Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1549 1549

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

Vakalik
25.12.2018 5 z 5

Velice příjemná kniha. Nevěděla jsem, co čekat. Ale sarkasmus a ironie hlavní autorky mě dostala. Moc se mi to líbilo. Chystám se na další knihu.

salamandrina
25.12.2018 2 z 5

Já nevím, no. Chvílemi mi to přišlo jako kdyby někdo dal za sebe všechny své vtipné fb statusy a udělal z toho příběh hodný divácky úspěšným filmům poslední doby, u kterých si říkáte “jsem vadná, že mě to nepřijde vtipný?” Akorát že tahle knížka někdy vtipná je, pominu-li neustále vyhrazování sd hlavní hrdinky proti současným trendům. Takže jako uznávám: pokud s váma vyjebal přítel a emocionálně si stejně jako já ještě netroufáte na normální literaturu, přečtěte si tohle. Pomůže, neuškodí, ale nic extra jinýho nedá. Což někdy nemusí být vůbec špatný...

kolator
17.12.2018 3 z 5

Nápaditý příběh. Zaujala mě myšlenka zobrazení "Pekla" a "Nebe".

banánovépyré
11.12.2018 5 z 5

Losos v kaluži je skvělá milá kniha. Smutná. Veselá. Plná mouder a životů, s nimiž se jako čtenář ztotožníte. Svěží vyprávění a text, který vás zaujme nejen tím, kde a jak se odehrává :)

kalinka99
08.12.2018 5 z 5

Humorné vyprávění, trochu reality a nadpřirozenosti. Moc se mi kniha líbila.

Zuzaniee
05.12.2018 4 z 5

Knizka se cetla velmi dobre.Hodne jsem se u ni zamyslela,libila se mi.

KateTheBlogger
05.12.2018 3 z 5

Knížka se četla rychle a příběh je nápaditě napsaný. Kupodivu se mi mnohem víc líbilo povídání Milady než Báry (ačkoli mám věkově blíž k Báře), ale zkrátka jsem se s Bárou neuměla ztotožnit.

Barushenka
14.11.2018 5 z 5

Příběh hrdinky je mi velmi podobný, a proto mne také chytla u srdce. Mimo to je to výborně napsáno.

lencin
07.11.2018 3 z 5

Hezké, ale.... Bára i Milada jsou dobře vykreslené a vlastně velmi důvěryhodné a je snadné se s nimi ztotožnit. Ale některé části do sebe prostě nezapadají a jsou nelogické. Příběh se mi líbil a chytl mě za srdce,ale chtělo to nějakou větší revizi textu. Ale na prvotinu dobré,až výborné.

halimatu
04.11.2018 3 z 5

Moc hezká, čtivá knížka. Taková pohodová oddychovka.

SlamLenka
28.10.2018 4 z 5

Kamarádka Lída mi tu knihu donesla a říká: "Když jsem to začala číst, říkala jsem si, že ta Bára jsem úplně já, ale nakonec jsem zjistila, že je spíš úplně jako ty - to si musíš přečíst!"
Já se svým seznamem k přečtení dlouhým jako rukou psaný Starý i Nový zákon dohromady... No ale co pro kamarádku neuděláte, že jo. A tak jsem se do toho dala a zjistila jsem, že Bára je cynická jako Lída a asociální jako já.
Byla to příjemná oddychovka. Z toho posmrtného závěru jsem sice nejdřív byla dost zmatená a nesedlo mi to, nakonec jsem se ale docela dobře bavila.

.verda.
01.10.2018 3 z 5

Začátek knihy mě velmi mile překvapil, bavilo mě číst trefné přidrzlé poznámky Báry. Konec je však nedotažený, motivy se neustále opakují, autorka jako by ztratila původní šmrnc.

AlbinaBina
15.09.2018 4 z 5

Skvělá, moc jsem se bavila. Ironická pragmatická Bára? Palec hore!

Aroucaria
20.08.2018 4 z 5

Začátek mě trochu děsil, že to jako bude takový ženský románek s přídechem červené knihovny. Naštěstí jsem se zmýlila a odrzlý tón, nebeské spočívání a narážky na esoteriku, mě bavili. Ač signálům shůry věřím!

SakuraLuci
14.08.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale trochu jsem nemohla uvěřit Miladě. Přišla mi taková nedotažená, psána (a poznamenána) mladou autorkou a jejím mladistvých rukopisem.. Hodnotím 4*/5*

kessey
12.08.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, místy vtipné a velké plus za zajímavě vykreslené nebe. Nicméně některé pasáže zkratkovité a plné klišé, což ten počáteční dojem dost zkazilo, takže průměr :-)

Adelajda_4
26.07.2018 5 z 5

Mně se to velice líbilo, byla to moc hezká, milá, oddychová knížka. I když téma je velmi smutné, popsáno je s takovou nostalgickou lehkostí. A kéž by nebe takhle vypadalo i ve skutečnosti. :))

unhappy69
10.07.2018 3 z 5

Části o Báře se mi líbily moc, určité části popisu toho jak to chodí v nebi mi bohužel přišly až přehnané a kdyby to tam nebylo, kniha by za mě byla lepší. Každopádně mě to bavilo, četlo se to samo a za tři večery jsem měla přečteno.

marca_m
09.07.2018 3 z 5

Ač by autorka jistě byla nerada, nedá mi to a musím ji srovnat s Radkou Třeštíkovou. A to v tom smyslu, že ne každý, kdo je schopen psán vtipné a trefně kousavé facebookové statusy či krátké články, je také schopný psát knihy. Ano, měla jsem občas pocit, že čtu jeden dlouhý příspěvek na sociální síti, vyprávění chybí ten správný jazyk, byť je místy znát možná až okatá snaha autorky ukázat, že zná i knižní výrazy a spojení. Příběh není špatný, ale je prostě znát, že autorka není vypsaná, chybí jí lehkost, plynulost, hloubka, sofistikovanost. Na to konto jsem také měla dojem, že nad knihou nejspíš neproběhla redakční práce nebo proběhla hodně špatně, věřím, že jinak by forma byla lepší. Trefování se do "pipin z Instagramu" bylo zpočátku vtipné, ale vlastně ho bylo až moc, skoro jako by autorka jiné sdělení neměla. Což je trošku směšné od někoho, kdo si udělal jméno na sociálních sítích.

Alilka
07.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a už v průběhu čtení jsem začala mít pocit, že i já dostávám znamení shora... :-D