Volání o pomoc

Volání o pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510341/bmid_volani-o-pomoc-4YV-510341.png 5 269 269

Madison Harperová série

Temná pravda za oponou smrtících lží. Druhý díl návykové detektivní série. Madison Harperová se vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea hledá odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. O tuto jistotu ale přijde, když na policejní stanici v poutech přivlečou jejího vlastního syna…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Cry for Help , 2021

gordon13
21.11.2023 5 z 5

Perfektní druhý díl, opravdu dobrá série, stojí za přečtení.
Moc se mi líbí linka s Brodym. Těším se moc na další pokračování...

Knihomolka97
06.11.2023 5 z 5

Volání o pomoc krásně navazuje na Pád do tmy.
A wow, já nemám slov. To byla zase jízda. Jízda plná zvratů, špinavostí a postav, ze kterých se mi zvedal kufr. V tomto díle Nate je trochu upozaděn, ale přesto je důležitý. Madison mi bylo fakt neskutečně líto, její bývalí kolegové mě vytáčeli do běla a vlastně všichni, co se k ní chovali hnusně.
Zvrat s Owenem byl teda mega hustý, i když jsem měla určité tušení..
Závěr a vlastně všechno, co vycházelo postupně najevo, bylo nečekané. Pár věcí jsem tedy odhadla, ale jinak jsem čučela s otevřenou pusou.
Těším se na třetí díl!

okeey
17.10.2023 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než ten předchozí.
Rozvíjí se charaktery hlavních postav, což mě neskutečně baví, stránky ubíhaly pod rukama a napětí by se dalo krájet, kniha absolutně nešla odložit. Nečekaný konec, skvělá zápletka a žádná předvídatelnost, takhle by měla správná detektivka vypadat! Co mě mrzí je, že série nemá tolik pozornosti, kolik by si zasloužila, protože je daleko lepší než série či knihy, které mají obrovský "hype". Rozhodně doporučuji, knihu nebudete chtít pustit z ruky! Nicméně věřím, že třetí díl vystřelí kompletní příběh do nebes, tak doufám, že má očekávání budou naplněna.

moudivlacek
16.10.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem a téměř na jeden zátah, čtivý příběh chytne a nepustí.
Tentokrát chce Nate a Madison vypátrat, kdo zapříčinil její odsouzení. Jenže záhy zjistí, že místní policie má plno práce. Smrt její ex přítelkyně Steph a smrt mladé dívky Nikki. Když tu Madison je, nemůže se dočkat, až zjistí, kde je její syn Owen.
Jenže ona chce odhalit pravdu a místní chtějí, aby vypadla. A to i policisté, většina. A také jí to předvedou...
I když budete cítit lumpy na sto honů, přesto vás někdo mile i nemile překvapí.
Těším se na další díl. Tenhle byl ještě lepší než ten první.

Áňa 998
15.10.2023 5 z 5

Druhý díl mám přečtený vlastně podobnou dobu jako první, protože jsem se do něj musela co nejdřív pustit. Už mám doma i ten třetí, poslední, ale tak moc se s touto sérií nechci rozloučit!
První díl byl pro mě nesporných pět hvězd. Trochu jsem se bála pustit do druhého. Bála jsem se zklamání, které je u druhých dílů takové... pověstné. Tady se ale propad nekonal.
Volání o pomoc se týká především Madison a jejího parťáka Natea přesouvá na vedlejší kolej. To mi nejdřív trochu vadilo, je to sympoš, ale rychle jsem si zvykla. Společně se totiž podívají do města, kde Madison dříve žila. Měla partnerku, syna, práci.. odkud odešla s prázdnou.
Madison je skvělá postava a tenhle díl to dokazuje. Je postavena před mnoho situací, ze kterých by normální člověk asi zešílel. Ona se ale nedá, chce očistit své jméno a najít skutečného pachatele vraždy, za kterou ona si odseděla několik let. A pokud možno najít syna.
Tohle je detektivka, která Vás donutí sedět a číst. Když jsem se začetla byla jsem jak přikovaná, musela jsem číst pořád dál a dál. Skvělé postavy, rychlý děj, stará záhada...
Nejvíc mě ale odrovnal konec. Já knihy obecně moc neprožívám, ale tady jsem teda zírala. Nečekané, ale logické zakončení!
Pokud fandíte detektivkám, zkuste tuhle sérii. Opravdu stojí za to. Já už se moc těším na třetí díl, který oficiálně vychází 16.10.2023

