Prozření Mary Dyerové

Prozření Mary Dyerové

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139553/mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4.3239

Mara Dyerová (1.)

The Unbecoming of Mara Dyer (2011)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Brio
Více informací...

lucie2952

Úžasná kniha. Četla se úplně sama a pořád se tam něco dělo :)

hellena1523

Kniha se skvěle čte a příběh mi připadá vcelku neotřelý. Mara mě vážně baví. A vlastně všechny postavy jsou bezvadně zpracované. Jsem velmi spokojená!

vedana
31.08.2016

Knihu jsm brala jako oddechovku. Zajímalo mě, jak to se příběh bude vyvíjet. Scénář který jsem čekala, ale ten konec byl docela zajímavý, tak se musím pustit do dalšího dílu. Jenom mi chybí lepší propracování příběhu a občas ty pasáže mi moc nesedí. Jako relax kniha je fajn.

ElisR1
05.08.2016

Tajemná kniha, která se velmi dobře čte. Trochu mi připomínala Nocte

AjinQa
18.07.2016

Jako první mě na této knize uchvátila obálka. Je naprosto dokonalá. Bohužel se říká, "nesuď knihu podle obalu", ale tady to neplatí. Krásny obal, krásný příběh.
Prozření Mary Dyerové mě uchvátil už od prvních stránek a já nemohla přestat číst. Knihu jsem přečetla za pár hodin. (Bohužel).
Myslím si, že velká pochvala patří i paní překladatelce, jejíž překlad se mi velmi líbil. Celou knihu to tak trochu "okořenilo".
Já jsem si zamilovala všechny postavy v této knize. Ať už Noaha, Maru, Jamieho, nebo Daniela. A musím uznat, každá holka by chtěla takového svého Noaha. On byl prostě perfektní.
Děj vůbec nepokulhával a myslím si, že tam nebyla ani jedna část u které bych se nudila.
Knihu vřele doporučuji, a dávám 5*. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Jen mě mrzí, že se nebude překládat třetí díl. Což je škoda. Ten je nejlepší. (Přečteno v AJ.)

patty64
14.04.2016

Jestli hledáte knížku, která je čtivá, fascinující a naprosto napínavá, tak tohle je přesně to, co hledáte!! Úplně mě to do toho příběhu vtáhlo. Při některých situacích jsem dokonce zadržovala dech. Popravdě tam je i chvíle, kdy jsem se bála! (Bylo 12 hod. večer, když jsem to četla) Mě se to naprosto líbilo !!! Knížka se může hlásit k mým oblíbeným!!
DOPORUČUJI !!!!!!

Veeria
10.04.2016

Jedna z nejkrásnějších knižních obálek. A ten příběh - WOW! Nechte se vtáhnout do tohoto příběhu. S každou další stránkou nebudete vědět, na čem jste a co je pravda a co ne.... vřele doporučuji! Mara a Noah - obdivuji je, fandím jim, zbožňuji je!

Káča Máča
16.03.2016

Celkem slušně zpracovaný příběh s temným fantasy nádechem. Bála jsem se, aby se nejednalo o klasiku "divná holka se zabouchne do nejhezčího kluka na škole", ale byla jsem příjemně překvapená. Asi sáhnu i po druhém dílu.

AnnieWerny
30.01.2016

Kniha mě zaujala hlavně spojením žánrů a jelikož nejsem zrovna typ člověka, který se vyžívá v typických hororech a thrillerech, řekla jsem si, že tohle by mohla být jemná náhražka.

S Marou jakožto hrdinkou jsem soucítila celou knihu. Přesto mě občas její chování zaráželo. Osobně například postavu Noaha jsem si velmi oblíbila už jen z důvodu vyvážení, které autorka nasazovala při použití zaláskovaných scén a Noahovy zázračné schopnosti uzdravovat, jako téměř ostrý protiklad k Maře samotné. Přesto, že se tím vytvořilo jakési klišé já osobně jsem to v příběhu uvítala. Lépe jsem pak vše strávila. Ostatně děj byl sám o sobě na několika místech poměrně zmatený a celou knihu jsem si nesla spoustu otázek, které naštěstí byly na konci z většiny objasněny. Konec sám o sobě mi přišel velmi povedený přesto, že kniha končí rozseknutá.

