Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1549 1549

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

SSTknihy
11.04.2018 3 z 5

Vtipně napsaná kniha o tom, jak bolestné je vyrovnat se s odchodem někoho blízkého, jak těžké je naučit se bojovat s vnitřními démony, strachy, předsudky a komplexy, a také o tom, že znamení se nevyplácí ignorovat ani přehlížet, a že i staré bolesti a křivdy se dají napravit, když člověk chce.

jana1986
09.04.2018 5 z 5

Knížka, na kterou jsem se dlouho těšila, protože autorku ráda sleduji i na sociálních sítích. Jedním slovem skvělá! Bářin styl je mi velmi blízký, protože i já mám sklony k ironii, bohužel je mi blízká i tím, že se musí vyrovnat se ztrátou blízké osoby.... ale člověk má po přečtení aspoň pocit, že v tom není sám... Navíc pojetí nebe mě velmi mile překvapilo, je to promyšlené a neotřelé. Já dávám pět hvězdiček z pěti a moc se těším na další Markétinu knížku!!!!

Daysi.Dee
03.04.2018 5 z 5

Chtěla jsem knihu a nevěděla jakou, a tak mi spadl do ruky Losos, který mě dojal už jen věnováním. Všem "babičkám" za to, že jsou.
Knížka je prvnotina (Markéty Lukáškové) a určitě doporučuji všem, jako nenáročné a milé počtení, co vás místy rozesměje, pobaví a občas i hodně rozesmutní. Bára je cynická slečna, co se ráno neprobouzí se sexy rozcuchem, župan jí nenasazují srnky a na první pokus nevyfotí dokonalé #nomakeup selfie, za které dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Život se jí zhroutí, když zemře babička Milada. Bárka se snaží vypořádat nejen s babiččiným odchodem, samotou, vztahem, který nefunguje, ale i se svým životem a tak zažije řadu komických i celkem nezáviděníhodných chvilek. Moc se mi líbilo znázornění nebe a pekla, i střídání vyprávění babičky Milady a Báry. Těším se na filmovou podobu a další knížku!!

splichalka
27.03.2018 3 z 5

Takhle, Markéta Lukášková je sympatická osoba a rozhodně má dar slova, vtipu a nadsázky. Ovšem to, co zřejmě sama uvádí jako svůj klad, tedy že "do každý věty musí narvat alespoň tři vtipný přirovnání a dva popkulturní odkazy", podle mého názoru textu spíš ubírá. Losos v kaluži je současné a celkem zábavné čtení, ale jako celek působí jaksi přemoudřele, těžkopádně a nepřirozeně. Nicméně autorku budu minimálně na instagramu sledovat dál :-) Jo, a obálka je jedna z nejhezčích, jaké jsem za minimálně poslední rok viděla.

eva3695
22.03.2018 4 z 5

Losos v kaluži je oddechové čtení, u kterého se pobavíte. Líbilo se mi originální pojetí posmrtného života, a celkově to působilo fajn. S Bárou by se mohl kdekdo ztotožnit a takovou babičku jako je Milada by si přál každý. Je to knížka, po které sáhnete, když budete mít dlouhou chvíli a nebudete litovat

Piškotek_123
21.03.2018 3 z 5

Příběh Milady shůry byl prapodivný, ale kniha se mi jako celek líbila.

amaenium
19.03.2018 2 z 5

Losos v kaluži mi spíš připadal jako kapr v bahně. Vyprávění tak 17-ti leté Barbory (načež se ukázalo, že 26-ti leté) bylo vyčerpávající. Když si zrovna nestěžovala, upozorňovala na moderní kýče a když ne zrovna to, tak je sama tvořila. Naopak vyprávění babičky mi přišlo ze začátku milé, Milada se jevila jako vyspělá žena.
Avšak! Uprostřed se cosi stalo, zvrat, při čemž se z Milady stala puberťačka a u Barbory bylo vidět, že v průběhu knihy zmoudřela. To se mi líbilo.
Ovšem ta představa nebe...

