Volání o pomoc

Volání o pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510341/bmid_volani-o-pomoc-4YV-510341.png 5 269 269

Madison Harperová série

Temná pravda za oponou smrtících lží. Druhý díl návykové detektivní série. Madison Harperová se vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea hledá odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. O tuto jistotu ale přijde, když na policejní stanici v poutech přivlečou jejího vlastního syna…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Cry for Help , 2021

Dandulka
04.03.2024 5 z 5

Skvěle napsané, děj má spád a nenudí. S radostí si přečtu další díl.

miloslav5679
23.02.2024 5 z 5

Myslím, že druhý diel bol lepší ako prvý. Dej začína hneď na rozdiel od pomalého rozbehu prvej časti. Kniha je dobre písaná, snaha o očistenie svojho mena je pokračovaním prvej časti, takže doporučujem čítať v poradí obe knihy a podľa konca druhej je predpoklad ze aj tretí diel bude pokračovaním, čo mi v tomto prípade nevadí, môžem ho rovno začať čítať....

marketa1860
21.02.2024 3 z 5

Slušná detektivka. Byla jsem zvědavá na vývoj situace u hlavní hrdinky Madison Harperové, takže jsem sáhla po druhém dílu série. Vysvětlení justičního omylu jsem se dočkala, velkolepého finále též. Ale říkám si, že méně je někdy více. Spiknutí, vraždy, rodinná nenávist. Bylo toho trochu moc. Dám si chvilku pauzu před dalším pokračováním:)

musivila
18.02.2024 5 z 5

„ odseděla si šest let za vraždu, kterou nespáchala, přišla o milovanou práci, desetiletého syna a o svobodu. Dnes míří domů, aby zjistila, kdo na ni zločin hodil a proč. A rozhodně se jí nechce být milá.“

I druhý díl byl skvělý... děj se točí kolem vraždy mladé dívky v zábavním parku. Zároveň se postupně dozvídáme více o životě Madison a jejím synovi. Samozřejmě nechybí ani Nate a Brody :) Další díl si nenechám ujít.

Knižní střípky
15.02.2024 5 z 5

Nedá se svítit, jdu rovnou do trojky. A jelikož opravdu zcela výjimečně čtu několik dílů série za sebou, i když se jedná o mé oblíbené, tak jest to jasným důkazem toho, jak výborná záležitost to je.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

Hope80
07.02.2024 5 z 5

Super, další díl super! Hned se vrhnu na třetí díl a budu doufat, že budou další. Prostě trojka Madison, Nate a Brody mě moc baví a mám je ráda. Pro všechny tři život nebyl zrovna jednoduchý a dohromady jsou skvělá trojka a doufám, že společný příběh bude pokračovat dál, teď už i s dalším členem.....

broskev28
30.01.2024 5 z 5

Druhý díl série rozhodně nezaostává za tím úvodním – v této knize se rozplétá příběh samotné Madison, a dozvíme se, že se s ní život nemazlil. Naštěstí je tu Nate a Brody, parťáci k nezaplacení. Dvě linky, které se na konci knihy protnou, jen umocňují čtivost, takže já našim detektivkářům Volání o pomoc určitě nabídnu. A už teď jsem zvědavá, co se ve třetí knize dozvíme o Nateovi a jeho konfliktu se zákonem, který ovšem ani v jedné knize nepůsobí spolehlivým dojmem: „spravedlnost“ nejenže je slepá, jak bývá často zpodobňována, ale dokonce zločinu napomáhá – vykonávají ji totiž jen lidé se všemi jejich chybami . . .

„Rozhodnutí druhých je někdy těžké pochopit. To, co si my neumíme vysvětlit, jim dává naprostý smysl.“

Vlaďkaa4
24.01.2024 5 z 5

Budu se opakovat čte se to samo a ke konci jste napnutí jak kšandy. Část se dala předpokládat, ale hlavní podstata všeho zla se prokáže až na konci....

Evka27
10.01.2024 5 z 5

Připojuji se k názoru, že je tento díl ještě lepší než první.
Je super, že jsou takové knihy, které se vám nechtějí odložit a potřebujete jen hltat další strany až do té poslední.

jahlina
05.01.2024 4 z 5

Tahle část je ještě lepší než ta předchozí. Od začátku nevíte, komu můžete věřit. Atmosféra je značně napjatá a rozplétání skrytých tajemství je hodně překvapivé. Krátké kapitoly se dobře čtou. Na své si přijdou i milovníci psů, protože Brody je opravdový miláček.

georginaa
30.12.2023 5 z 5

Opět excelentní vyšetřování, líbilo se mi to více než první díl, bylo to více akčnější. Hlavně když se vrátila do rodného městečka a co tam na Madison čekalo, se mi ani ve snu nezdálo. Tentokrát to vedla víc než Natea, ale to je v pořádku, jelikož ona znala to prostředí daleko lépe. Je dobře, že on ji podržel i v těch nejtěžších chvílích. Konec fakt překvapující a už se těším na další díl.

annettka1098
28.12.2023 4 z 5

Autorka si pro čtenáře opět připravila do jedné knihy několik příběhů, které jsou do sebe navzájem zapletené a vytvářejí skvělé napětí i atmosféru. Bohužel mi tento díl nepřišel až tam moc napínavý jako díl první, přesto ale nebyl špatný. Na můj vkus byly některé situace příšerně americké a téměř neuvěřitelné. Krátké kapitoly a střídání vypravěčů však opět zajistí, že otáčíte stránku za stránkou a máte knihu přečtenou během několika málo hodin.

