Zapomenuté dívky

Zapomenuté dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434132/bmid_zapomenute-divky-MMF-434132.png 4 161 161

Louise Ricková série

V lese je nalezena mrtvá žena s výrazně zjizvenou tváří. Identifikace by měla být snadná, ale žena nikomu nechybí a v seznamech pohřešovaných nikdo podobný nefiguruje. Po čtyřech dnech je kriminální inspektorka Louise Ricková – nově vedoucí Zvláštní pátrací služby – pořád na začátku. Po zveřejnění fotky mrtvé ženy získá první stopu. Jistá starší dáma se domnívá, že by se mohlo jednat o Lisemette, chovanku ústavu pro duševně choré. Louise se neprodleně vydá do zrušeného ústavu, aby prověřila složky bývalých pacientů, ale čeká ji nepříjemné překvapení. Podle dochované dokumentace je Lisemette už dávno mrtvá. Ukáže se, že nitky minulosti sahají až do přítomnosti a zřejmě souvisejí s řadou vražd a znásilnění, k nimž v okolí došlo v uplynulých desetiletích. Během vyšetřování se Louise vrací do míst, kde přišla o největší lásku v životě. Nejraději by zapomněla, že tady kdy žila, ale teď musí vyslýchat bývalé sousedy a přátele a čelit vlastní minulosti. Les, který Louise dobře zná z mládí, skrývá nečekaná tajemství. Podaří se jí všechna včas odhalit? Mezinárodní bestseller oceňované dánské autorky krimi. Detektivní série Louise Ricková.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Práh

De glemte piger , 2015

SilvieSisinka
07.06.2021 4 z 5

Velice čtivé,moc napínavé až do poslední stránky.

vikaa
30.04.2021 4 z 5

Kdybych nevěděla, že se jedná o knihu ze série, nepoznala bych to. Knihu jsem vnímala jako samostatnou detektivku. Nemyslím si, že by kniha byla moc napínavá, ale téma ústavu s mentálně zaostalými dětmi byla neotřelá a celkový příběh mně skutečně zaujal. Je hrozné, co se dříve na takových místech dělo a nikdo s tím nic nedělal. I když je kniha fikcí, je volně inspirována skutečnými poměry z podobných zařízení. Ráda si přečtu i jiné knihy ze série
Louise Ricková.

veronika3141
26.04.2021 4 z 5

Pekna kniha,sice mi chvili trvalo se zacist,ale nebyl to propadak jak jsem dle komentaru cekala.

Cuprinka
28.03.2021 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Zápletka byla zajímavá, nenudila jsem se. Konec byl opravdu trochu useknutý, ale věřím, že se víc odhalí v dalším díle. Za mě příjemně čtení!

oolinkaa
30.01.2021 3 z 5

výborný námět, ale docela bídné zpracování . každopádně zajímavá zápletka.. ale čekala jsem od knihy více

Toňula
07.12.2020 4 z 5

Čtivý, docela napínavý krimi román s poměrně originální zápletkou, sympatickou vyšetřovatelkou a nečekaným koncem. Jen mě překvapilo,že je to již několikátý díl série..

MarkétaI.
25.10.2020 4 z 5

Naleznou tělo mrtvé ženy, která ale podle všeho měla zemřít o mnoho let dříve..
Téma a nápad zajímavý. Kniha byla čtivá, kapitoly krátké a přehledné.
A konec? To rozuzlení co a jak bylo/nebylo se mi opravdu líbilo.

te-ssiinka3905
04.10.2020 3 z 5

Netušila jsem, že je to již 7 knížka v sérii... Každopádně bez jakéhokoliv předchozího "vztahu" k Louise musím konstatovat, že je kniha skvělá! Strašně mě bavila, hlavně ta chemie mezi a Rokem, bylo jasný jak to dopadne už v momentě kdy ho vyzvedavala v putyce... Každopádně vést off severské krimi to není, už jakmile se tam objevil, tak jsem věděla ze to bude určitě on... Konec mírně překvapil, že sestra odpovídala proč to dělal jak kdyby vykládala co si včera koupila v alebertu, bez jakýkoliv emocí... Skvělá kniha, snad budou i další knížky přeloženy, jelikož číst 1 a 3 a 7 knížku asi moc ze série nevydá.. Ale na druhou stranu musím konstatovat, že vzít 7 knihu třeba od Adlera, tak se nikdo nechytli, tady člověk neměl problém aniž by věděl, že je to kniha ze série...

Nepri
30.09.2020 4 z 5

Kniha je napínavá, příběh Vás chytne, ale rozpletení je takové až drastické, hororové, nechci si ani představovat, že by se mohlo něco takového stát doopravdy.

alnahu
23.09.2020 3 z 5

Inspektorka Louise Ricková nastoupí na nové oddělení s novým parťákem a hned je jí přidělen případ mrtvé ženy,kterou nikdo nehledá.Případ jí zavede až do daleké minulostí do dávno zrušeného ústavu pro duševně choré,kde mají o mrtvé záznam.Tam byla kdysi odložena otcem ,zároveň se svou sestrou-dvojčetem-po smrti matky.Tato detektivka na mě působila spíš jako horor,ale četla se dobře.

