Dotek zla

Dotek zla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251646/bmid_dotek-zla-251646.jpg 4 184 45

Michal Dabert série

Podaří se i tentokrát Michaelu Dabertovi – někdejšímu příslušníkovi Francouzské cizinecké legie, pozdějšímu zaměstnanci nadnárodní bezpečnostní agentury SIA a nyní pětačtyřicetiletému člověku na odpočinku, který se chce odstřihnout od svého předešlého života, ale pořád se mu to nedaří – odhalit zlo, které se plíží nad Huronským jezerem a přilehlými vilami místních boháčů? Nebo bude tentokrát tímto zlem pohlcen i on? Dabertova přítelkyně, herečka Joan Hartingová, odjíždí za dalším natáčením do Hollywoodu a Dabert uzavírá dvouměsíční smlouvu na ochranu soudce, který je původně pozval jen na návštěvu...... celý text

emcapepca
04.01.2016

Odpočinková četba,ale od autora jsem čet lepší knihy

soukroma
27.12.2015 3 z 5

Pro mě minimálně o třídu horší než Štvanice - Dabert se mi už přestal líbit, zejména svým zpupným až obhroublým vystupováním, přemírou drzých srandiček a rádoby legračních replik (nijak jinak se snad ani neprojevil). Zbytečně vulgární jazyk se na kvalitě knihy také podepsal. A samotný příběh: zápletka, motivy, zločinci? Nu, opravdu nic moc - přesněji tam bylo spíše všeho moc (moc nevěrohodných postav, moc špatností, moc nájemných vrahů a poskoků, moc hříchů minulosti, moc peněz a moc šíleností...).
A k autorovi hned dvě kritické poznámky:
1) Nevím, co znamenalo obsáhlé úvodní "průvodcování" historií a turistickými místy notoricky známými a hojně navštěvovanými (konkrétně Pražský Hrad, Karlštejn, Český Krumlov a Hluboká) - i v případě, že chce knihu prodat do ciziny, by bylo zajímavější a užitečnější sáhnout po něčem dalším z naší bohaté historie a hlavní hrdina by nemusel nutně vykládat fakta a příběhy zpaměti, jakoby byl nějaký znalec, bylo by to totiž skousnutelnější a věrohodnější...pokud by tedy vůbec tato pasáž měla v dané knize zůstat, neb se tam ale vůbec nehodila;
2) Autor (nikoli hrdina dlouho žijící v zahraničí) má problémy s češtinou: od podivných konstrukcí s nevhodnými zájmeny a předložkami "Já bych se jí vykašlal" (s. 262) nebo "Abyste se dál mohl čumět doblba?" (s. 258), což také mj. naznačuje úroveň slovního projevu v knize; až po hrubky jako "vodní výr" (opravdu se na scéně neobjevil žádný nový zástupce ptactva, ale obyčejný vír).
Celkově: 55%

Macek58
28.11.2015 5 z 5

Výborné čtení. Netrpělivě budu čekat, jestli se objeví další kniha s Michaelem Dabertem.

DariDerek
06.11.2015 5 z 5

to byla jízda.. žůžo bájo :D více v recenzi v záložkách :)

klokan.1905
27.10.2015 5 z 5

Tak s Michaelem Dabertem se asi nikdy nudit nebudete... ;-) V 45ti letech na odpočinku ;-) prostě pohoda :-)