Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5017 5017

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

mstychov
21.11.2021 5 z 5

Shari Lapena presne vi, jak ctenare dostat. Jeji detektivni pribehy jsou naprosto uchvatne a promyslene. Manzele od vedle jsou mou treti knihou a myslim, ze se mi zatim libila nejvice. Umi ctenare nadchnout, zahackovat, nemuze prestat cist. Pribeh zacina vecirkem na kterem manzelsky par Anne a Marco oslavuji 40. narozeniny kamarada. Jsou vsak nuceni nechat svou pulrocni dcerku vedle v dome na chuvicce, jelikoz jim vybouchne hlidani. Rozhodnou se pro kontroly kazdych 30 min. Kdyz se vsak vrati z vecirku, je mala pryc. Pripad vysetruje detektiv Rasbach. Jak to cele dopadne? To proste musite zjistit!

mrsterezz
09.11.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Jednoduchý příběh s o trochu složijětší zápletkou. Konec jsem odhadovala a celkem se i trefila. Za mě jednohubka na odpoledne. Ale tři hvězdičky si přesto zaslouží.

Bridgett
08.11.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říci, že se mi neskutečně líbila! Od začátku jsem vůbec neměla tušení co se z toho vyvine a nevěděla komu mám a nemám věřit...téměř do poslední strany jsem nečekala jak to celé dopadne... Děj je svižný, napínavý, moc dobře se čte. Parádní mrazivý thriller!

katynka78
03.11.2021 3 z 5

Tuto knížku mi půjčila kolegyně v práci s tím, že je to perfektní čtení a ať to zkusím.
Musím tedy říct, že mi tím do mého čtenářského portfólia přinesla novou autorku.
Je to první knížka od Lapeny a tím jsem jejímu stylu docela podlehla.
Její příběhy jsou svižné, bez prázdných míst, neokecává, popisy míst jsou akorát a knížky nejsou obsáhlé. Na daný příběh ten počet stran naprosto stačí.
Tento příběh je velmi zajímavý, z počátku to vypadá na nenáročné čtení s jasnou zápletkou, ale opak je pravdou.
Začínají se odkrývat charaktery postav, jejich motivy a představy co a jak v životě a najednou si nejste ničím jistí a nevíte, komu věřit.
Závěr je perfektní v tom, že je šokující. Nechápete, že někdo může něco takového udělat a přitom když si ten děj promítnete zpětně, tak ten dotyčný člověk nehnul ani brvou. Bravurně napsané a já věděla, že od Lapeny přečtu další a nebudu váhat.

Adriassa
02.11.2021 3 z 5

Kniha se celkem dobre cte. Dej je svizny, caste zvraty. Presto mi na knize stale neco nesedelo. Postavy trochu nudne, dej nebyl prilis napadity. Celou dobu jsem mela pocit, ze jsem knihu uz cetla. Na konci neprislo zadne wow, ale spis hmm to bylo celkem dobry.

adela2230
31.10.2021 4 z 5

Kniha se nečetla špatně. Bohužel pro mě jsem měla pocit, že děj odněkud znam. Což mě mírně ovlivňovalo. Ale příběh je zajímavý, jen konec mírně chaotický.

megamysl1901
28.10.2021 5 z 5

Naprostá paráda. Mohu jen doporučit. 5*.

Kája95
25.10.2021 4 z 5

Mě první čtení od autorky, kniha má spád,je zajímavá a těšíte se jak to dopadne. Možná trochu překombinované,ale fajn.
Asi se podívám i na další knížky od autorky

Markéta555
24.10.2021

zajímavé, napínavé , dobře se četlo

Murasaki
30.09.2021 4 z 5

Mé čtvrté setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nebyla zklamaná. Opět jsem dostala poutavý thriller, který mě do konce držel v napětí. Jakožto matka malého dítěte jsem po celou dobu čtení byla v neskutečném stresu, protože si nedovedu představit, že bych se ocitla v takové situaci. A postupné odhalování mi vyrazilo dech.

JulinkaLerari
28.09.2021 5 z 5

Naprostá pecka, závěr nečekaný, knížka se mi velmi líbila.

KatChiss
23.09.2021 5 z 5

(SPOILER) ** spoiler alert ** Tak tohle bylo naprosto skvělý!!! Už 4. autorčina kniha a jako poprvé jsem poslouchala audio. Interpreti se k příběhu skvěle hodili a hudební předěly byly boží, dodávaly na mrazivé atmosféře.