simona g.
12.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá zápletka, skvělý druhý díl!!! Napínavé jak šle, řádky frčí skoro samy, moc povedená autorka, hodně mě baví. Těším se na třetí díl!!!

Duchoslp
09.10.2023 4 z 5

Ani druhý díl nebyl špatný, Madison s Natem vyšetřují dvě vraždy a doufají, že se jim podaří osvětlit události, které vedli k obvinění Madison. Komu můžou věřit ?

Jiparis
01.10.2023 4 z 5

Tento díl se mi zdál trochu slabší, předvídatelný Stále to ale je dobré čtení.

WaN635
24.09.2023 5 z 5

Nemohla, jako fakt jsem nemohla knihu odložit. (Dokonce jsem zapomněla, že mám jít s manželem do divadla...).
Madison v tomto díle byla vystavena své bolestivé minulosti, nespravedlnosti, ztrátě syna a své bývalé partnerky. Se vším se vypořádala nad očekávání, Nate zde byl upozaděn, za to byl ve správnou chvíli na správném místě.
Jsem zvědavá, a doufám, že další díl rozčísne problém s otcem Connorem.

berila
23.09.2023 4 z 5

Výborný díl, ale přeci jen se mi více líbil díl první. Těším se na pokračování a určitě doporučuji k přečtení.

Adinlea
23.09.2023 5 z 5

Skvele!!!! Nemohla jsem se odtrhnout a cetla jsem do tri do rana :) Musim rict, ze druhy dil se autorce povedl mnohem vice nez ten prvni! Jeste nekdy 50 stranek pred koncem jsem uvazovala, ze fakt nemam ani paru, co se tam deje!
Nate i Madison jsou mi velmi sympaticti a zase se tesim na dalsi dil!
Tahle serie se mi moooooc libi!

Kudlanka03
19.09.2023 4 z 5

Druhý díl s Madison a Natem.
Právě jsem to dočetla a teda pecka všech pecek!
Autorka nám slibuje v závěru, že se můžeme těšit na 3 a 4 díl.. No a třetí díl opravdu za nedlouho vyjde. Já už ho mám na poličce, tak si asi kousek rozečtu.
Pro nedočkavce ale můžu říct, že tenro druhý díl je opravdu nabušený. A dozvíme se celý komplot ohledně Madison. Proto doporučuji víno, obloženou mísu a zavřít se někam na pár hodin!!!
Skvěle postavený příběh z několika perspektiv. Nebude vás to nudit. Budete se bát ale nepřestanete číst.
Anotace tento díl vystihuje a já bych nerada prozradila více a proto jen řeknu, že díl je opravdu nabušený akcí, není tam žádné hluché místo a styl vyprávění, přímé řeči a dávkování informací dává dohromady jednu z mých velkých objevů tohoto roku.
Děkuji Albatrosmedia za tuto knihu, kterou jsem si vybrala v rámci spolupráce.

Sančez
17.09.2023 5 z 5

No děcka tak tohle byla jízda. Napětím jsem kolikrát nedýchala. Tahle ženská umí psát detektivní knížky to se musí nechat. Jsem moc ráda že jsem na ní narazila a už se těším na třetí díl. Pecka peckovní a ten pes prostě to miluji.

Veju007
15.09.2023 5 z 5

Panebože! Tahle série je jednou z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla!

Madison Harperová se spolu s Natem Monroem vrací do rodného města, aby konečně očistila své jméno a našla syna. Navíc se ale spolu s Natem snaží vyšetřit i smrt mladé dívky, která na první pohled vypadá jako sebevražda. Komu se ale dá v tomhle zpropadeném městě věřit?

