Mlok 2018

Mlok 2018 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389918/bmid_mlok-2018-YeL-389918.jpg 4 18 6

Skallarix
06.04.2021 3 z 5

Dobrý ročník prací, které zaujaly porotu a jistě zaujmou i mnohé čtenáře fantastiky. Osobně jsem zpozoroval velkou absenci žánru sci-fi, který v tomto ročníku byl opravdu minoritní skupinou. Tím mi právě více než "klasického Mloka", kde nacházím často malé science fiction poklady, připomínal sbírky povídek, jako jsou kupříkladu "Žoldnéři fantasie", kde by se mělo jednat čistě jen o žánr fantasy (ačkoliv ne vždy tomu tak je).

cori
20.07.2019 3 z 5

Sbírka fantasy povídek, pouze dvě jsou trochu sci-fi. Nejvíc mě zaujala povídka Andělé, jehly a desetníky ani novela nebyla špatná. Viz komentáře u jednotlivých povídek.

rimar
25.01.2019 4 z 5

Celkovy dojem dobry diky zvysujici se kvalite ke konci za mne nejlepsi - Veronika Fidlerova - tady bych si umel predstavit povidku jako start zajimave serie, Radmila Tomsu - super povidka vazne jsem se bavil, Katerina Vagnerova take hodne zajimave cteni a Kamila Minarikova opravdu super novela. Povidku Jany Vankove bohuzel hodnotit nemohu jelikoz vadny vytisk a chybi zde 20 stran konce teto povidky

Aileena
16.11.2018 3 z 5

Výrazněji mne zaujaly tak 3-4 povídky. Žádná neurazila a většina ani nenadchla. Konkrétní osobní dojmy přímo u povídek.

Šetčet
29.10.2018

Kratší povídky jsou obecně dost rozpačité, delší lepší a za mě nejlepší novela. Mloka pro ptáky ale chápu. Některé nápady mile překvapily, jiné připomínají prach ze stokrát vymlácené slámy a další jsou prostě jenom divné. Trochu mě zarazilo, že ze 14 povídek je ve sborníku sci-fi a a fantasy jen jedna sci-fi (s přimhouřenýma očima 1,5). Takže celkově asi ok, ale nenašlo se nic, co by zanechalo hlubší stopu a na co bych si třeba za rok vzpomněl, jak mě to při čtení posadilo na zadek.

Henriette383
01.10.2018

Celkově mě Mlok 2018 příjemně překvapil, až na novelu, tam jsem čekala víc.