Vražedný rozsudek

Vražedný rozsudek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418725/bmid_vrazedny-rozsudek-U5O-418725.jpg 5 333 134

Maarten S. Sneijder série

KDYŽ FALEŠNÁ STOPA VEDE PŘÍMO DO PROPASTI... Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo. Mezitím nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder na akademii Spolkového kriminálního úřadu ve Wiesbadenu probírá se svými studenty nevyřešené případy vražd. Jeho nejlepší studentka Sabina Nemezová objeví mezi těmito zločiny souvislost – avšak dílo rafinovaného vraha není ještě zdaleka u konce. A stopa vede do Vídně... Případový analytik Maarten S. Sneijder a komisařka Sabina Nemezová na lovu bezohledného vraha.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesurteil , 2015

Danago
12.07.2023 5 z 5

U této série rozhodně doporučuji číst od prvního dílu, protože děj na sebe navazuje.
V každém případě si autor drží laťku stále na stejné úrovni. Vraždy opět hodně brutální, stejná dvojice důmyslných vyšetřovatelů. Napínavé čtení.

alibaba72
06.06.2023 5 z 5

To bylo ještě lepší než první díl :-) ihned si musím pořídit Vražedné pohádky a doufám, že se překládají další díly této skvělé série.

Ulala
05.06.2023 5 z 5

Přes velmi komplikovanou zápletku si autor s tématem poradil velmi dobře. Byla jsem nadmíru spokojená s tím, že jsem si knihu zakoupila. Příběhy Martina S. Sneidera a Sabiny Nemezové sice čtu pozpátku, ale vůbec mi to nevadí a těším se na další.

m_martina
05.06.2023 5 z 5

Jsem nadšená i touhle další knihou, kde se při vyšetřování setkávají nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a jeho studentka Sabina Nemezová. Vraždy byly dost brutální, to já ráda nemám, proto jsem tyhle pasáže při čtení tak trochu přeskakovala. Ale jinak je to dobře napsaný a čtivý případ, proto dávám pět hvězd a v téhle sérii budu určitě pokračovat.

martina2540
23.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha, těším se na další díl

marekB78
21.05.2023 5 z 5

Za mě naprostá bomba. Sice jsem četl tuto knihu jako první od autora a hned mě nadchla. Skvěle napsaná, zajímavé zápletky i to rozuzlení. Rozhodně se chystám přečíst obě další knihy od autora, jen první díl už nejde nikde sehnat :(

knihomolkadorfa
06.04.2023 4 z 5

Maarten S.Sneijder mě prostě baví. I když - o pár desítek stránek méně by určitě prospělo.

Katulinka69
20.03.2023 4 z 5

Slabší a zbytečně delší druhý díl, ale každopádně dost dobrý.

Susan94
09.03.2023 5 z 5

Oproti první knize je tento druhý díl mnohem lepší. Jak po obsahové tak jazykové stránce. Velmi zajímavý příběh, jehož vyústění jsem vůbec nečekala. Skvělá detektivka, věřím že I další díly budou s originálním příběhem, jak tomu bylo doposud.

Ella_85
08.02.2023 5 z 5

Ja jsem i s timhle pribehem moc spokojena. Mozna je to i tim, ze jsem knihy cetla ne tak jak vysly, ale v podstate od posledni. A styl jako takovy uz me neprekvapil. Sem tam mi taky neco prislo navic, nebo zbytecne natahovane, ale celkovy dojem z knihy mi to nezkazilo. Vic se i dozvidame o „vedlejsich“ postavach…A tak se tesim na dalsi vysetrovani s Maartenem a Sabine.

gordon13
25.01.2023 3 z 5

Osobně se k oslavným komentářům u této knihy nepřipojím.
Začátek velmi zajímavý, styl psaní skvělý, ale kniha zbytečně příšerně dlouhá!
Od poloviny nadmíru překombinovaná, ke konci jsem už ztrácela pozornost
a na konci mi už prakticky bylo jedno, co kdo udělal a neudělal. Bohužel!!

Darami87
15.11.2022 4 z 5

Hodně mě bavil příběh malé Kláry. Ale měla jsem trochu problém s akademií. Občas to působilo, jakoby se v akademii předháněli o to, kdo se bude více chovat jako totální blb. I když Sneider si u mě ke konci dost vylepšil reputaci. Kniha byla skvělá, jen ten konec se mi zdál strašně, ale opravdu strašně překombinovaný. Ale i tak si přeštu další knihy A. Grubera. Tohle byla moje první.

