Máj - Obrazová kniha k filmu

Máj - Obrazová kniha k filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1461/mid_maj-obrazova-kniha-k-filmu-b8G-1461.jpg 4 9 4

Obrazová kniha k filmu F. A. Brabce. Jsou synonyma, která inspirují k dalším výkladům. Jsou pocity, které vytvářejí nové emoce a jsou slova, která lze měnit v obrazy. V básni Máj je určitě toto vše. Slyšíte verš a vidíte obraz, přečtete stránku a složíte část příběhu. Dočtete knihu a vrátíte se na začátek, abyste si znovu užili ten neopakovatelný pocit prožitku. A ten prožitek je v obrazech filmu, v emocích hrdinů a v dálkách krajin. Máj má svůj (můj) otisk již zachován. Zachován ve filmu, kde všechny umělecké složky vytvořily celek té nejsilnější emoce - lásky. F. A. Brabec... celý text

Lilda
29.12.2017 4 z 5

Vždy jsem z Máje znala pouze tu slavnou část: Byl pozdní večer... Ale teď jsem díky jejím probírání v literatuře zjistila, že se jedná o téměř až horor. i když jsem žila v přesvědčení, že to je báseň o lásce, tak si myslím, že důležité je hlavně Vilémovo rozjímání nad životem a nad krásami země.

Dixinka
17.01.2016 5 z 5

Prostě klasika. Není co komentovat. Jen, že pokud byla povinnou četbou člověk ji vnímal v horším světle. Jakmile děláme něco z vlastní vůle díváme se na všechno pozitivněji. To platí i o četbě.

Lauralex
03.05.2014 5 z 5

Mám moc ráda ten film, ať si říká kdo chce, co chce, a Máchův Máj miluju, takže za tohle palec nahoru. ((:

ivanhoen
29.05.2013 4 z 5

Tato knihu by měl znát a alespoň jednou přečíst každý. Je to prostě základ, stejně jako Pohádky Boženy Němcové, K. J. Erbena nebo též jeho Kytice atd. To prostě jinak nejde.
A když se vám to podaří na jeden zátah, prožijete a uvidíte moc krásný a dojemný příběh.

Karel Hynek Mácha
česká, 1810 - 1836