Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466894/bmid_unesena-WCr-466894.jpg 4 303 303

Lizzy Gardnerová série

První kriminální případ soukromé vyšetřovatelky Lizzy Gardnerové. Když se sedmnáctiletá Lizzy Gardnerová vrací domů z romantické schůzky se svým chlapcem Jaredem, nemůže být šťastnější. Idylický večer se však záhy mění v noční můru. Lizzy je unesena a vězněna zvráceným sériovým vrahem, kterého policie přezdívá Sklípkan. Po měsících trýznění se jí, jako jediné z jeho obětí, podaří uniknout. Sklípkan není nikdy dopaden a Lizzy je odsouzena k životu ve strachu a v neustálém ohlížení se přes rameno. O čtrnáct let později Lizzy pracuje jako soukromá vyšetřovatelka a ve volném čase vyučuje mladé dívky a ženy sebeobranu. Chce pomáhat ostatním a zapomenout na prožitou hrůzu, která ji v dospívání potkala a kvůli níž je všem známá jako „ta, která přežila“. Když jí jednoho dne zazvoní telefon a uslyší v něm Jareda, toho času speciálního agenta FBI, přeběhne jí mráz po zádech. Ví, o kom bude řeč. Sklípkan se vrací. Hra na kočku a myš začíná. A přežít může jen jeden z nich. Celosvětový bestseller. V zahraničí prodáno více než milion výtisků. Přeloženo do 6 jazyků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Abducted , 2011

ivoiro
22.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně slušné. Mělo to spád i napětí. Těším se na případné další díly.

Mihal27
20.02.2022 5 z 5

Veľmi zaujimavá knižka, napínavá od začiatku až po koniec. Niekto si myslel že koná dobro "chorá hlava". Lizzy to mala ťažke či už s vrahom s ktorým sa stretla ešte ako mladá alebo s jej vlastnou rodinou. A nechápem kde ten vrah bral toľko volného času. O všetkých vedel všetko, ja by som chcel tiež toľko času. Veľmi sa mi páčilo ako nazvali vraha "Sklipkan".
Verím že sa dočkáme pokračovanie.

Květ
17.02.2022 4 z 5

Unesená je čtivý, nenáročný thriller, kde stránky ubíhají pod rukama, já tomu říkám odpočinkové napětí :) Knížka je dobře napsaná, bez hluchých míst, pokud ji odložíte, rádi se k ní zase vrátíte, i když není extra originální, toho už je u tohoto žánru asi těžké dosáhnout.

brunettlibrary
16.02.2022 3 z 5

Průměrná detektivka, u které se ale najdou napjaté chvíle. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a tak jsem ji držela palce až do poslední stránky. Děj se chvílemi táhl, chvílemi utíkal. Romantická linka mi tu přišla naprosto zbytečná. Knihu jsem přečetla, ale na zadek jsem si z ní nesedla.

janca1705
12.02.2022 5 z 5

To jako vážně?? Přečtěte si! Jeden den mi stačil, doporučuji!

99jana99
28.01.2022 4 z 5

Mě se to líbilo, moc dobře se to četlo, ke konci se kniha nedala odložit. Pokud bude pokračování nebo jiná kniha této autorky, tak si ráda přečtu. Určitě doporučuji.

Vixiene
23.01.2022 4 z 5

První přečtená kniha od nakladatelství Katto. V první řadě bych chtěla říct, že tvar těch knih, to jak jsou hranaté je pro mě fascinující a svým způsobem hrozně uspokojivé :-D

Jakmile jsem se zvládla přenést přes odpor k obálce Unesené, tak jsem se ke knize konečně odhodlala. Postavy v příběhu byly lidské, šlo se do nich vcítit, byly povětšinou sympatické. Unesenou jsem přečetla už někdy v listopadu, což možná způsobilo, že už si toho moc nepamatuju. Nicméně byť dějově na ní nebylo nic kdovíjak převratného, tak nezvyklé pojetí hlavní vyšetřovatelky aka přeživší oběti sériového vraha dodává příběhu šťávu.

Máte-li chuť na thriller, který vás nepustí, tak směle do něj :-)

martina2540
07.01.2022 4 z 5

Kniha se mi nečetla úplně dobře, byla spíš průměrná, určitě by šla zkrátit, aby dějová linie zůstala zachována, ale po dalším dílu pravděpodobně opět sáhnu.

