Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5003 5003

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Calibra
27.04.2017 4 z 5

Kniha opravdu psána nenáročným stylem, nevadilo mi to, četla se lehce. Nevěděla jsem komu věřit a komu ne, ale příběh mě nijak nešokoval. Jak oddychovku doporučuji.

ptoček
27.04.2017 3 z 5

Ano, téma dobré, zápletka zajímavá, odhalení ok, uplny konec knihy už mi přišel až moc pritazeny za vlasy (až zoufalá snaha o ten slibovaný šok). Šlo to, ale že by to byl perfektní trhák? Bestseller? Strhující thriller? Opět přehnaná mediální masáž.

Šánka
27.04.2017 5 z 5

Výborný a velmi čtivý psychologický thriller, který jsem dala za jeden prodloužený večer a kratší noc, nešlo jinak :-).
Už jen to téma únosu miminka je děsivé. Kniha je napsaná jednoduchým, přímočarým stylem plným překvapivých zvratů a napětí od prvních stránek, kde je velmi tenká hranice mezi obětí a pachatelem a snad žádná z postav mi nebyla úplně sympatická.
Autorka krásně mlží, svádí z cesty a mnohokrát mě donutila změnit pohled, jak vše bylo a na poslední stránku přidá šokový zvrat !
Typický, současný moderní thriller s prvky, které přitáhnou a pobaví i nečtenáře tohoto žánru.

astroweb
27.04.2017 2 z 5

Velmi oddychová četba téměř na jeden zátah, za týden nebudu vědět, že jsem něco takového četl.

NicaCola
27.04.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, zajímavý nápad. Já, jakožto amatér na detektivky, jsem byla spokojená :) Ale je pravda, že poslední dvě stránky úplně zbytečné...proto hvězdička dolů.

Valeyman
27.04.2017 3 z 5

Většinou jsem skeptický ohledně titulů s tak masivní reklamou. Nicméně jsem také podlehl a knihu zakoupil. Co je velkým plusem je, že se to čte rychle, není to nikterak složité a děj odsýpá. Strohý styl ve stylu slohovka na střední mi nevadil, možná i spíše naopak. Ideální kniha na nějaký relaxační večer, kdy chcete, aby jste u toho neusnuli a nemuseli moc přemýšlet. Dal bych 4 hvězdy, ale za ten naprosto zbytečnej konec jdu s jednou hvězdou dolů.

pocketka
26.04.2017 4 z 5

Kniha mne, jakož to nečtenáře detektivek, upoutala hned od začátku. Nemohla jsem přestat číst. Nicméně chápu, že pro ty, kdo čte detektivky pravidelně, tato kniha nebude slavit moc úspěch. Poslední kapitola tam už být nemusela.

Dáduše
26.04.2017 2 z 5

Knížka nepatří k mému oblíbenému žánru. Možná měl příběh vyznít velice napínavě, ale nedá se říct, že bych se nemohla odtrhnout. Na druhou stranu jsem s Anne docela prožívala bolest ze ztráty a strach o dítě. Bylo zajímavé pozorovat, jak napjatá situace zatočí s psychikou a odhalí lidské vlastnosti. Z komentářů jsem vývoj příběhu čekala a podezřívala manžela a ejhle ono to bylo ještě složitější:) Příběh je přirovnáván k Dívce ve vlaku. Ano jejím milovníkům se bude líbit, ale hodnotím ho rozhodně výše.

Hanjimka
26.04.2017 2 z 5

Slabší detektivka i když s koncem, který jsem nečekala. Jednoduché, asi už jsem náročnější. Ale číst se to dalo.

Brambor333
25.04.2017 5 z 5

Za mě rozhodně jednen z nejstrhujících bestselleru, jaký jsem kdy četla. Kniha Vás ihned vtáhne do děje a celý příběh budete prožívat, jakoby jste v něm byli i vy sami. Nejlepší je však na knize závěr...

Janamarie
25.04.2017 5 z 5

SUPER!!!

pobijecmuch
25.04.2017 1 z 5

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte!
Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.

Šárka5875
25.04.2017 3 z 5

Já musím říct, že jsem z knihy poněkud zklamaná. Tohle má být bestseller? Tolik opěvovaná kniha? Ano, vcelku čtivý, svižný příběh to je, ale není to trochu málo na tak populární pecku? Neoriginální, v podstatě banální námět, hlavní hrdinové naivní, zápletka nic moc, protože částečně jsem ji prohlédla, a ten konec...? Ne, za mě tedy pecka určitě ne. Lehce čtivý příběh, který ocení spíš ti čtenáři, kteří thrillery a detektivky čtou výjimečně. Ostatní, kteří mají načteno z tohoto soudku, budou možná zklamáni jako já.

IvanaB
24.04.2017

Za mě zklamání, čekala jsem víc. Zápletka zajímavá, i když ke konci čitelná, ale hlavně mi vadil ten styl psaní, minimum popisu, jednoduché věty, přímá řeč... Jak už psala JustWoman - slohová práce studenta střední školy. Asi jsem zmlsaná Fieldingovou, Slaugtherovou, McDermidovou,...

martina2704
24.04.2017 4 z 5

Zhltla jsem to. Sice tuhle knížku nepovažuji za něco, co bych si musela přečíst znova, ale svůj účel oddechovky do autobusu splnila dokonale. Když jsem začala číst, říkala jsem si, jestli se dostanu přes vyprávění v přítomném čase - po pár stránkách jsem ho ani nevnímala. Navíc byla příjemná změna, že jsem po dlouhé době četla detektivku, která nebyla zaměřená na osobnost vyšetřovatele. Někde jsem četla, že Manželé se podobají Dívce ve vlaku - ani bych neřekla, Manželé mi přišli daleko chytlavější, hlavní postavy příjemnější a pochopitelnější a celkově knížka byla lépe napsaná.

mariva
24.04.2017 3 z 5

Docela napínavá detektivka, přečetla jsem ji rychle, protože jsem byla zvědavá, jak vše dopadne. Od začátku jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že mi kniha příliš připomíná před časem přečtené Zmizení Samanthy Shipleyové od Joy Fielding. To se mi ale líbilo víc. Tady jsem začala záhadu brzy odhalovat a závěr mě nakonec ani nepřekvapil. Ale bylo to příjemné oddechové čtení a potřebovala jsem změnu po tlustých historických románech Diany Gabaldon.

hajrys
24.04.2017 3 z 5

Po té reklamní masírce jsem čekala poněkud víc. Velmi jednoduchý styl psaní, zdlouhavý a předvídatelný děj. Rozhodně jsem četla lepší.

1825
24.04.2017 5 z 5

Neskutecny zazitek, nejdriv jsem byla skepticka, protoze oznaceni "bestseller" je ted skoro na kazde treti knizce, ale nekutecne prekvapila a nadchla! Uz se tesim na dalsi knihu od autora.. zacatek rychly, zadne crcani :)), super, jen doporucuji.

acul.p
23.04.2017 4 z 5

Vím, že tyhle bestsellery mívají obvykle větší reklamy než příběh, proto mě kniha mile překvapila.... napínavá od začátku až do konce, plná zvratů :) Jen ten konec mě šokoval a nějak nevím, co si o něm myslet :D

Bella09
23.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla dá se říct jedním dechem (kdybych mezitím nespala, tak doslova). Vůbec nevadilo, že jsem tušila kdo co udělal. Stejně byl děj napsaný tak, že docházelo k překvapení. Ale nevím co si myslet o konci. Přišel tak najednou...