Hodnocení vysoké, ale pochybuji, že se tato kniha zařadí mezi ty, které jsem schopna číst opakovaně. :)

Madluska
28.01.2016

Tak já vám nevím... Druhý díl jsem sháněla před Vánocemi pro ségru a jeho nedostupnost mě utvrdila v tom, že trilogie asi bude stát za to. Po přečtení prvního dílu mé naděje vzaly za své. Proč? (Pozor - následující text může vyzradit zápletku díla. :-))

1) Titulní (anti)hrdinka se chová nesnesitelně. Její teenagerský egocentrismus mě přiváděl k šílenství. A její emonálady jakbysmet. Ano, souvisí to asi s věkem... Jen já už jsem z toho naštěstí snad odrostla.

2) Je to totální slaďák. Podezřívám Michelle Hodkin, že si prostřednictvím knihy něco kompenzuje. Do výše zmíněné nesnesitelné Mary se zakouká ten a) nejhezčí, b) nejchytřejší, c) nejsilnější, d) nejbohatší, e) (doplňte si vlastně jakýkoliv superlativ) Noah, rozjede se mezi nimi to pravé jiskření (o kterém pojednává asi polovina knížky - jako vážně?!) a následně se ukáže, že pro sebe asi byli stvořeni, neb se dokonale doplňují... Přidejte ještě nějaké to "ale jó" - "ale né" a vnitřní konflikt rozpolcené Mary a máte uvařeno... Eh, to je moc.

3) Zajímavým prvkem jsou reminescence a halucinace psychicky narušeného člověka, který už nemůže věřit nikomu a ničemu (ze všeho nejmíň sám sobě) - škoda, že je autorka nevyužila víc, třeba epizodka s aligátory mě vyloženě nudila a naprosto jsem nepochopila její další smysl (vyjma toho, že někde se musely ukázat ty superschopnosti), podobně jako u výletů do kubánské čtvrti.

Takže ve výsledku docela zklamání. V útržcích vlastně dobré, jako celek ovšem nejednotné, místy přímo kýčovité, neuvěřitelné (a teď nemluvím o jistých specialitách Mary a Noaha). Před druhým dílem si nechám poreferovat od sestry, jestli má smysl se do něj pouštět... Třetí hvězdu přidávám za to, že se to aspoň dobře četlo.

Ivka2003
15.12.2015

Kniha je velmi zajímavá. Když jsem knihu četla musela jsem s Mary soucitit. Já bych se asi doopravdy zbláznila, kdyby mi skoro nikdo nevěřil. Možná, že má špatné schopnosti, ale pro mě je statečnější než kdokoli jiný. Tuto postavu si budu nadosmrti pamatovat. Doporučuji všem velkým čtenářům.

MartinkaSku
04.10.2015

super Scifi byla jsem napnutá, až do konce,,,

Maica
10.08.2015

No... Četlo se mi moc hezky, odhlédnu-li od toho, že takhle by se podle mě šestnáctiletá dívka nechovala, a že to spíš než sci-fi byl romanťáček. Prázdnová četba - proč ne? Konec byl ale divný, zbytečně smrsknutý na pár stránek. Jsem zvědavá, co přinese Proměna.

Vianescee
29.06.2015

Úžasná zajímavá kniha. Děj mě zaujal a knihu jsem přímo hltala. Bylo to zas něco jiného, takže doporučuju.

Drahuska12
07.06.2015

Tak na tohle nemám ani slov asi o tom bude vypovídat že knihu jsem přečtla za 1 den! ? :o a to čtu pomalu ! moc se mi líbila a dávám plný počet bodů! :3 těším se až si přečtu 2 díl ! :)

Sušenka1556
07.06.2015

Kniha mě opravdu fascinovala... Nebyla v tom jediná chyba. Četla se jedním dechem. Co k tomu dodat? Nejlepší kniha!
A opravdu vždy jsem milovala ten poslední odstavec. Skoro vždy byl tragický a dokázal dokonale navnadit na další kapitolu! Opravdu s touto knihou se nenudíte!!

rockverun
04.06.2015

Hodně zvláštní kniha. Když jsem jí dočetla, tak jsem vlastně ani nedokázala říct jestli se mi líbila.. Ale moc mě zajímalo jak to bude pokračovat. Úplně nechápu přirovnávání ke Stmívání, ale toho už se asi nezbavíme. Se Stmíváním každopádně nemá nic společného. Za přečtení stojí.

red_marionette
21.04.2015

Síla.

