Dotek zla

Dotek zla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251646/bmid_dotek-zla-251646.jpg 4 184 45

Michal Dabert série

Podaří se i tentokrát Michaelu Dabertovi – někdejšímu příslušníkovi Francouzské cizinecké legie, pozdějšímu zaměstnanci nadnárodní bezpečnostní agentury SIA a nyní pětačtyřicetiletému člověku na odpočinku, který se chce odstřihnout od svého předešlého života, ale pořád se mu to nedaří – odhalit zlo, které se plíží nad Huronským jezerem a přilehlými vilami místních boháčů? Nebo bude tentokrát tímto zlem pohlcen i on? Dabertova přítelkyně, herečka Joan Hartingová, odjíždí za dalším natáčením do Hollywoodu a Dabert uzavírá dvouměsíční smlouvu na ochranu soudce, který je původně pozval jen na návštěvu...... celý text

burei
28.12.2019 4 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Autor vychází z výborné znalosti místopisu, všechna místa popisuje opravdu barvitě a i děj má spád. Zápletka opět sahá do dávné minulosti, konec vyznívá trochu, jako, že by ještě možná jeden díl......?

Katka244
13.11.2019 5 z 5

Další knížka od pana Niedla, čtivé, pohodové, jen mám vždycky problém se odtrhnout :) Děkuji a těším se na další.........

Barbara182
24.09.2019 4 z 5

Zdá se, že se Dabertova dobrodružství ustálila na formě, která mi absolutně vyhovuje - opět jedna kniha, jeden "případ", žádné zbytečné šmodrchy nad rámec příběhu, bylo to zajímavé a čtení mě bavilo, i když mi bylo od začátku jasné, že rodina, na kterou ukazují všechny indicie, v tom bude nevinně. Slušná detektivka, která nenudí a příjemně zavání světovým bestsellerem, přestože je autorem český spisovatel :-)

TomD
11.05.2019 5 z 5

Tento díl byl také dost akční a čtivý. Díky

Dalexa
09.04.2019 5 z 5

Docela nedávno jsem objevila tohoto autora a díky Prevítovi jsem se do něj zamilovala a hned jsem sháněla další tituly, které bych mohla číst. Pokračovala jsem sérií o M.Dabertovi a nezklamal mně. Všechny díly se mi moc líbily a nebyla bych proti pokračování. Napětí, rozuzlení ale hlavně použitý svérázný humor ve mně zanechal pocit příjemně strávených chvil nad knížkami pana Niedla.

Zdenda20
24.11.2018 4 z 5

Pro mě pěkný příběh. Mohu jen doporučit

lusev
19.06.2018 3 z 5

Ani nenadchla, ani nezklamala. Souvislosti s Českem rozhodně nestačí.

alzbeta4340
06.05.2018 3 z 5

Prvních pětapadesát stran absolutní vata. Dabert provází svou přítelkyni po Praze a jiných turistických zajímavostech, aby pak odletěl na jiný kontinent řešit případ. Tohle mě jako čtenáře vůbec nepotěšilo. Samotná detektivní zápletka je standartní úrovně a bez té pražské vsuvky na začátku by mé hodnocení bylo určitě vyšší.

Majdule
31.01.2018 3 z 5

Mám autora i tuto konkrétní postavu ráda, přesto moje první dojmy z knihy nebyly příznivé. Příliš žoviální, výrazově přehnané až kýčovité. Ale samotný návrat Michala Daberta mě těšil a po několika stránkách jsem si zvykla. Samotný příběh o hříších minulosti, které ovlivňují dnešek, je trochu banální. Dabert někdy až křečovitě připomíná Phila Marlowa, ale některé jeho hlášky skutečně baví. Výborně zvládnutá je tradičně akce a napětí v příběhu celkově, konečné zúčtování s padouchem je uspokojující. A vlastně je takový nakonec i celý díl. Nebyl to nej ze série, ale dalšího Daberta bych určitě otevřela.
PS Co vlastně znamenala ta pražská vsuvka? Proč tam byla? Já na to tedy nepřišla.

