Šelmy v aréně

Šelmy v aréně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5012/bmid_marcus-didius-falco-selmy-v-arene-f69-5012.jpg 4 56 7

Marcus Didius Falco série

Blíží se otevření Colossea a chystá se slavnostní program. Gladiátorské zápasy a štvanice na šelmy v aréně jsou výnosný obchod. Bohatí podnikatelé, zejména dovozci dravých šelem ze severní Afriky, se snaží jeden druhého zničit a neštítí se ani vražd. Přímo v aréně se v přestrojení ocitne i Falco a stává se svědkem dalších vražd. Starověký Řím, rušný a velkolepý, překypující vášněmi, chamtivostí a ctižádostivostí, vytváří dokonalý rámec pro politické intriky - i pro vraždy. Propracované detaily křísí starý Řím k životu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

Two For the Lions , 1998

Richie1
05.09.2021 4 z 5

Desátý díl a já jsem potěšen, že série neztrácí kvalitu. V tomto díle jsem se dozvěděl zajímavosti z práce císařského auditora a seznámil se s procesem odchytu a výcviku divokých zvířat pro zvěřince gladiátorských škol. Zároveň musel Falco řešit další případ, jenž ho nakonec zavedl až do afrických kolonií. Zápletka měla zajímavé rozuzlení. 75%

hanzmb
24.08.2021 3 z 5

Takže další autorčina klasika. Zajímavý nápad, který se v 1. třetině nadějně rozvíjí. Potom přijde zcela zbytečná 2. třetina. Asi má smlouvu na počet stránek. V poslední části to zase začíná být zajímavé, aby to zcela zabil příšerný závěr. Ale ty dobové reálie jsou fantastické, takže za čas se určitě pustím do 11.dílu.

Ladinek
15.06.2015 3 z 5

Tak tohle připomíná knihy Kena Bruena. Falco na nic nepřijde, jen tak prudí kolem až se vše tak nějak vysvětlí samo. A ten závěr, ten je tedy také zvláštní. A hlavně pokud člověk chce vědět bezezbytku jak vše dopadlo musí si přečíst následující knihu.

renefer
08.02.2015 4 z 5

Falco se opět nechal překecat a pracuje pro císaře, navíc s nenáviděným Anacritem. Autorka to opět pojala spíš jako politickou frašku než detektivku, což mi moc nevyhovuje. Jejím cílem je zřejmě zabrousit do všech oblastí života ve starověkém Římě a občas je to příběhu na škodu.

Marika Vanova
21.10.2013 4 z 5

Příběh je čtivý, i když jsem chvílema přemýšlela, o co teď vlastně jde a co hledáme? Nicméně ráda se pustím do dalšího Falca.

Pet007
16.06.2013 4 z 5

Trochu rozvláčné, ale Falco je konečně v jezdeckém stavu.

cori
03.11.2012 4 z 5

Falco pracuje jako komisař pro výpočet daní a kontroluje daňová přiznání lanistů a dovozců zvířat. Brzy se kolem něho začnou kupit vraždy. Nejprve někdo probodne lva a otráví pštrosa, pak dojde i na lidi. Autorka se v tomto dílu zaměřila na svět arén a gladiátorů a opět své hrdiny vyhnala z Říma, aby navštívili další římskou provincii tentokrát Kyrenaiku (Libyi). Nejpovedenější je asi scéna s lovením uprchlé leopardice v městských lázních.
PS: Nejkrutějšími šelmami v aréně však nejsou ty čtyřnohé.