Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466894/bmid_unesena-WCr-466894.jpg 4 303 303

Lizzy Gardnerová série

První kriminální případ soukromé vyšetřovatelky Lizzy Gardnerové. Když se sedmnáctiletá Lizzy Gardnerová vrací domů z romantické schůzky se svým chlapcem Jaredem, nemůže být šťastnější. Idylický večer se však záhy mění v noční můru. Lizzy je unesena a vězněna zvráceným sériovým vrahem, kterého policie přezdívá Sklípkan. Po měsících trýznění se jí, jako jediné z jeho obětí, podaří uniknout. Sklípkan není nikdy dopaden a Lizzy je odsouzena k životu ve strachu a v neustálém ohlížení se přes rameno. O čtrnáct let později Lizzy pracuje jako soukromá vyšetřovatelka a ve volném čase vyučuje mladé dívky a ženy sebeobranu. Chce pomáhat ostatním a zapomenout na prožitou hrůzu, která ji v dospívání potkala a kvůli níž je všem známá jako „ta, která přežila“. Když jí jednoho dne zazvoní telefon a uslyší v něm Jareda, toho času speciálního agenta FBI, přeběhne jí mráz po zádech. Ví, o kom bude řeč. Sklípkan se vrací. Hra na kočku a myš začíná. A přežít může jen jeden z nich. Celosvětový bestseller. V zahraničí prodáno více než milion výtisků. Přeloženo do 6 jazyků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Abducted , 2011

Wabinka
31.05.2021 5 z 5

Thriller, který mě chytil hned od první stránky a bavil mě až do samotného konce. Žádná zbytečná omáčka, postavy sympatické, moc se mi líbila odvážná Hayley. Pokud vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

LaBella
27.05.2021 5 z 5

Skvělá jízda od prvních stran, knihu se prakticky nedalo odložit. Lizzy mi byla velmi sympatická, taková správňačka, která to v životě neměla jednoduché, ale pere se s tím a sem tam udělá nějaký kopanec - o to víc mi přišla její postava lidská - autorka z ní nedělala nějakou superhrdinku nebo v alkoholu se utápějící depkařku. Líbilo se mi vysvětlení motivů Sklípkana, dávalo mi to smysl a chvílemi sem ho snad i chápala. Opravdu skvělý krimithriller se kterým nešlápnete vedle.

MishkaPlacha
26.05.2021 5 z 5

Napínavá, svižná, s velmi sympatickými postavami, jejichž osobní linka mě opravdu bavila. Kniha se četla sama, od začátku se něco dělo, žádná zbytečná omáčka. Za mě super start nové série.

švícko
24.05.2021 3 z 5

Nesplnilo to mé očekávání. Chris Carter je Chris Carter

Višnička
24.05.2021 5 z 5

Kniha je super, přečteno jedním dechem za dva dny, žádná hluchá místa, doporučuji a těším se na další díl!

Nepri
24.05.2021 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Kniha je výborně psaná, čte se rychle, vše je srozumitelné, žádné nevyřčené záhady. Thriller jak vyšitý. Doporučuji

alexis818
17.05.2021 5 z 5

Kniha se mi ohromné líbila. Neskutečně ctiva, prostě se nejde odtrhnout. Postavy sympatické a moc se těším na další díla této autorky.

Duchoslp
13.05.2021 5 z 5

Knížku jsem právě dočetla a jsem nadšená. Děj má spád od začátku až do konce. Lizzy není žádná hrdinka, ale za své blízké se postaví bez zaváhání.

Blaufik
12.05.2021 4 z 5

I když se nejedná o nic extra, až na téma pavouků, tak i přesto má kniha něco do sebe. Styl, jakým je napsána je opravdu čtivý a příběh je napínavý bez hluchých míst.
Rozhodně knihu doporučuji k přečtení, zvlášť, pokud jste milovníky detektivek, ve kterých figurují zajímavé ženské postavy, které jsou nejen tvrdými, ale dokáží odhalit i lidskost, která je zjemňuje a polidšťuje.

jeny-v
12.05.2021 5 z 5

Tento debut spisovatelky je dobrou návnadou k pořízení dalších dílů s vyšetřovatelkou Gardnerovou. Parádně zpracovaný psychothriller, čtení napínavé, děj plynulý bez nudných míst a vedený po více liniích. Autorka vdechla život postavám, které jsem si oblíbila, a to nejen ty hlavní, ale i teenegerku Hayley, stážistku Jessicu, neteř Brittany, detektiva Jimmyho Martina.
Lizzy se povedlo před čtrnácti lety jako jediné uprchnout ze spárů zvrhlého Sklípkana. Ten se po letech znovu vrací. Unáší problémové dívky, které seznamuje s nee! zrovna příjemnými spolubydlícími a plánuje pomstu. Nyní mladá žena a její přítel Jared Shayne se po všech peripetiích, hledání indicií a doručených vzkazů blíží k odhalení. Kolik však bude ještě obětí, než spadne klec?