Knižní špajz
21.04.2015

Kde je ta kniha, o které všichni tolik básní? Začátek dobrý, pak se stane pár fakt zajímavých věcí, než se to zvrtne. Najednou mi přišlo, že v ruce držím Stmívání a ne Maru Dyerovou... Proboha proč? Prostředek knihy tak vyplňuje romantika jako blázen. Nějaké to napětí se vrací až ke konci, kdy už jsem příběh stejně moc nevnímal...

Malvina
20.01.2015

Knížka se mi líbila, příjemně se četla a dlouho jsem netušila, co se z toho vyklube. Zatím tomu moc nerozumim, ale vypadá to, že Mara bude na straně zla, což mě poněkud znepokojuje. Tak uvidíme. Konec konců je na světě asi potřeba i to zlo, jako Jing a Jang, smrt a život apod.

KleaM
17.01.2015

kniha má spád, nový neotřelý námět, dostala mě

Wahlker
10.01.2015

Bolo to zaujímavé hoci to malo aj svoje chyby. Inak sa to čítalo ľahko a malo to celkom dobre spracovaný námet.

Christie
03.12.2014

Knížka mě vážně překvapila. Nikdy jsem nečetla nic v podobném duchu. Trošku mi ze začátku vadil styl psaní a některé klišé prvky, které trošičku ubíraly na dojmu, ale přesto myslím, že jde o zcela jedinečnou knihu a vážně se těším, až přečtu celou triologii. (Snad brzy vyjde třetí díl v ČR!)
Za mě takové hodně silné čtyři hvězdičky. :)

linda9236
11.11.2014

Kniha je úžasná, zanedbatelné nedokonalosti už byly vyjmenovány. Jen jsme se chtěla zeptat, na začátku Jamie přece někomu vyhrožoval ebolou, ne? Asi vidí do budoucnosti...

terrih.dreamer
27.10.2014

Tato kniha mě v knihkupectví na první pohled upoutala svou krásnou obálkou. Když jsem se do ní pustila, zprvu jsem se nemohla moc začíst, ale zhruba po první třetině mě kniha chytla. Dlouhou dobu jsem hledala knížku na způsob 'Modrá je barva nočních děsů', nebo 'Bílá je barva kouzel' a musím říct, že tato kniha mé očekávání splnila.

Knížku jsem nemohla vyhnat z hlavy, ani ve chvílích, kdy jsem ji nečetla. Děj byl z počátku poněkud ohraný, ale autorčin způsob psaní a líčení situací mou pozornost vždy přilákal zpět.
Konečná zápletka mě poněkud zklamala a překvapila. Žádná knížka mě už dlouho takhle neoslovila, takže si myslím, že si zaslouží 3 z 5. Příští týden si jedu koupit druhý díl a nemohu se dočkat. :)

Nicol González
27.10.2014

Když jsem začala číst knihu, tak jsem moc toho neočekávala. Prvníma kapitolama jsem se prokousávala, ale pak už jsem knihu hltala. Nevím co se mi na tom nejvíc líbilo, možná snad to, že Mara se chovala takovým přirozeným způsobem. Jinak i ostatní postavy byly celkem dobrý, no jo, a hlavně Noah :3
Jinak určitě knihu všem doporučuju!!

katerinad
15.10.2014

na začátku kniha byla hr hr, což tak nevadilo protože šlo o postupné odkrývání toho co se stalo, kniha se mi líbila, hodně dobře se četla, halucinace, které Mara měla byli skvěle napsané, jen konec a Noahovo odhalení mi trochu zkazilo dojem, ale druhý díl si určitě přečtu

tynkaiscrazy
23.09.2014

Pořád si všichni myslíte, že dokonalá kniha neexistuje? Pojďme si o tom povídat, až si přečtete Maru Dyerovou.

Já jsem tuto knihu dočetla někdy v únoru tohoto roku. Následovalo obrovské pátráni po druhém díle a nyní jsem ve fázi, kdy mě ubíjí myšlenka, že se závěrečného dílu dočkáme až v létě příštího roku. Nejlepší by však bylo, kdyby byla série nekonečná, jenže co si budem povídat, stejně nás všechny moc zajímá, jak to celé dopadne.