Olous1
25.12.2023 5 z 5

Mohou jen opakovat slova předchozích čtenářů. Přečteno na jeden zátah. Tato série patří mezi mé oblíbené. Medison je má oblíbená postava. Samozřejmě nechybí ani pejsek Brody. Konec mě překvapil, takový závěr jsem nečekala. Za mě doporučuji 100%.

FejKýý
13.12.2023 5 z 5

Tak tohle bylo ještě lepší než první díl! A to jsem myslela, že ten už nic nepřekoná. Tady na tuhle sérii je pět hvězd málo. Tady jsem pak ke konci sice odhadla jak to bylo, ale rozhodně né úplně vše dopodrobna. Brody je parádní pes a opět zazářila i Madison s Natem a samozřejmě i Owen. Spisovatelka se stává jednou z mých nejoblíbenějších a cokoliv od ní u nás vyjde, rozhodně čtu.

Ann1307
05.12.2023 5 z 5

Tahle série je skvělá! :)
V prvním díle jsem si stihla oblíbit hlavní hrdiny a trochu navnímat jejich osudy a ve druhém jsme hezky jeli dál. A že to byla jízda! :D

Madison se vrací do svého města, kde utržila tolik křivd, aby pochovala svou blízkou přítelkyni, která byla zavražděna a Madison se obává, že to souvisí s ní. A také se vrací aby pokračovala v pátrání po svém synovi, jehož umístění jí nikdo nechce prozradit.

Madison ani Nate nemohou nikomu věřit, všichni jsou zkorumpovaní, takže si musí poradit sami, protože v tomhle městě někomu věřit se rovná sebevraždě. Naše dvojice pátrá po vrazích, kteří mají na svědomí Madisoninu přítelkyni, policistu, za jehož vraždu Madison seděla a mladou dívku, která do žádné prozatimní teorie nezapadá.

Až mi z toho běhal mráz po zádech a nebylo mi vůbec dobře z toho, když jsem si představila, že bych se ocitla v situaci, kdy nevím, komu můžu věřit a kdy se nonstop ohlížím přes rameno, odkud na mě kdo vyskočí a co kdo proti mně kuje za pikle.

O akci v tomhle díle rozhodně nebyla nouze a já především ke konci četla takovým tempem, že jsem se z toho skoro zadýchala, ale zároveň jsem napětím dýchat nemohla :D

Fakt skvělé!! Tenhle díl byl ještě lepší, než ten první. Co nám přinese pokračování téhle série? Nemůžu se dočkat!

manteca8619
05.12.2023 5 z 5

První díl nebyl vůbec špatný, ale druhým dílem si mě autorka Wendy naprosto získala. Od první stránky jsem příběh hltala a nedokázala jsem knížku odložit.
Madison se společně s Natem vrací do rodného města najít svého syna a všem dokázat, že byla neprávem odsouzena za zločin co nespáchala.
Do města přijíždí ve chvíli, kdy je v místním zábavním parku nalezena mrtvá dívka. A tak se najednou rozjíždí kolotoč, ve kterém se Madison musí postavit nejen bývalým kolegům ale i rodině, která jí odvrhla a která skrývá svá temná tajemství.
Příběh má spád a rozhodně vás nebude nudit. Kapitoly jsou kratší, což mě osobně moc vyhovuje. Rozhodně doporučuji a už se těším na další díl.

Zuzulinka
05.12.2023 5 z 5

Druhý díl se mi velice líbil a již teď se těším na 3.

Ísačop
29.11.2023 5 z 5

Další díl, další nálož dobrého čtení. Mohu jen doporučit a šupajdím na třetí.

nela3812
29.11.2023 3 z 5

Na další pátrání, kterou do rukou vezmou Madison a Nate, jsem se neskutečně těšila. Jejich souhra a dedukce fungují naprosto skvěle. Jako velké plus vnímám také jejich postupně vnikající přátelství, bez sebemenší romantické linky - taky nemusí být všude že jo!

Vyprávění opět plyne rychlým tempem, díky krátkých kapitolám a změnám v úhlech pohledu. Kromě pohledů Madison a Nate tu máme také mnoho dalších. Rozhodně se v nich ale neztratíte, naopak vás mnohem více vtáhnou do děje.

Bylo to nesmírně napínavé a konec byl šokující. Rozuzlení, které jsem rozhodně nečekala. A právě zde se dostáváme k jednomu velkému ale! Měla jsem pocit, že naši dva hrdinové tak nějak jen plují prostorem a časem, sem tam vedou nějaký rozhovor. Vyloženě vyšetřování však kromě policie nikdo nevedl a je to škoda, protože jsou skutečně skvělá dvojka a minule jim to tak šlo! Díky chybějícímu vyšetřování tedy následně téměř zničehonic vznikla teorie, která se z velká části ukázala být pravdivá. Hodně tušení, mluvení a žádné pořádné důkazy.

Mohu však říct, že zápletka s Owenem je skvělá. Méně je někdy více a pod svícnem bývá největší tma, nemyslíte? Ač jsem v příběhu postrádala trochu více detektivní činnosti, nemohu říct, že není čtivý a napínavý. rozhodně stojí za to v sérii pokračovat i tímto dílem! Nebudete zklamaní!

Hodnocení: 3,5/5

monte
26.11.2023 5 z 5

Super pokračování, už otevírám třetí díl

detektivní a krimi romány thrillery krimi odsouzení nevinného

2022  89%Pád do tmy
2023  93%Volání o pomoc