Co se týče příběhu, byl skvěle propletený. Díky tomu jsem se dozvěděla rozdíl mezi poporodní depresí a psychózou.

Autorka mi navodila hned několik zástav srdce.
Ten konec byl mindlowing a ráda bych věděla co se dělo dál. Šla Anne do vězení?!!

Poslouchala jsem jako audioknihu.

hu_87
22.09.2021 5 z 5

Popisek na obálce sedí. Ke konci je to sice poměrně zamotanější, ale to nekazí celkový dojem.
A ten úplný konec - doslova epické. Takhle do děje vtáhnout disociativní poruchu, bravo!

pavla67
09.09.2021 5 z 5

(audiokniha) pekny poslech,pribeh dost napinavy a zamotany a zaroven tez smutny,urcite to neni posledni kniha od te autorky

Čenichnaknihy
30.08.2021 3 z 5

Na samý závěr jsme si nechali prvotinu Shari Lapena a s klidným svědomím můžeme říct, že autorka s každým dílem rostla. Manželé odvedle nám přišli asi nejslabším kouskem.
Příběh o manželském páru, kterému někdo unesl teprve půlroční miminko a nikdo neví, kde je, se nám nečetl vůbec lehce. Přeci jen, když sami doma odpočítáváte poslední týdny do porodu, není to zrovna ideální čtení na večer. Pokud ale odhlédneme od téhle skutečnosti, je třeba říct, že knížka neměla tu správnou dynamiku, jako měly pozdější knihy Shari Lapena.
V příběhu vystupují v podstatě tři páry a je jasné, že někdo z nich musí mít únos na svědomí. Chybí tu i potřebný wau efect na závěr, který obvykle díla autorky mají. Rozhodně se nedá říct, že by knížka četla špatně, je relativně krátká, stejně tak kapitoly. Autorce se nedá upřít kreativita při popisu jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Všechny si dokážete živě představit.
Po přečtení poslední stránky a zaklapnutí obálky se chce napsat slovo “neurazilo”. Jakkoli snobsky to zní. Máme velkou radost, že v dalších knihách už Lapena neopakuje fráze typu “ačkoliv si to nezasloužil, bylo jí ho líto”. Někdy to byla velká a zbytečná tlačenka na emoce čtenáře.

DeKo1996
29.08.2021 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů a člověk si do poslední stránky není jistý, jak to vlastně je..
Už dlouho jsem si od autorky chtěla něco přečíst. Nakonec jsem zvolila variantu audioknihy a nemohla jsem si vybrat lépe. Hlas Libora Hrušky a Martiny Hudečkové mi dokonale sedl a já musela knihu poslouchat stále dál a dál. Během jednoho dne jsem byla u konce.
Určitě se pustím i do dalších knih autorky.

Kika28
15.08.2021

Moje druhá knížka od autorky.
Musím říct, že mě knížka bavila a ten konec jsem nečekala. Knížka je opravdu čtivá, ale měla jsem jednou chuť knížku odložit, ale ne z toho důvodu, že by mě nebavila, ale z toho důvodu co jsem se tam dozvěděla. Nechápu co je člověk schopný udělat pro peníze a potom mluvit s člověkem, který je kvůli němu úplně na dně a necítit vinu. Ten konec byl dobře zpracovaný a hlavně ta poslední kapitola, která končí otevřeně, ale přitom víme co se tam stalo.
Celkové hodnocení knížky: Knížka byla skvělá, ale bohužel musím strhnout půl hvězdičky za to, že jsem měla chuť knížku odložit.
4,5*/5*

JancaKube
03.08.2021 4 z 5

Byl to dobrý příběh. Napínavý. Smutný.. Hlavnich hrdinů mi bylo opravdu lito. Nechtela bych nic podobneho zazit. Kniha mi chvilkama pripadala zdlouhava, chtela uz jsě vedet, zda malicka prezila nebo ne. Ale urcite doporucuji precist.

baji42
01.08.2021 4 z 5

Kniha měla velmi dobré reference, takže jsem možná čekala víc. Nečetla se špatně, ale přece jen ve srovnání s jinými v daném žánru mi připadala o něco slabší.

m.valova
28.07.2021 4 z 5

Všechny knihy od této spisovatelky mi přijdou dost podobné,ale mělo to napětí,četla jsem vcelku rychle,výhodou je,že v knize není tolik postav a člověk vcelku rychle odhaduje kdo by mohl být pachatel,závěr byl určitě překvapivý a nečekaný.