Vyjádřím se spíše jen k mým dojmům, o čem kniha je máme uvedeno výše.
Co mě jako první na knížce uchvátilo, je styl psaní. Opravdu, ta kniha se čte jedním dechem, snad možná je to ale způsobeno tím, jak moc mě bavila. Jak jsem četla v jiných komentářích, kniha je opravdu jiná. Je jiná problémy, je zajímavá, napínavá a neskutečně čtivá. Spíš by se asi měla jmenovat "Co všechno jde do háje v přítomnosti Mary Dyerové,"protože Mara má fakt neskutečnou smůlu.
Víte, přijde mi zajímavé psát knihu o holce - polocvokovi. Michelle Hodkinová perfektně popisuje jaké to je mít halucinace, prostřednictvím Mary se nám nabízí myšlení paranoika. Jediný problém je však v tom, že tohle z Mary udělala situace a její vystresovaná matka, jinak je to vcelku normální holka. Teď zpět k tématu, říkala jsem, že nebudu popisovat obsah :D

Takže: knihu naprosto doporučuji, pokud vás už nudí ty knihy na jedno brdo, tohle vás opravdu poznamená.

Pedruska01
14.09.2014

Hnedle na úvod musím říct, že se knížka rychle a dobře četla. :) Líbili se mi kratší kapitoly, nijak předlouhle rozvlečené. Dobrý byl i samotný styl psaní - určité fráze či sprosté výrazivo mi k tomu dokonale sedělo. :D Nemůžu tvdit, že by příběh sám o sobě byl nějak špatný, to ne. Byl dobrý, ale!... Ale kolik stovek dalších mají stejné rysy? :-/ Holka se kvůli něčemu (hrozivé tajemství) musí s rodinou odstěhovat, začít chodit do nové školy, kde je nová a každý na ní kouká jak na mimoně, najde si jednoho či dva kamarády a nečekaně se zamiluje do nejhezčího a nejžádanějšího kluka, plus - nesmíme zapomenout, je tam i "královna" školy, se kterou má jistý problém. ... Mám chuť připsat "...a žili šťastně až do smrti." Bohužel, takové to prostě je.
Jenže, i přes "nudnou klasiku" to v něčem bylo jiné. To okolo, co hlavní hrdinka zažila, jak se s tím vyrovnávala, jaké měla nehody apod., to bylo "milé překvapení". Některé situace byly úsměvné a nevadila mi její agrese a chování s tím spojené. Byla vlastně neuvěřitelná, jak se třeba uměla zachovat většinou ve společnosti Noaha - rozhodně žádné klišé v podobě "já ho miluju, on mě miluje - jupí!" Musím také podotknout, že některé části jsem prostě nějak nedokázala pochopit. První neštěstí s majitelem Mabel jsem přešla, u druhého jsem se pozastavila, ale mávla jsem nad tím a ti brouci? Ještě než se k nim došlo, padly tam informace, které jsem rozhodně nečekala. Myslela jsem, že to bude román na způsobu reality, ale opak je pravdou. Nějak mi ta "fantas věc" do toho neseděla. Neříkám, že by tomu něco ubralo, jen mě to zarazilo. Co si z toho mám vzít? Jeden je za pána boha, spásu a druhej za chodící smrtku? Černá a bílá strana? Proč se jim to děje a co mají společnýho? Rozhodně v prvním díle chyběla část, kde by padla jistá vysvětlení, ale to by pak nemusely být zbývající dva, že? :D
Každopádně mě dostal ten konec, opravdu? :O Autorka mě na plný čáře překvapila (už jen to, jak popisovala vztah Mary s Judem! - to bych fakticky nečekala!) Trochu mi chybělo, jak dopadl Jamie - snad se s ním setkáme v pokračování. :) Nemůžu, ale zapomenout na samotného Noaha, že jo! :D Ten kluk se mi ze začátku zdál přesně tak, jak ho drby líčily. Nafoukanej sobec, hajzl, lajdák a holkař. Jenomže... pak se z něho vyklubal naprosto někdo jiný. :) Ty dialogy Noaha a Mary byly prostě skvělý. :D
Rozhodně si přečtu druhý díl. :) Hrozně mě zajímá, co to vlastně všechno znamená.

Teraslík
04.08.2014

Tahle kniha je skvěle napsaná a napínavá. Moc se těším až si přečtu další díl.

Michelle Hodkin

Michelle Hodkin