Aréna

Aréna https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86330/arena-86330.jpg 4 52 11

Magic: The Gathering série

Příběh ze světa populární karetní hry Magic: The Gathering. Slavnost již nikdy nebude stejná. Neboť zatím co se mágové – bojovníci čtyř Velkých Řádů připravují na každoroční zápolení v Aréně, na slavnost přijíždí cizinec. Kdo je Garth – Jedno oko? A odkud má svá mocná kouzla? Co má společného s Pátým Řádem, již generaci zničeným? A proč se Velmistr Arény tolik bojí toho, co by mohl Garth udělat? Odpověď může způsobit pád čtyř Řádů – anebo Garthovu smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Classic And

Arena , 1994

orson
01.04.2021 4 z 5

Knížku jsem si přečetl kvůli synovi, který holduje Magicu. Říkal jsem si, že by se mu mohla líbit a měl by aspoň co napsat do čtenářského deníku. Ač neznám Magic the Gathering, kniha se mi dost líbila - pěkná akce, od které byl problém se odtrhnout, i když několik logických výtek k ději bych měl. Ale co je důležité - syn ji pak přelouskal za dva dny!

Macheta
29.01.2021 4 z 5

Před více než dvaceti lety mě a mé vrstevníky bavily karty ze série MtG celé dlouhé dny. Až nyní jsem objevil čtyřdílnou sérii s opěvovaným dílem s jednoduchým názvem - Aréna. Z kraje mi příběh přišel celkem splácaný, ale s každou další kapitolou začalo dění kolem Garta a Slavnosti dávat větší a větší smysl. Velmi mi sedí styl psaní pana Forstchena, v několika momentech jsem cítil až podobnost s Frankem Herbertem. Epické finále by vtáhlo i čtenáře světem MtG neznalého. Doporučuji!

Luigi1
22.01.2021 5 z 5

Velice pěkně a poutavě napsané. Četl jsem jí několikrát a nikdy mě neomrzela a vždy jsem nacházel něco nového. Doporučuji

kokrokr
21.01.2021 3 z 5

Čtivý dobrodružný příběh, který patrně více zaujme mladší čtenáře. Já si ale od Forstchena více cením jeho ságy „Wing Commander”, které jsem dal 5 bodů a ságy „Ztracený regiment”, té jsem dal 4 body. Tuto knihu hodnotím jako dobrý průměr.

Cibulek
06.01.2020 5 z 5

Úžasné fantasy, četl jsem snad pětkrát a to určitě ještě číst budu.

protokol
23.07.2019 5 z 5

Skvelé genialne jednoduché a tak pútavé .
hrdina si delá prdel zo všetkých a ten jeho kámoš čo sa drží pravdy že jeden kúpel do roka je naozaj dosť a čo neni strážené je verejne ukradnutelné .
naozaj som sa skvelo bavil len akosi my tam prekážal ten mega zloduch v inich dimenzích no a obor od hnedích ktorí mal iq tikve ale hlavne že je silný .
JEDNA S KNÍH KDE JE NAOZAJ MÁGIA NIE AKO NIEKTORE KNIHY KTORÉ MAJÚ V NÁZVE MÁG, ČARODEJ a,t,d a v knihe žiadne kúzla alebo len jedno na celú knihu

VRELO ODPORÚČAM

Turlogh
20.02.2019 5 z 5

Absolutní pecka mezi knihami fantasy! Napětí, odvaha, kouzla, dobrodružství, láska, přátelství a pomsta! Garth je správný chlapík a válečník dle mého gusta! Všem správným fantastům vřele doporučuji! Škoda jen, že ostatní knihy v této sérii stojí vcelku za houby...(No jo už je mi to vlastně jasné, další tři knihy nepsal Forstchen, ale nějaký Emery. To je rozdíl asi jako Tolkienem a nějakým amatérem.) Howgh.

quinefer
27.01.2016

Ze serie Magic ma rozhodne nejoblibenejsi. Leta jsem ji shanela a konecne se mi zadarilo.
Je zajimave napsana a mela aspon tenkrat dost neokoukany dej. Rozhodne stoji za precteni.

piratmartin
11.02.2015 4 z 5

Četl sem to ještě jako mladistvý, vím, že sem u ní i brečel. Ale moc se mi líbilo jak se kouzlilo pomocí kamenů ve váčku u pasu. Souboje v aréně byly super.

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Poměrně slušná fantasy dobře odsejpá při čtení

vojtazz
30.03.2012 4 z 5

Na to, že se jedná o nějakou knižní serii od magicu, tak se mi to překvapivě líbilo. Jistě je to místy lehce brakoindní, ale pokud si chcete užít svižnou a nezávaznou fantasy zábavu, tak jen do toho.

William R. Forstchen
americká, 1950