Tak jodruhy díl je ještě lepší, než první! Jak to, že jsme doteď o téhle sérii nevěděli?!
Knížka je napínavá, svižná a plná nejšílenějších zvratů, jaké jsem kdy v detektivce viděla! Navíc se zde objevuje asi jeden z nejhorších záporáků napříč tímto žánrem!

Je naprosto neuvěřitelné, jak dokáže autorka pracovat s každou postavou tak přesvědčivě, že opravdu do poslední chvíle netušíte, kdo je na čí straně.

Tuhle sérii prostě chcete číst! A pokud se vám líbí Angela Marsons a její Kim Stoneová, tohle vás naprosto nadchne!

Napjaté vyhlížíme další díl, protože ho NUTNĚ a OKAMŽITĚ potřebuju!

Veliké díky posílám @my_l.m.v.e a @albatrosmedia za tenhle skvost, který jsem četla v rámci #spoluprace

EvikU.
12.09.2023 5 z 5

Druhý díl Madison Harperové je stejně dobrý ne-li lepší než první. Kdo četl určitě mi dá za pravdu. V této sérii nejde o potoky krve, přesto je to napínavé, zamotané, překvapivé rozuzlení na konci.

Hlavní hrdinové Madison a Nate se skvěle doplňují. Velmi jsem si oblíbila i jejich nového parťáka psa Brodyho, ke kterému přišli při vyšetřování v prvním díle. Je to bývalý policejní pes.

Tentokrát se vracejí do Lost creeku, kde žila Madison se svým synem, než ji neprávem obvinili z vraždy kolegy policisty. Pátrá po vrahovi své dávné přítelkyně Stephany a po svém synovi. Po jejich příjezdu se v zábavném parku objeví další oběť dívky.

Začínají se dít další divné věci a je jasné, že někomu není vhod, že se Madi vrátila do města. Vrah ví, že by mohla vypátrat, kdo opravdu zabil jejího kolegu. Opět nádherně napsané, propletené vztahy a věci, události, spolu s postavami prožíváte jejich příběh.

Celou knihu držíte pěsti, jestli najde svého syna, sociální pracovnice jí totiž úplně zatajila, kdo ho vychovával, když byla ve vězení. Kniha je plná emocí, hádanek a čte se sama. V říjnu vychází 3 díl a já už se nemohu dočkat.

veruptackova
11.09.2023 5 z 5

Ze zásady střídám žánry a dvě knih yze série jsem po sobě nepřečetla už pár let. A přesto tentokrát nešlo jinak. Vy, kdo jste už četli první díl Pád do tmy asi tušíte, proč jsem prostě okamžitě musela sáhnout po pokračování.

Stejně jako první díl i Volání o pomoc se čte v podstatě samo, díky krátkým kapitolám a skvělému příběhu, který rozhodně není od prvních stránek jasný. Co mě na knihách Wendy Dranfield totiž opravdu baví je, že se nesnaží čtenáře jen zviklat v rámci nějaké jeho teorie opachateli, ona vás totiž opravdu zmate. I když už se zdá, že autorka odhalí pachatele, není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

A i když se mi první díl líbil asi ochloupek víc než tento, rozhodně krimi série s Madison a Nateem aspiruje na to stát se jednou z mých nejoblíbenějších. Což si hodlám definitivně potvrdit přečtením třetího dílu. Příchuť zla vychází už 16.10.2023 a já už se opravdu nemůžu dočkat!

