Nejkrásnější

Nejkrásnější

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosu... celý text

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.
Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243432/mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2284
Série:

Měsíční kroniky

Originální název:

Fairest (2015)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Přidat komentář
Lenka40
včera

Tak tato kniha nám ukazuje život Levany .Myslela jsem si , že to bude záživnější . Nic moc mě tam nepřekvapilo ,ale zase jsem se dozvěděla něco ze života dalších postav z měsíčních kronik . Jinak četlo se to dobře a rychle ,ale nemělo to takovou štávu jako osatní díly. Už se moc těším na Winter , a jak to celé dopadne.

RosaRoses
21. dubna

Doufala jsem že Nejkrásnější mi Levanu předvede v jiném světle než v Měsíčních kronikách, že se vysvětlí její kruté chování podobně jako u Zloby. Bohužel jen ukazuje že Levana byla krutá, pomstychtivá a zlá už od 15 let.
Kniha je ale určitě napsána moc čtivě a pro mě jako fanynku Měsíčních kronik odhalila více z Cindeřina dětství což bylo přinejmenším hodně zajímavé a mně to asi stačí : ).

Tilikum
16. dubna

Dostalo se to ke mně náhodou, sérii neznám. Moje obavy se ale nenaplnily, docela dobré. Jo a Levana je trochu psychopat

Percabethka
08. dubna

Jako doplnění a dovysvětlení příběhu Cinder, Scarlet, Cress a Winter je to fajn, ale jinak se mi moc nelíbila... Hlavně mi tu nebyla sympatická žádná postava, ani Levana, přestože se z ní autorka snažila udělat chudinku, která se stane zlou jen proto, že jí nikdo nemá rád...

PeťkaW.
21. března

Meyer natahuje a do hlavní dějové linie vkládá krátkou prequelovou knihu, která je pro zbytek příběhu tak nějak navíc a tím i trochu zbytečná. Ví to ona, vědí to čtenáři, ale stejně to funguje. Navíc je to skvělý způsob, jak přiblížit život Levany, aniž by to zasahovalo do "hlavních" knih. Zisk z další prodané knihy je pochopitelně jen druhotné plus :D . Ale dost rýpání. Jako vždy - skvěle a čtivě napsané. Výborně vykreslené charaktery postav. Dozvídáme se víc o politice a pletichaření na Měsíci a zároveň se objevují střípky informací důležité pro následující knihy. Neříkám, že teď bude Levana jedna z mých oblíbených postav, ale rozhodně na ni po přečtení tohoto příběhu budu pohlížet trochu jinak. Konec konců - nikdo není zlý sám o sobě. Vždycky k tomu člověka někdo nebo něco přinutí.

Kiwi24
07. února

Bylo to hezké, jen jsem se v tom občas ztrácela. Levana je velice náročná, a nedá se v ní moc dobře číst.... Ale určitě doporučuji!

Edona
14. ledna

Od tohoto mezi příběhu jsem mnoho nečekala, ale to co jsem dostala, bylo úžasné. A zároveň kruté, smutné. Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne, ono je to celkem jasné, máte-li načteny přecházející díly, ale stejně mě to zasáhlo. Hlavně závěr knihy, ten byl docela emotivní. Velmi jsem si oblíbila Evreta, ach Evrete Hayle! Jediný, který byl pravdomluvný, věrný a hodný. Levana je teda pořádně zvrácená mrcha a doufám, že špatně skončí, hodně špatně.

tsal
11. ledna

Nejkrásnější jsem četla až po Winter, nikoliv v pořadí vydání po Cress, a v závěru jsem tomu docela ráda. Levana si tak pro mě zachovala kouzlo tajemna až do samého konce, což bylo jednak v souladu s množstvím informací, které o ní měly hlavní postavy série, druhak jsem si tak naplno užila oba pohledy na ni.

Přestože je Levana jednou z nejzajímavějších postav celé série, novele samotné jsem příliš nevěřila. Říkala jsem si, že je tak trochu jasné, o co v ní půjde a jak bude vše probíhat, protože cíl všichni dobře známe. Autorka však příjemně překvapila. Nic si neusnadnila, ponechala Levanin charakter jak ho známe a jen ho propracovala do detailu. Pomalu odkryla a prohloubila všechny lži, šílenství a emoční deprivace, s nimiž se budoucí královna potýkala, doplnila podrobnosti šeptandám, které už jsme slyšeli, a střípky poskládala do fungujícího celku, přičemž vyvrátila pár mých domněnek, o jejichž pravdivosti jsem byla zcela přesvědčená. Místo jednoho velkého domnělého čekání na okamžik, kdy se všechno zvrtne a zcela zvrátí, mě tak unesl plynulý proud bezradnosti, kdy mi sebrali i možnost doufat. Autorka opět ukázala, že se známými klišé umí pracovat na jedničku a bravurně jim dodává na svěžesti. Za mě druhá nejlepší kniha série po Cinder.