Schamila
29.12.2017 5 z 5

Nadalo se jinak, dva dny a bylo přečteno. Poslední díl, opět nádhera, ale pokračování bych určitě snesla, Dabert mě očaroval. Krásná a napínavá detektivka, hodně postav, hodně se toho dělo a opět bezva popsané prostředí všech dějů, zase jsem byla všude, stačilo jen pár slov, žádné zbytečné popisky - zkrátka hodně podařené dílo a těch vtipných průpovídek - super. Doufám, že PAN autor nezahálí a už píše něco stejně podařeného. Díky za krásné prožitky a všem moc doporučuji!!!

Jack Bauer
05.12.2017 3 z 5

Nejslabší díl z celé série, málo akce a napětí, ale Dabertův neotřelý humor opět skvělý. Kniha jinak nenudí, krásné oddechové čtení, ale Niedl píše mnohem lépe.

Endy17
09.10.2017 4 z 5

Hodnocení posledního Daberta pro mě bylo hodně složité a dlouho jsem nad ním přemýšlel. Laciné rádoby vtipné glosy sráží úroveň jinak zajímavé knihy, použití vulgarismů na některých místech působí násilně (podobně jako když si podobnými výrazy puberťáci zvyšují sebevědomí).
Nakonec o čtyřech hvězdičkách rozhodlo to, že jsem Dotek zla s chutí přečetl za jeden den.

francouz
29.09.2017 5 z 5

Z mého pohledu nás musel pan Niedl opět něčím překvapit a opravdu Michael se opět nenudil a s ním ani my. Byla to prostě skvěle vystupňovaná jízda se vším co k tomu v tomto žánru patří. Navíc jsme opět zavítali i do Čech, kde natáčela Joan, takže jsme si užili i krátce české reálie, než jsme opět zamířili zpět do Ameriky. Na české poměry opravdu nadstandardní série, která nepostrádala napětí, humor , zahalenou erotiku a hlavního hrdinu bez bázně a hany, perfektní, mnohdy skoro dokonalý, ale přesto jako člověk jednající Michael Dabert.

LucyDvorska
24.09.2017 4 z 5

Má první kniha od F. Niedla a byla velmi napínavá i zábavná. Četla se skoro sama až na občas vynechání uvozovek či čárek ve větě. Proto jsem se občas ztrácela v tom, kde začíná či končí přímá řeč. Netuším proč, ale jsem na toto docela háklivá. Pokud se to objeví jednou nebo dvakrát, beru, jen jsem si toho v této knize všimla víckrát . Proto jsem musela strhnout jednu hvězdu, . Jinak se mi kniha líbila.

astroweb
05.09.2017 5 z 5

Závěr této série se mi asi líbil nejvíc. Perfektní detektivka z pera tohoto autora zasazená do amerického prostředí.

Selinute
10.05.2017 5 z 5

Skvělé zakončení zdařilé série.
S Michaelem Dabertem jsem ráda prožila několik příjemně napínavých hodin a pobavila se i jeho vtipnými hláškami, kterými je i tento díl doslova prošpikován. Ale vše jednou končí... A tak na shledanou, pane Daberte, bylo s vámi fajn...

martas79
02.05.2017 4 z 5

Joan Hartingova - neskonale krásná, slavná a pohádkově bohatá - natáčí v Čechách. Monsieur Dabert u toho nesmí chybět. Po natáčení zbyde pár dní i na porozhlédnutí se po krásách české kotliny aneb the Best of z českých luhů a hájů.
Ale (ano to ošemetné ale) něco shnilého je v království americkém u velkých jezer! Takže tomu Majkl musí honem honem přijít na kloub! Uff!

čef
21.04.2017 5 z 5

Spokojenost - v takovýchto příbězích je pan autor silný! Chlapácký hrdina má téměř vždy vše pod kontrolou a ještě při tom vtipkuje. Ostatní se nestačí divit, zvláště padouši zažijí mnoho nemilých překvapení a to se mi líbí! Nedoporučeno příznivcům krásné literatury a jiným intelikentům! :-)

MarieH
20.11.2016 2 z 5

Tak jsem přečetla celou sérii s Michaelem Dabertem a jsem znechucená, hrdina je ala J. Bond
všude plno mrtvol a neskutečné příběhy. Dávám 2 Hvězdičky !
Historické romány a Slunce na útěku jsou mnohem hezčí. Ale je to jen můj názor !!!

Alchemilla75
17.02.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora Františka Niedla četla a moc mě bavila. Skvělý příběh, doporučuji.