Hodnotím 4,5* a opravdu doporučuju!

vendy6619
09.09.2023 4 z 5

Druhý díl o detektivce Madison Harper a jejím společníkovi Nateu Monroe. Byla jsem popravdě hodně skeptická, protože první díl mě nezaujal tolik jak jsem očekávala.
Ve druhém díle se vydáváme do rodného města Madison. Chce pouze žít po propuštění z vězení, ale zkomplikuje ji to smrt její bývalé přítelkyně a také nečekaná situace zahrnující jejího syna, kterého dlouho neviděla!
Co musím pochválit je to jak nám autorka pomalu ukazuje minulost jak Madison tak i Natea! Což nás drží v napětí toho co se stalo a nutí nás to se zamyslet jak to mohlo být nebo co se dělo ve vězení kde oba strávili dlouhou dobu.
Díky kratším kapitolám nás dokáže autorka udržet skvěle v napětí.
Ale to zkrátka nic nemění a za čím si stojím i u tohoto dílu, že to nemuselo být tak moc natahované. Stačilo zkrátit knihu o 50 stran a rozptýlit to co se dělo v posledních 30 a myslím, že by to bylo fakt skvělý. Nemohla bych tomu nic vytknout. Takhle to na mě působilo spíše jako omáčka kolem.
Velice se mi líbila nová postava a to syn Madison, kterého poznáváme nejvíce právě v tomto díle. A všechna odhalení a jak to začne do sebe zapadat nakonec to bylo moc hezky zpracované!
A myslím, že ten konec navnadí na pokračování. Mě tedy rozhodně zajímá co se bude s Natem a Madison dít dál.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Albatros a Domino.

Magdalenkačte
09.09.2023 5 z 5

V prvním díle série od Wendy Dranfieldové jsme poznali soukromé vyšetřovatele Madison a Natea.

V díle druhem začíná čtenář odhalovat, proč vlastně byla Madison obviněna a následně odsouzena ze smrti svého kolegy. Vrací se společně s Natem do rodného města, aby zařídila pohřeb své bývalé partnerky Stephanie a přivítání od místních obyvatel rozhodně není přátelské. Byla přece odsouzena za vraždu, takže otevřenou náruč místních ani nečeká.
Do toho je v místním zábavním parku nalezena mrtvá mladá dívka. Madison má pocit, že smrt její partnerky a dívky Nikky spolu nějak souvisí.
Povede se Madison a Nateovi najít Owena, syna Madison a zjistit, jaké byly příčiny smrti Stephanie a Nikky?

Můj názor: příběhy teto dvojice má baví čím dál víc a závěr tento knihy mě hodně překvapil. Aneb nikdy nevíte, jaké pohnutky a myšlenky mají členové vaší vlastní rodiny!

Už teď se moc těším na třetí díl. Myslím si totiž, že toto zařadím mezi mě oblíbené série!
I Nate si totiž zaslouží zjistit, kdo byl skutečně vrahem v jeho případu!

kolacky
03.09.2023 5 z 5

Nečekaný pachatel... I když nějaké náznaky byly, to si čtenář uvědomí až posléze. Taková nenávist je vždycky zhoubná, bohužel i pro nevinné kolemjdoucí. Ale konec dobrý, všechno dobré. Teď aby se dočkal i Nate.

Rasttea
26.08.2023 5 z 5

Druhá kniha, kde vystupuje detektiv Madison Harperová, která spolu s kolegou, soukromým vyšetřovatelem Natem po vyřešení prvního společného případu odjede do Lost Creek, bývalého bydliště Madison, kde chce očistit ve svém rodném městečku své pošpiněné jméno a hlavně chce zjistit, kde se nachází její syn.
Kniha se dá číst samostatně, protože autorka po částech a decentně dávkuje vysvětlující informace událostí prvního dílu, takže není ochuzen, a spíše bude navnaděn. Zde oba vyšetřovatelé bojují s časem, korupcí, závistí, záští a neustále jim někdo podkopává nohy. V Lost Creek totiž v noci oslav 4.července dojde k vraždě mladé dívky. Některé kapitoly jsou vyprávěny z pohledu dívenky a událostí, které vedly k tragické události. A konec je bravurně vypointován a emoce (kdyby písmenka uměla skákat), tak lítají ze stránek Opět doporučuji a tentokrát nemám ani poznámku k překladu, proto plný počet hvězdiček.

detektivní a krimi romány thrillery krimi odsouzení nevinného

2022  89%Pád do tmy
2023  93%Volání o pomoc