladimírem Benešem byl oceněn v anketě Kniha roku.... celý text

Kubassino
19.01.2022 5 z 5

Moc hezky se čte , doporučuji každému , zvlášť milovníkům létání , letadel a cestování.

qydko
16.01.2022 5 z 5

S Davidem Heclem sdílíme rodné město, takže tahle kniha byla jasná "must read". Byla jsem se mrknout i na besedě s autory v naší místní knihovně a to mě ještě víc navnadilo. Kniha je skvělá, doteď jsem si myslela, že mě to lítání vlastně až tak nezajímá, ale chyba lávky. Hltala jsem každou novou informaci.

Christie2020
08.01.2022 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha nejen o létání, ale i o životě. Přečteno jedním dechem.

Ranuncul
08.01.2022 5 z 5

Velice zajímavá a ctiva knížka.

DreamerX9
06.01.2022 4 z 5

Rozhodně doporučuji! Rozhovor s kapitánem jak má být. Pan Hecl je velký sympaťák a především má zkušenosti a tudíž rozhovor jak obohatí tak pobaví.

filip4949
05.01.2022 5 z 5

Snad nejrychleji přečtena kniha. Doporučuji všem.

LadyCotton
03.01.2022 5 z 5

Pokud vás bavil HydePark Civilizace s kapitánem, tak kniha je ve stejném duchu. První věta anotace: "Dámy a pánové, připoutejte se, protože vás čeká opravdový zážitek" naprosto sedí. Příjemné a zajímavé čtení pro všechny. Je to velmi inspirující člověk.

Majdalenka
03.01.2022 5 z 5

Příjemný rozhovor s příjemným člověkem. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, které mě opravdu zajímali. Už se těším až někam poletím

Pavli19
02.01.2022 5 z 5

Velmi zajímavě a velmi čtivě napsaná kniha, doporučuji všem fanouškům letectví (a zvláště A380) a nejen jim. Opravdu se povedla.

jjanca
28.12.2021 5 z 5

S Davidom Heclom som sa prvý krát stretla v leteckom podcaste flyRosta. Kapitán pôsobil sympaticky, sršala z neho pokora, kľud a obrovské zapálenie pre jeho prácu. Keď som videla, že vyjde knižka, bolo mi jasné, že ju musím mať. Bola skvelá! Martinovi Moravcovi sa podarilo zachytiť kapitánovú osobnosť presne tak, ako si ju pamätám z podcastu. Obom pánom prajem v živote veľa úspechov.

Marcas94
27.12.2021 5 z 5

Líbí se mi, jakým stylem je kniha napsaná. Tím, že je to v podstatě rozhovor, tak je to obrovsky čtivé a knihu máte přečtenou za pár hodin. Většinou to totiž vypadá jako "tak si dám ještě jednu otázku" a najednou jste na konci knihy. Letecké prostředí mi je taky hodně blízké a je fajn, že i když nejsem úplný lajk, tak i přesto jsem se zde dozvěděl něco nového. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi životopisné knihy.

OliP
27.12.2021 5 z 5

Stejně jako povídání s prof. Benešem je tato kniha velmi čtivá a kdo rád létá, začte se ještě rychleji. Pan Hecl nám odkrývá svůj životní příběh, který je velmi zajímavý a inspirující. Neměl cestu ke svému snu hladce udlážděnou, i on musel opakovaně překonat těžkosti, ale i z nich vytěžil maximum. Moc mu přeji, aby se mu dál dařilo.

Libris_Na_Ex
26.12.2021 5 z 5

Velmi poutavý rozhovor o letectví a všem okolo něj
Skvělý knižní zážitek

Veruru1981
23.12.2021 5 z 5

Skvela kniha, rozhodne doporucuju. Neni tam jedina nudna pasaz, je to nakouknuti pod poklicku letani se vsim vsudy. Dlouho me zadna kniha tak nebavila. Precteno prakticky za 2 vecery, jak jsem to hltala.

ivetdos
21.12.2021 5 z 5

Úchvatné, zajímavé čtení, které mě naprosto pohltilo. Nenašla jsem žádné nudné části, hltala jsem každou stranu. Obrovské doporučení! :)

L.Helena
16.12.2021 5 z 5

Hodně zajímavé čtení a pro mne, pravidelného diváka Leteckých katastrof, snad přímo povinná literatura :-). V knize není jediná pasáž, která by mne nudila, přišla mi nezajímavá nebo naopak technicky náročná. Snad jen některé obrázky mohly být větší.

radek2207
25.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha plná zajímavých informací, příběhů a vtipných historek. Určitě doporučuji všem co mají rádi příjemné čtení, nejen pro fandy techniky a letectví, pro které by měla být kniha povinná. Děkuji autorům za krásné čtení!

bookworm007
21.11.2021 5 z 5

Knížka se mi jako zapálenému milovníků letadel moc líbila. Je psána neuvěřitelně čtivě. Jsou v ní velmi zajímavé informace ze světa letectví.

milanH
21.11.2021 5 z 5

Knížka je napsána jako sled otázek a odpovědí. To vás nutí k tomu, že si řeknete ještě jednu otázku a pak to zavřu a najednou zjistíte, že jste na konci. Je to povinná literatura pro všechny fandy dopravního letectví.

uzivatel8863
11.11.2021 5 z 5

Tuto knihu bys si mel precist kazdy, kdo chce v zivotě dosahnout uspechu. Chytlavy pribeh letecka specifika.