Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1549 1549

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

simona5r
09.02.2018 4 z 5

I přes smutné téma smrti byla kniha oddechová a místy i úsměvná. Moc se mi líbila myšlenka nebe, za kterou dávám 4 hvězdy.

pollyCobain
06.02.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha moc bavila, připadala mi často výstižná a chytlavá. Bohužel se příběh časem trochu pokazí, respektive smrtí babičky a celou scenérií posmrtného života :(. Happyend na můj vkus trochu moc urychlený. Nicméně pokud je to autorčina prvotina, myslím že to zase tak zlé nebylo ;) .

Analady
06.02.2018 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc líbila, cynický humor Báry mě bavil. Vše se ale zkazilo smrtí babičky. Život v nebi mi vůbec nesedl a celý příběh tím utrpěl. Ke konci mě pak už kniha ani moc nebavila a konec mě naprosto zklamal. Abych to shrnula: kniha byla humorná, místy byly dost výstižné pohledy na různé životní situace, sem tam trochu životního moudra. Co bylo dost slabé, to byl samotný příběh. Škoda.

Andrea2811
04.02.2018 5 z 5

Při nákupu jsem od knihy neměla vůbec žádné očekávání a o to více jsem byla mile překvapená. Kniha je prostě ze života a vážně jsem se bavila :). Jen bych měla dvě výtky a to že konec byl velmi uspěchaný a druhá že kapitoly měly rozdílné fonty písma. Jinak doporučuji.

netty
20.01.2018 5 z 5

Čekala jsem hodně a taky jsem se dočkala! Ne vlastně ne. Kniha předčila moje očekávání! Že bude vtipná, to jsem věděla. Ale že si i dojatě popláču, to mě tedy překvapilo - v pozitivním slova smyslu. Markéta tu knížku napsala skvěle a já už se těším na další. Kam se hrabe Třeštíková, tss!

Chochi26
19.01.2018 4 z 5

Opravdu se mi líbí celkový nápad. Hodněkrát se u knížky zasmějete, pokud jste alespoň trochu stejné "nátury" jako Bára. Její ironické chvilky stojí za to. Milada je fakt babča do nepohody, někdy mi však k ní nesedlo její chování a vystupování.
Pravdou však je, že si závěr zasloužil větší vymazlenost, ale i tak mám z této prvotiny velmi dobré pocity a určitě doporučuji!!!

Barisek007
14.01.2018 4 z 5

Každá prvotina je vždycky taková nějaká...no prostě první. Nevypsaná. Autor se hledá. Slovní obraty, schema vztahů, všechno se to musí zajet. Já už jsem tu jednou psala, že obdivuju všechny, co dokážou udržet myšlenku a něco vyplodit, takže už jen za to ty 4 dám. Na to, že první, dobrý, fakt že jo. Tak ať na tu další nečekáme bůhvíjak dlouho, jo? Díky...

Lenkakolar
14.01.2018 3 z 5

Na lososa jsem se těšila. Ač jsem si myslela, že jsem dost cynická, toto byl masakr. Bářin negativismus mě až znechucoval. Miladino promlouvání z nebe mi přišlo až pohádkové, více jsem se i přes ten všechen cynismus těšila na pasáže s Bárou. Konec uspěchaný, čekala jsem větší vymazlenost pomsty. Styl psaní mi vyhovoval, jednoduché a čtivé, nicméně dávám tři hvězdy.

rebellda
07.01.2018 3 z 5

Příjmená oddychovka, ale přiznám se, že jsem čekala víc. Markétu dloho sleduji na sociálních sítích, takže je mi styl jejího psaní i humoru sympatický, ale zde mi přišlo, že ačkoliv měla skvělý nápad, tak to ke konci podivně splácala a uspěchala. Mohla celý příběh více rozvést a vy byste si neodnesli pocit, že vlastně nevíte, co tím chtěl autor říct. Přesto věřím, že pokud se spisovatelství bude dále věnovat, tak se máme na co těšit.

šejnohojc
03.01.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, jen uspěchaný konec..