Efeméra
05. ledna

Myslím, že tuto novelu by žádný fanoušek Měsíčních kronik neměl vynechat. Levana tu vůbec nepůsobí jako nastrčený záporák nebo plochá postava, právě naopak - autorka ji vykreslila opravdu mistrně. Čtenář má před očima všechny její myšlenkové pochody i motivace. Člověk vidí, jak moc je šílená, a zároveň je v šoku, že si to ona sama neuvědomuje. Na konci jsem měla slzy v očích. Opravdu doporučuji.

lukyli154
05. ledna

Opět parádní počtení. Chvíli jsem si myslela, že byla Levana hodné děvče, kterému bylo ublíženo. Ale kdyby byla v jádru dobrá, neudělala by tolik příšerných věcí. Mrcha!

Aurorita
02. ledna

Velmi příjemné doplnění příběhu. Ač mi bylo místy Levany skutečně líto, žádná omluva pro její chování není. Kniha, stejně jako ostatní od autorky, se četla sama, svižná, žádné zbytečnosti.

Tenebien
13.12.2016

Jestli Winter byla magor, tak Levana byla šílenec. :-) Člověku jí bylo až líto, protože z takového prostředí asi opravdu nemůže vzniknout normální lidská bytost...

Davina
10.12.2016

Tohle se opravdu povedlo. Knížky od M. Meyerové se mi čtou velice dobře a rychle. Levany mi zde bylo opravdu líto. Nikdy nepoznala lásku, tak chápu, že ji nemohla ani dát a tak se snažila vytvořit aspoň něco přibližného lásce. To ovšem neomlouvá její činy. Kniha se mi opravdu líbila.

xxiixxi
03.12.2016

O Levaně jsem si vždy myslela, že je zlá, ale díky této knize jsem pochopila, jak moc a asi i proč je zlá. Navíc mě překvapilo, kolik toho vlastně "dokázala", ale všechno to do sebe hezky zapadá. Budu si muset brzo opět přečíst další díly, abych si mohla nyní Levanu představit se vším všudy, co jsem se dozvěděla tady

KateChatt
27.10.2016

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, jenže hned po prvních pár stránkách jsem věděla, že to nebude ono. Levanu nemám a odmítám mít ráda. Taky moc nemám v lásce měsíční lidi (Cinder nepočítám).

AnykaLovesBooks
18.10.2016

Páni. Tohle byl velice silný čtenářský zážitek. Tahle knížka, i když je krátká, ve mně vzbudila mnoho emocí a taky naprosto změnila můj pohled na Levanu. Mohlo by to být klidně delší, pár kapitol navíc bych rozhodně brala. Doporučuji. Při čtení mi neustále hrála v hlavě písnička Pacify her od Melanie Martinez, protože její text velmi odpovídá chování šestnáctileté Levany.

Laura Krivdova
05.09.2016

Děsivě nádherné!!!

Damonka18
14.08.2016

Pořád s Levanou nemůžu soucítit. A to mě vždy povídky změní pohled na tu osobu. Ale tady se to nestalo. Vždyť co udělala je nenormální. Zabít svoji neteř. Zabít svého milovaného a jěště předtím ho donutit si ji vzít. Jediné je mi líto, co ji provedla sestra. Levanu mít ráda nikdy nebudu. Ale jinak svěle napsané.

AnuQa
18.07.2016

To bylo bombový bavilo mě to víc než cinder ;) i když levana nebývala taková za všechno může chanary! zajéímaly by mě další díly a jestli se cinder to o své matce dozví rozhodně doporučuji pro pochopení celého příběhu ;)

houbička_
13.07.2016

Nechci se nijak dotknout oddaných milovníků série, ale za mě osobně se jedná o zatím nejlepší a nejsinější díl ságy. Z prvu jsem byla na Marissu naštvaná, že se vůbec opovážila napsat něco o Levaně. Během čtení jsem byla opět naštvaná, ale i dojatá a pobavená, a to i v jedné kapitole. Příběh byl zajímavý a čtivý, zvraty neočekávatelné, a pokud jste do této doby s Levanou nesympatizovaly, tento příběh to rozhodně neovlivní. A za mě Marisse dlužíme velký dík, protože jen málo spisovatelů se pustí do tak těžké úlohy, věnovat ne kapitolu, ale rovnou celou knihu hlavnímu záporákovi.

petrzel
02.07.2016

Bavilo mě to a těším se na další díly.

