Vražedný rozsudek

Vražedný rozsudek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418725/bmid_vrazedny-rozsudek-U5O-418725.jpg 5 333 134

Maarten S. Sneijder série

KDYŽ FALEŠNÁ STOPA VEDE PŘÍMO DO PROPASTI... Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo. Mezitím nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder na akademii Spolkového kriminálního úřadu ve Wiesbadenu probírá se svými studenty nevyřešené případy vražd. Jeho nejlepší studentka Sabina Nemezová objeví mezi těmito zločiny souvislost – avšak dílo rafinovaného vraha není ještě zdaleka u konce. A stopa vede do Vídně... Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesurteil , 2015

Arsi
16.05.2022 5 z 5

Prostě pecka! Skvělá kniha, ještě o něco lepší než první díl.

marie8567
05.05.2022 5 z 5

První kniha co jsem od autora četla.....a rozhodně ne poslední.....skvělá detektivka,brutální a mnohdy nechutné detaily jen dokreslují atmosferu.

studentice
13.04.2022 4 z 5

Už se nemůžu dočkat třetího dílu:), ústřední dvojice je opravdu sympatická:)

Barbora.M
04.04.2022 5 z 5

Pěkně napsané.
Ještě stále nevím, zda mám M. S. Sneijdera ráda nebo ne, ale Nemezovou a to její odhodlání jsem si oblíbila.
Dva zdánlivě na sebe nenavazující příběhy, které se nenásilně propojí. Super.
Jsem zvědavá na další díl.

Arwen777
28.03.2022 5 z 5

Skvělé čtení pro všechny milovníky thrillerů a detektivek. Trochu nezvykle z rakousko - německého prostředí, kdo četl první díl, tak už ví. Opět osvědčená dvojka vyšetřovatelů, nerudný a svérázný analytik a nadaná policistka. Tentokrát pracují na nevyřešených případech a najdou souvislost mezi zdánlivě nesouvisejícími případy. Velice chytře vymyšlená zápletka Vás nenechá vydechnout a druhá půlka knihy je opravdu strhující. Rozuzlení je nečekané, i když zpětně mohu říct, že náznaky byly... Ač jsou vraždy poměrně brutální, čtení této knihy jsem si užila a moc se těším na další díl, který by měl brzy vyjít.
Doporučuji, ale začněte od prvního dílu.

alexis818
12.03.2022 5 z 5

Moc pěkná,kvalitní krimi.Prvni díl byl také pěkný,ale tento asi ještě lepší.,Těším se na další,brzy už vyjde.

Dajine
27.02.2022 5 z 5

Výborná kniha, postupně gradující zapletka, úžasný pejsek, který přežil, parádní čtení.

Blanka29
31.12.2021 5 z 5

Po precteni prvniho dilu jsem u tohoto dilu vedela do ceho jdu. Neskutecne vyborny a propracovany triller s prekvapivym vyuzlenim....

Bohuzel celkovy dojem kazilo mnozstvi chyb, ktere se v knize vyskytly :(

rodak
29.10.2021 5 z 5

Když pominu trochu té nereálnosti a občasných náhod (což je ve větší míře v každém thrilleru) tak tento příběh je perfektně vystavěný, zajímavý a čtivý.

ninano
26.09.2021 4 z 5

Velmi dobrý thriller, který má téměř vše, co se od tohoto žánru očekává. Ponurá a hodně chmurná atmosféra vládne všem skoro pěti stům stránkám.

biki
07.09.2021 5 z 5

Před pár lety jsem získala dojem (jak vidět nesprávný), že všichni evropští autoři detektivek napodobují tzv. severské krimi, takže jsem řadu let neprojevila zájem o jejich tvorbu. Tuto knihu jsme si zcela náhodně půjčila v knihovně a nebýt upozornění na konec výpůjční doby asi bych se do ní nepustila. No, ještěže mám dovolenou - těch téměř 500 stran jsem zvládla za necelé dva dny jen s nezbytnou noční spánkovou pauzou.
Mimořádně kvalitní detektivní thriller s velmi komplikovanými zápletkami, které se ještě ke všemu odehrávají ve dvou zemích. A přesto je děj přehledný a jednotlivé události na sebe navazují bez jakýchkoli hluchých míst, když se postupně odkrývají souvislosti mezi oběma linkami příběhu - je prostě vidět, že autor si knihu opravdu, ale opravdu důkladně promyslel. Ke kvalitě knihy samozřejmě také přispívají zajímavé osobnosti hlavních hrdinů - mám slabost pro svérázné týpky jako je Maarten, také Sabina používá ne úplně korektní metody pátrání, podobně i z rakouské strany Melanie a její manžel ... Také další důležité osoby včetně mimořádně rafinovaných padouchů jsou zcela nezaměnitelné a vesměs věrohodně vykreslené. A takovou třešničkou na dortu je pro mně labradorka Sheila.
Zkrátka - špičkový thriller, který mohu jen doporučit a hned jdu shánět úvodní díl.