Marčullkas
30.12.2017 5 z 5

Skvěle cynická prvotina

maky17
29.12.2017 2 z 5

Čtivá oddychovka u které se nemusí moc přemýšlet,snadno se přečte jedním dechem. Některé pasáže mi sedly více a jiné méně.

sinamona
27.12.2017 5 z 5

Za mě ano! Kniha mi byla svým tématem velmi blízká a o emoce nebyla nouze, což je u mě co říct, poprvé jsem se u knihy rozbrečela jak želva, na to jen tak nezapomenu :) Je napsána jednoduchým a velmi čtivým jazykem, takže to utíká rychle a za dvě tři hoďky je přečteno. Moc se mi líbilo pojetí posmrtného života a nutí mě to ještě dnes - asi měsíc po přečtení, přemýšlet o znameních zhůry. Věřím, že ne každému sedne, mě sedla ve všech směrech a autorce za její prvotinu děkuji a dávám velký palec nahoru.

petrucha86
27.12.2017 3 z 5

Neurazí, nepotěší, styl psaní vhodný spíše na blog, než do knihy. A děj? Oceňuji, že hlavní postavou není žádná hrdinka, ale normální holka, co žije život jako každá každá druhá. Bavila mě ta "normálnost" (teď nemluvím o té babiččině části) Celkově bych Lososa v kaluži zhodnotila jako nenáročné rychlé čtení třeba do vlaku.

alex_foster
25.12.2017 2 z 5

Review Tak jo, gratulace Markétě za vydání prvotiny, to je důležitý mezník v životě každého spisovatele. A teď ke knížce.
Protože jsem ji dostala k Vánocům, byla jsem navnaděná recenzemi, komentáři a výkřiky, takže očekávání byla poměrně vysoká. Líbilo se mi odlišení Barbory a Milady, ale pardon, ta Bářina pražáčtina (cejtim, kejvam) mi neskutečně lezla na nervy, ostatně s Bárou samotnou, takovou spolubydlící, kamarádku, přítelkyni, věčně protivnou a ironickou, bych s chutí kopla do zadku. Příběh samotný je poměrně plochý, vyvrcholení zápletky se odehrálo v podstatě ve dvou odstavcích a tak jako jsme celou dobu sledovali kdo tam byl, jak se tvářil, co kdo cítil, tak nic, jenom Bára ječí, že zavolá policajty. A konec celkově byl dost uspěchaný, jako pojďme se s tím už vypořádat, pojďme to ukončit.

Pistácie
23.12.2017 4 z 5

Kniha mi je tématem velmi blízká a opravdu citově založená. Také jsem se potýkala se ztrátou stejné blízké osoby. A takový příběh mě dokáže posilnit, ale i citově rozložit a dostat do kolen. Na druhou stranu je i zajímavě pojatá. Opravdu originální pohled na smrt, a věci s ní spojené. Některé prvky mě bavily více, některé mě zasáhly, a dojaly. Jiné mi přišly nereálné až absurdní. Věřím ale, že každý si v tom najde to svoje. Mě se líbila. A také mi ukázala, že člověk může věřit na posmrtný život, na anděly a duše, které kolem nás jsou. A já tomu věřím. Díky za to.

indyka
14.12.2017 4 z 5

Autorka mě mile překvapila, kniha má neotřelý námět a četla se opravdu lehce a příjemně. A v pohodě se vejde do kabelky, to je významné plus! :-)
S málokterou literární postavou jsem se ztotožnila tolik, co s Bárou - jako bych četla vlastní myšlenky. Část Milady byla zajímavá, ale na můj vkus někdy až příliš fantasmagorická.

Safienka
05.12.2017 4 z 5

Hezká prvotina :) Bavilo mě to, občas bych to brala víc propracovanější, některé pasáže na mě byly zbytečné na rychlo zkrácené a nějak mi neseděla babička. Jakože za živa dobrý, ale po smrti mi trochu "lezla krkem". Jinak ale moc pěkně vykonstruované nebe/peklo a pěkný závěr.

teresinha
02.12.2017 3 z 5

Líbilo se mi to, skvěle se to četlo a hrdinka mi byla sympaticky blízká.
Jen ten závěr a některé pointy mi přišly zbytečně nešikovně vykonstruované.

Missynka
01.12.2017 4 z 5

Za mě velmi příjemná jednohubka, která solidně rozdmýchala mé emoce. Chvilku jsem fakt měla na krajíčku, chvilku zase pokyvovala hlavou v souhlasu se čtenými řádky. Prostě a jednoduše si myslím, že každý (spíše asi každá) si v příběhu najde to své. A souhlasím s ostatními s pasážemi o Nebi. Opravdu hezká představa. ;)