Lotka
15.03.2018 3 z 5

Prvotní nápad autorky dobrý, ale od poloviny děj sklouzával v nudnější a lacinější cosi. Ale jinak průměrné oddechové čtení, které neurazí.

martinasudová
15.03.2018 4 z 5

Mě knížka mile překvapila...krásná směsice humoru i smutku. Jen to nebe a peklo mi moc nesedělo :-)

ajikkk
14.03.2018 5 z 5

Nádherná knížka na odreagování pro všechny, co milují v životě ironii a hledají něco k přečtení, co je rozesměje i trošku dojme. Už dlouho jsem nečetla knížku s tak předvídatelným dějem, ale zároveň tak pěkně napsanou, že mi to nevadilo, naopak mě to hrozně těšilo. Všechno, co dělá tuhle knížku pěknou, je vyprávěcí styl.
Hodně často mám problém najít knížku na odreagování, která by nebyla hloupá. A jsem ráda, že jsem se tentokrát trefila!

barbora0275
12.03.2018 5 z 5

Nejprve me odradil jazyk, ale jakmile ho clovek prekousne, jedna se o vic nez zdarile dilo. Takova sonda do duse milenialu.

Malachime
07.03.2018 3 z 5

Nic extra ale ani nic špatného. Tato kniha je průměrná. Taková slabší napodobenina Petry Soukupové. Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. Pořád si jen na něco stěžovala a někoho pomlouvala a hodnotila. Linka s babičkou byla lepší, ale stejně jí ještě něco chybělo. Každopádně na prvotinu to není špatné, ale je hodně co zlepšovat. Jinak obálka moc pěkná a výběr písma taky :)

aja0661
01.03.2018 5 z 5

Ted jsem docetla...skvela, ctiva, jednou jsem se smala, po druhy brecela...strasne moc Vam dekuju za super ctenarsky zazitek a doufam, ze bude pokracovani?!
P.S. taky jsem mela tak skvelou babicku

Janniska
25.02.2018 4 z 5

Parádní oddechovka,o hvězdu míň za otevřený konec.Kdybych si chtěla něco domejšlet,nekupuju si knihy,ale píšu je... :-)

tabula.rasa
25.02.2018

Vyprávění z pohledu babičky mě bavilo, ale Bára mě nudila. Bylo to jako číst ten "vtipnej" časopis mobilního operátora 2 hodiny v kuse a to jsem moc nedávala. Pro mě zklamání, ani jsem nedočetla. Z celé knížky se mi nejvíc líbila obálka, kvůli které jsem si knihu koupila.

11Monika11
21.02.2018 4 z 5

Kéž by to takto fungovalo...

Makii
21.02.2018 4 z 5

Ale jo, proč ne :) Velice pěkný nápad, opravdu moc. Je to zábavná kniha. Hlavní hrdinka se tak zoufale snaží vyhýbat klišé..., že vás radši pokaždé upozorní, když k němu dojde.. :-P

kristynyli
19.02.2018 5 z 5

Tak tahle kniha? Za mě boží. Moc se mi líbilo, jak je psána. Chvílemi je kniha vtipná a chvílemi smutná, ale líbí se mi že se v knize objevuje i téma, které běžně není tak časté, a to téma smrti. Obálka knihy je také skvělá. Moc by se mi líbilo pokračování kde by třeba bylo jak se Bára setkala se svojí matkou a s příbuznými v americe. Jsem moc ráda že kniha bude v mé knihovničce a že jsem si ji přečetla.

Měňavka
18.02.2018 5 z 5

Příběh je moc pěkný. Pustila jsem se do něj s chutí, protože popisoval život mladé ženy a její babičky, která ji vychovala a pak je smrt rozdělila. Hltala jsem stránku za stránkou a představovala si svou milovanou babulku, jak se má v nebi tak hezky, kouká na mě a stále mě vychovává. Bez ní bych tu snad dnes ani nebyla. Právě proto mne kniha chytla za srdíčko. Akorát se mi zdá, že jsem už na ten styl psaní moc "stará" - ta nespisovnost a slang, musela jsem si trochu zvykat. A mám teda výtku k zakončení knihy - čekala jsem víc. Ta situace s matkou si to prostě zasloužila. Jinak za mě 5 hvězdiček a doporučuji!

Terinka-ka
10.02.2018 5 z 5

Losos v kaluži předčil mé očekávání.
Krásný příběh, který je dojemný, ale zároveň se u něj pobavíte.