MMacicekk
05.05.2021 4 z 5

Kdybych měla zhodnotit celkový děj, nebyl ničím významně originální, přesto zaujal mnoho čtenářů včetně mě. Něco v sobě má, něco, co si vás podmaní, podvědomě přitáhne a nepustí. Od prvních stránek se příběh četl totiž velmi dobře, autorčin styl psaní mi sedl a těžko se mi od knihy odcházelo. Začátek vás totiž vtáhne ihned do děje bez zbytečné omáčky okolo. Krátce po prvních stranách, kdy je Lizzy unesena, se odehraje menší zvrat, který mě překvapil především proto, že anotace nečtu důkladně.
Celá recenze v záložkách - Zaostřeno na knihy.

kneslova
02.05.2021 4 z 5

Celkem slušný thriller, patří k těm lepším

musivila
02.05.2021 5 z 5

Za mě psychothriller jak vyšitý – bylo to čtivé, napínavé, místy zvrácené a nechutné, plné emocí.
Co dodat? Autorku řadím mezi oblíbené a těším se na další díl.

Ilsa2
02.05.2021 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem hana1039, to se prostě nedalo přestat, ještě že je víkend a já mohla číst a číst.........

hana1039
25.04.2021 5 z 5

Wow, prostě boží!!! Už jsem si říkala, kdy narazím na nějakou pořádnou dávku thrilleru v kombinaci s psycho, a povedlo se :-)), dokonce jsem zjistila, že i zadržuji dech při některých pasáží a to je už něco... Nebudu tady vypisovat kdo, jak apod. protože tenhle zážitek si jednoduše musíte zažít! DOPORUČUJI!!!

insta.kniha
25.04.2021 4 z 5

(Více v recenzi)
Knihu jsem přečetla během tří dnů.
Jako milovnice detektivních případů a pátrání celkově, jsem si knihu užila a všechny vodítka společně s Lizzy našla.
Unesená je velice dobře napsaná, i přesto, že se v knize setkáme se závažnějšími činy, čte se opravdu rychle. I "slabším povahám" by tento styl sedl. V žádném případě to však neubíralo na věrohodnosti.
Lizzy a celou její partu jsem si v průběhu čtení oblíbila a už teď se těším na pokračování.

Knižní střípky
25.04.2021 5 z 5

Byť je sice kniha označena jako krimi, já jí vnímala spíše jako thriller/psychothriller, byla to jízda od první do poslední stránky. Žádná hluchá místa skvěle propracované postavy, vše mělo svou návaznost, smysl a řád, žádné nelogičnosti a já se zatajeným dechem četla, četla a četla. Lizzy byla obdivuhodná, jak i přes prožité obrovské trauma bojovala a nevzdávala se, byla vůči svým blízkým milující a ochotná pro ně udělat cokoliv. A Jared? Borec a neskutečný sympaťák. Já jen doufám, že se co nejdříve dočkáme dalšího dílu, protože bych moc ráda věděla, jak se bude život Lizzy a jejich blízkých dále ubírat.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jeanine8
24.04.2021 5 z 5

Příběh měl vše, co mám ráda

Zdenas5
24.04.2021 5 z 5

Velmi dobrý začátek nové série. Napínavé, plné zvratů a emocí. Velmi sympatičtí hrdinové. Prostě super. Mohu jen doporučit. Už vyhlížím pokračování.

Jenny46
23.04.2021 5 z 5

Sázka na jistotu - to se dá napsat hned o prvním kriminálním případu Lizzy G. má hodně dobře našlápnuto....
Přečteno jedním dechem nedalo se přestat napětí až do konce...
Sympatická dvojice a nemůžu se dočkat dalšího dílu, doporučuji 5*

sérioví vrazi krimi únosy kriminální thrillery

T. R. Ragan (p)
americká