Janaves
03.09.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé. Konec jsem trochu předvídala. V ústavu pro postižené jsem pracovala,ale takovéhle hrůzy se v něm naštěstí neděly. Zdá se mi to přitažené za vlasy.

Simona838
16.08.2020 5 z 5

Neuveritelne ctive, napinave. Sokujici, desive, drsne. Nedokazala jsem knizku odlozit. Udelejte si na cteni urcite cas, neda vam to, budete chtit vedet, jak to vsechno bylo.

ArwenAragorn
14.08.2020 3 z 5

Ke knížce jsem se ráda vracela. Kriminální inspektorka Louise vyšetřuje totožnost nalezené mrtvé ženy. Je zjištěno, že ženě byl vystaven úmrtní list už v r. 1980 v léčebně pro choromyslné. V lese nedaleko místa nálezu dochází k násilným činům i vraždě a je podezření, že pachatel je stejný jako ten, který znásilňoval a vraždil na stejném místě už před 20ti lety. K vyšetřování Louise moc nepomáhá to, že se vrací do míst, kde strávila mládí, na něž nemá jen hezké vzpomínky, a přidělený parťák Eik.
Nakonec se dozvíme, jaké šokující věci se děly v ústavu pro choromyslné, kdo je náš pachatel, což je neméně šokující, a současně je vyřešen i celý případ našich "Zapomenutých dívek".

orinka3
05.08.2020 5 z 5

Skvěle napsané. Čtivé a napínavé. Odehrávající se v přírodním lesnatém prostředí s jezerem, u kterého byla nalezena mrtvá dívka s jizvou na tváři. Rozbíhá se vyšetřování, které má na starosti Louisa. Musí dokázat, že nově otevřené oddělení si svou existenci zasluhuje. Dostává k sobě poněkud výstředního parťáka, drsného chlapíka, který jí až tak moc nesedí. Ale po čase se hrany obrousí a ona zjišťuje, že tvoří výborný tým. Vlákna vyšetřování vedou do ústavu pro postižené. Louisu tíží dávná minulost, která o sobě při pátrání dává bolestně vědět. Ukazuje se, že je do celé zajemné záležitosti zapletena spousta těch, které pokládala za neškodné a dobré sousedy. Počtěte si stejně tak dobře jako já. Doporučuji, toto se povedlo.

cornetka
28.07.2020 5 z 5

Louise dostane za úkol zjistit identitu mrtvé ženy, jejíž tělo bylo nalezeno. Pro Louise je vyšetřování o to horší, že se jedná o oblast, odkud v mládí odešla kvůli nepříjemné záležitosti. Vzpomínky se jí vrací a Louise se jim snaží postavit čelem. Louise jsem měla ráda - uměla dobře svou práci, nebyla to žádná drsňačka, ale normální ženská, která si uměla přiznat svoje pocity. Kniha se mi dobře četla, děj hezky utíkal a napětí stoupalo. Je škoda, že se o téhle knížce nemluví, protože rozhodně stojí za přečtení.

sadlo
24.07.2020

Dobrá prázdninová, dovolenková detektivka. Zaujme.

Manoloma
20.07.2020 3 z 5

Zajímavé téma, ale děj se trochu táhnul. Konec to vylepšil i když mě úplně nešokoval - něco podobného jsem čekala.

JustWomen
11.07.2020 5 z 5

Tak tomu říkám přečteno jedním dechem. Otřesné, neuvěřitelné, šokující a o to víc zvrácené, že jde o nemocné lidi a ty, kteří se o ně starají. Trochu opakující se skutečnost, že se žena vyšetřovatelka vrací do míst svého mládí, prolíná se historie se současností a ona současně s aktuálním vyšetřováním nalézá i vysvětlení starého případu. Doporučuji přečíst.

mysterygirl
01.07.2020 4 z 5

Na můj vkus se kniha dost táhla, klidně stačilo ji zkrátit na půlku.
Ale přesto dávám 4*za závěrečné stranky, tam to mělo spád.
Jinak za mě průměrný příběh.

zuzana2599
27.06.2020 5 z 5

Zapomenuté dívky je velmi čtivý, napínavý thriller s otřesnou a neuvěřitelnou zápletkou.
Když se v lese najde mrtvá žena s výrazně zjizvenou tváří, začíná práce pro inspektorku Louise Rickovou a jejího kolegu Eika. Oba jsou to sympaťáci a jejich pátrání je zavede do zrušeného ústavu pro duševně choré...
Příběh je nabitý děsivou atmosférou, napětím a dávnou vinou !

dánská literatura thrillery severská krimi

Sara Blædel
dánská, 1964