Sigurd_Lesandi
24.09.2022 5 z 5

Vražedná lhůta, první díl ze série, se minulý rok objevil na seznamu nejlepších knih a u tohoto pokračovaní to letos nebude jinak.
Kniha má poměrně pomalejší začátek, na což je potřeba se připravit, ale i pomalejší pasáže jsou psány chytlavě a mě moc bavily. Za polovinou kniha plynule přejde do nezastavitelné akce plné zvratů, která vás nenechá ji odložit.
Opět je kniha vyprávěna ze dvou pohledů, jednu část nám vypráví Sabina a druhou dětská psycholožka Melanie, která pracuje na případu unesené Kláry. Kapitoly se pravidelně střídají a chvilku jsem byl bezradný, zda spolu souvisejí, nebo se tentokrát jedná o dva odlišné případy. Nakonec dostalo vše takový smysl, že mě to vyhodilo z křesla.
Sabina i Sneider jsou prototypy postav přesně pro mě. Mladá, drzá vyšetřovatelka, která se nezastaví před ničím a postarší cynik, který nesnáší lidi. Perfektní kombinace.
Konce mi vyrazil dech. Bylo několik okamžiků, kdy jsem si myslel, že už mě autor nemůže ničím víc překvapit, že už stačilo, ale dokázal mi, že má nespočet nápadů, které hodlá využít. Občas se stane, že pokud má autor hodně nápadů, tak je kniha až moc překombinovaná, tady to naštěstí nebyl ten případ a vše do sebe zapadalo.
Jedna z nejlepších knih za tento rok, která předčila už tak výborný první díl.

Mayaotzin
11.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla propečená lahůdka. O třídu lepší, než první díl a to je co říct. O to víc se těším na Vražedné pohádky.

Bravo pane Gruber!

Atanone
28.08.2022 5 z 5

Tak to byl nářez. Myslím, že nejen rakouská, ale vůbec široká veřejnost může být panu Gruberovi vděčná, že se dal na dráhu spisovatele a ne na dráhu zločince. Jistě, autor si své šťastné náhody tvoří sám, ale tenhle pán má zajímavě klikaté myšlení. Co mi trošku vadí, ale to je v poslední době literární trend, je čím dál větší brutalita činů. Obzvlášť když se týká dětí. Knihy bohužel nemusí být jen zábavné, ale pro někoho třeba inspirativní. Ale to je můj osobní názor.
Snad jediné, co můžu osobně knize vytknout, je větší absence Maartena S.(!!!) Sneijdera, než v jakou jsem doufala, ale i tak knihu šlo jen těžko odložit a v závěru byl pro mě vyloženě problém věnovat se čemukoli jinému. Moje ego knižního pátrače může být částečně spokojené, pachatele jsem uhodla na 2/3. Myslím, že se není za co stydět, dějová linka je košatá jak yggdrasil a než se zdánlivě nesouvisející případy spojí, a než pochopíte, že si vás autor vodí, kudy chce a drobečky nápověd můžou být zavádějící, chvilku to trvá. Tedy alespoň mně to trvalo. A takto navnaděná se pochopitelně neudržím, klikám „doporučuji“ a jdu na třetí díl, protože „Piet van Loon už brzy bude na svobodě.“

ddkk
24.08.2022 5 z 5

Jízda s Maartenem a Sabine pokračuje. Vražedný rozsudek je stejně napínavý jako předchozí díl. Občas si sice autor odskočil do trochu fantaskního světa, ale co, je to thriller jak se patří a na pár neuvěřitelností tu není třeba hledět.

Příběh je opět spletitý a jako v první části i tady se odehrává zčásti v Německu, zčásti v Rakousku, aby se nakonec obě větve perfektně prolnuly. Zápletka je tak promyšlená, že jsem se na konci nestačila divit. Překvapení se opět konalo a tak to má být.

Pro mne opět za pět a doporučuji.

dominika2585
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy byl pro mě takový o ničem. Sabina začíná studovat na akademii, nikdo jí tam moc nebere, v hodinách se učí o neobjasněných případech, které spolu na první pohled vůbec nesouvisí, ale Sabina v nich jistou spojitost vidí. Je ale jediná, a proto začíná zjišťovat informace na vlastní pěst. Vede jí k tomu touha přijít na to, kdo postřelil jejího přítele. Kniha se rozjíždí až v momentě, kdy Sneijder odjíždí vyšetřovat zločin a Sabina se ho rozhodne následovat. Pak už je to jedna velká jízda, případy se začínají propojovat s dalším případem ve Vídni a pachatel je blíž než by se zdálo.

Pepina19
06.07.2022 5 z 5

Super čtení, nemám co dodat, souhlasím s hodnoceními níže.

Nelly
26.06.2022 4 z 5

Skvěle napsáno - dva zdánlivě nesouvisející případy, které se nakonec propojí v nečekaném finále (trošku překombinované, ale to je asi pro tohoto autora typické). Střídající kapitoly vás nutí číst stále dál a dál, takže se od knihy vlastně neodtrhnete.

LeNÍk32
18.05.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Autorovo psaní je super. To je přesně ten druh knih na které by si člověk vzal dovolenou. Absolutně se nejde odtrhnout.
Tak hurá na Vražedné pohádky :-)

rakouská literatura

Andreas Gruber