Hall3006
05.09.2021 4 z 5

Temný thriller na který musí být nálada. Je to to nejkrvavější co jsem v poslední době četl a dám si chvíli oddych. Toto byl druhý díl ze série, ale jen tak si další masakr nepřečtu. Kniha je hutná a některé pasáže šokující. Je však napínavá a ač jsem jí nemohl číst na jeden zátah, nakonec bylo dobré jí dočíst. Pro fanoušky žánru je tam asi vše, já se na čas vrátím k četbě sci-fi.

Emberas
24.08.2021 4 z 5

Slušný thriller. Výborný nápad, úvod, který vzbudí čtenářovu zvědavost. Přesto mi to přišlo trochu překombinované a ztěží uvěřitelné a málo pravděpodobné.

jprst
21.08.2021 5 z 5

Nadprůměrný thriller s parádně vykonstruovanou komplikovanou zápletkou a s překvapivým závěrem.

L.Helena
14.08.2021 4 z 5

První díl mě vážně bavil a od jeho dočtení jsem se na dvojku hodně těšila. Příběh je opravdu promyšlený (jak samotná Sabina zmiňuje „mnohavrstevný“), jenže mně přišel dost komplikovaný, při čtení jsem se musela pořád soustředit na souvislosti a to mi nedovolilo prostě „hltat“ stránku za stránkou. Taky je škoda, že ačkoli jsou zde opět oba oblíbení vyšetřovatelé Sabina i Maarten, tak situací, kdy jsou při vyšetřování bok po boku, je tady málo. To mě asi v prvním díle bavilo nejvíc, ta jejich vzájemná interakce a komunikace. I tento díl se určitě řadí mezi nadprůměrné detektivky nebo thrillery, ale po odhalení všech pachatelů, motivů a provedení mně přijde dost nepravděpodobný.
I tak se už těším na třetí díl.

kofola33
25.07.2021 5 z 5

Dvojka Maarten S. Sneijder a Sabina mi prirostli k srdci. Skvela byla i Melanie, libila se mi jeji zapalenost pri odkryvani pravdy a ze nevahala veci popostrcit tim spravnym smerem. Thriller jak ma byt, cteni jde jen tezko odlozit.

ArwenAragorn
23.07.2021 5 z 5

90%
Studuj svého nepřítele důkladně,
nebo budeš zatracen jako on.

Luxusní thriller! Mají spolu nějakou souvislost čtyři naprosto odlišné mimořádně brutální vraždy? A kdo rok věznil jedenáctiletou Kláru, kterou najdou nahou u lesa s tetováním na zádech? Znovu se tady setkáme se Sabinou a excentrickým vyšetřovatelem Maartenem S. Sneijderem (na S. se nesmí zapomínat :-)). Ti v závěru spojí své síly a všechno vyřeší, přitom jim jde ale o život. A dva napohled nesouvisející případy do sebe zapadnou.
Mimořádně napínavý thriller se skvělou zápletkou a úžasným závěrem. Na základě epilogu předpokládám, že nás čeká ještě další díl.
Určitě doporučím!

Dashik
26.06.2021 5 z 5

Jako už první díl byl super. Ale tohle byl masakr.
Ze začátku spolu nic nesouvisí. Různé případy, různé země... Nakonec se to vše sjednotí a zapadne do sebe jako ozubená kolečka. Super čtenářská jízda to byla.:D Čtení mě hodně bavilo a už aby byl další díl. Doporučuji.:)

Vlcice72
09.06.2021 5 z 5

Stejně jako předchozí díl mne i toto pokračování případů dvojice Sabina Nemezová-Maarten S. Sneijder velmi bavilo. Těším se na další díl...

moudivlacek
18.05.2021 5 z 5

Maarten a Sabina je skvělá dvojka vyšetřovatelů, rozhodně to nejsou ideální parťáci ani supermani lidé. Každý má rozhodně svoje zápory, ale to vše jde stranou, pokud dojde na práci, jsou jedni z nejlepších a rozhodně nedovolí, aby jim překážky nedovolily dosáhnout cíle - vypátrat pachatele. Děj je opětovně na přeskáčku ve Vídni a v Německu. Na obou stranách se rozjíždějí rozdílná vyšetřování, ale všechny nitky se postupně splétají. Asi bych nevydržela pracovat po boku Maartena, každopádně takových lidí odborníků si hluboce vážím. Sabina je mladé šídlo, které píchne do hnízda bez ohledu na následky, avšak kdo se stane kamarádem, toho se snaží ochránit. A v ničem nezaostávají ani vídeňští kolegové. Já jen doufám, že tato série bude v krátké budoucnosti pokračovat. Budu doufat.

rakouská literatura

Andreas Gruber