Narissa
27.06.2016

Asi mě ostatní ukamenují, ale pro mě to byl nejlepší díl celé série. Zcela vážně. Už strašně dlouho jsem nečetla nic z pohledu postavy tohoto typu. A navíc v sekci YA. Bylo to skvělé. V podstatě jsem měla pocit, že se probírám Levaniným psychologickým profilem a stálo to za to. Dost drsné a neuvěřitelně uvěřitelné. Navíc mě hodně překvapilo, jaká byla Channary. Z ostatních knih jsem měla pocit, že prostě Levana je ta zlá a pokrevní linie Cinder je ta správná a úžasná a přitom... Nechci spoilerovat, tak raději víc říkat nebudu. Ale určitě si to přečtěte!

juli2
19.06.2016

Krásné doplnění příběhu. Některé souvislosti jsou zde více vysvětleny. Doporučuji k přečtení, pokud jste se již do této série pustili.

maca1245
17.05.2016

Co na to říct trochu slabší než předchozí díly, ale jako dodatečné upřesnění příběhu to dopadlo dobře.

knihomolka01
14.05.2016

Kniha se mi líbila, ale přiznám se, že příběh mě nezaujal tolik jako ostatní knihy (Cinder...). Skvělý doplňující díl, dozvěděla jsem se spoustu věcí, jen mi některé pasáže přišly zdlouhavé a občas nudné a zbytečně dětinské. Proto 4 hvězdičky.

Janičta
11.05.2016

Nejlépe to vystihla sama Levana svými myšlenkami na konci knihy.
"Byla to všechno její vina. Úplně všechno".
Ano, Levana si spoustu věcí zavinila prostě sama. Odmalička se naučila žít v iluzi svého osobního kouzla a nakonec zahalila do iluze celý svůj život. A přes závoj klamu, který sama vytvořila, se dívá také na celou Měsíční společnost. Takového člověka (a navíc tak mocného) nepřimějete, aby viděl realitu....
Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout na celou měsíční společnost a udělat si o ní lepší obrázek, než z toho vzorku, co dorazil jako delegace na Zemi.
Kniha je docela dobrý doplněk Měsíčních kronik.

klarinka9974
30.04.2016

Měsíční kroniky jsou pro mě tou nejlepší sérií knih, kterou jsem měla tu čest si přečíst. Rozhodně si musíte přečíst i Levanu, Nejkrásnější protože se vám odhalí jak to všechno začalo a co to vyvolalo. Kniha je krátká a proto jí budete mít za jeden den přečteno. Čte se to samo a opravdu vás ten krátký příběh pohltí do děje od začátku do konce. Už se nemůžu dočkat dalšího dilu Winter :-)

Chytuš
21.04.2016

O bodík jdu s hodnocením dolů kvůli přemíře romantického platonického toužení, které mě na začátku knihy moc nebralo. Ale zase na druhou stranu k patnáctileté Levaně to se vším všudy sedělo. Jinak nádhera, Levanu si tedy ani po přečtení Nejkrásnější nezamilujete, ale je už snadnější pochopit proč se chová, jak se chová. A ta paraela na zlou královnu a její zrcadlo (zdrcadlo, zdrcadlo, řekni mi...) je prostě úžasná. Doporučuji číst až po Cress, některé pasáže by pak mohli zážitek u Cress spoilerovsky narušit :)

Bublushka
17.04.2016

Nádherný příběh. Opět jsme nadšena. Do čtení jsem šla s trochou skepticismu. Říkala jsem si, že pokus o ukázání záporačky v kladném světle je trochu klišovitý a hlavně jsem se bála toho, že to bude nastavované a nedůvěryhodné... ale spletla jsem se. Autorka mě svým stylem opět pohltila. Už od začátku se příběh četl skoro sám a lákalo mě zkoumat co se bude dít dál. Levana v mých očích trochu povyrostla, jako člověk, který je sice zlý, ale je takový ne úplně vlastní vinnou, ale zkrátka působením všech okolností a hlavně nedostatkem lásky, který z ní udělal to co je. Svým zvláštním způsobem mám ráda příběhy z pohledu nekladných hrdinů, kteří se nijak nepřetvařují a o to lépe se dají pochopit a dá se s nimi mít aspoň minimální soucit.
Příběhu se nedá nic vytknout. Vše do sebe krásně zapadalo a odpovědělo na různé otázky které u mě vyvolaly knihy. "Nejkrásnější" není jen přifařené dílko pro komerční účely, jak na mě zprvu, než jsem se s ním skutečně seznámila, působilo, ale plnohodnotný příběh rozšiřující už tak plný a promyšlený svět a příběh. Jedná se o bezvadné zaplnění čekání na poslední díl ságy a její příjemné rozšíření, které mi utkvělo v hlavě. Marissu obdivuji stále víc, je to skvělá autorka s dokonalým vyjadřováním a skvěle promyšlenou psychologií a vším co v příběhu řekne- nic tam není jen tak, vše má svůj smysl a je promyšlené aby se ke konci propojilo. Skvělá četba. Nemohu se dočkat Winter...

Arya26
01.04.2016

Blančitos : Nevím mě na začátku připadala podobná Cinder. Pak se z ní kvůli okolnostem stala zrůda jakou je teď. Ale souhlasím chová se hrozně.


Štítky

novely

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer

americká, 1984

Uživatelé mají knihu

v Přečtených383x
v Právě čtených7x
v Knihotéce153x
v Doporučených41x
v Chystám se číst346x
v Chci si koupit125x