Majuš333
19.12.2021 5 z 5

Poznáte tu 'krízu', keď si neviete vybrať, čo čítať??? Žiadna kniha výrazne 'nekričí'??? Tak toto som zažila a otvorila snáď 50 ukážok kníh, až som narazila na titul Unesená a moje knihomolské srdce sa zatetelilo :)

Bola to skvelá jazda, ktorú som dala na jeden nočný záťah :) Knihu nešlo odložiť a pri posledných kapitolách som asi ani nedýchala... Páčilo sa mi, ako autorka vykreslila vzťahovú líniu medzi Lizzy a Jaredom. A neskutočne som si obľúbila Hayley. Teším sa na pokračovanie a vrele doporučujem :)

„Tak jak to teda máš?“ zeptala se ho. „Tahali tě máma nebo táta za camfourka, když jsi byl mrně? Nebo u vás byli nasalátěný strejdové dvojčata a frčela hra na doktora?“
„Drž hubu,“ řekl přes svůj syntezátor.
„Proč si nesundáš masku? Jestli máš v plánu mě kuchnout a nadělat ze mě stínítka nebo něco takovýho, tak se stejně nemusíš bát. Nenech se prosit, ukaž mi, jak vypadá opravdovej zloduch.“

Meliška753
09.12.2021 3 z 5

17 ročnú Lizzy unesie sériový vrah... Jej ako jedinej sa podarí utiecť.. Stratí však veľa..Po 14 rokoch , keď je z nej súkromná vyšetrovateľka sa jej nočná mora vracia.. Sériový vrah sa vrátil a ju čaká opäť boj..

Je to pútavé, napínavé... do poslednej strany.Ja už aj z malého pavúka mám Tarantulu, takže ma pri jednotlivých scénach mrazilo.. Zaujímavé bolo sledovať konanie sériového vraha...a väčšinou mám intuíciu kto by to mohol byť ,ale tu som síce bola na dobrej Ceste,ale vzápätí som svoje podozrenie nechala bokom...Zo záveru som bola veľmi prekvapená ...

Knihu hodnotím veľmi pozitívne kto máte radi naozaj dobré krimi tak túto vám vrelo odporúčam ⭐⭐⭐⭐

biki
04.12.2021

Po opakovaných pokusech o četbu jsem uvízla na straně 161 a dál ani ťuk. Mimořádně rozvleklé, nudné, i když zde byla snaha o uvedení nějakých šťavnatě brutálních detailů, které mi však připadaly jen chladně vykalkulované, takže mě nechaly absolutně chladnou; a také postavy mi byly zcela lhostejné včetně Lizzy.
Takže jako přesvědčený ateista se modlitbou obracím na všechna dostupná božstva - nebylo by možné jejich spojeným úsilím přivést na svět nějakou reinkarnaci například Agathy Christie? To, co T.R.R. předvedla na oněch 161 stránkách by Agáta byla schopna vykreslit na třiceti, no dobře, ať nežeru, na čtyřiceti stránkách, a věděli bychom úplně totéž.
Bez hodnocení.

Avila
02.12.2021 5 z 5

NO... O.K.
Tak mám další oblíbenou sérii a spisovatelku od které musím mít další následující knihu protože podle prvního dílu série to bude stát za to.....
Skvěle vymyšlená zápletka, tempo příběhu "vražedné"....postava Lizzy mi sedla no a Jared je prostě sympaťák....
Kdo je sklípkan jsem samozřejmě neodhalila. A při popisovaných scénách s pavouky jsem málem lezla hrůzou po stěně.....
Takže můžu jen DOPORUČIT....

wooloong
30.11.2021 5 z 5

Další sériový geniální vrah, který dělá svým obětem hodně hnusné věci. Ty mi trochu vadily, ale jinak byl příběh velmi čtivý, napínavý a prakticky neodložitelný.

JustWomen
29.11.2021 3 z 5

Tak trochu mi to připomínalo knihu Slepý instinkt, takže nic moc originální téma. Sklípkan chvílemi vystupoval jako génius a chvílemi jako debil. Ale Lizzy byla v pohodě a bylo to čtivé, tak to hodnotím jako průměr.

lucakuca
24.11.2021 5 z 5

Jo. Jojojojojo!!! Brutus stíhá hnus a pak se honěj zase zpátky!
Pecka!

Nova84
22.11.2021 5 z 5

Skvělá

adjah
22.11.2021 5 z 5

Jedním slovem wow čtivé, napínavé od začátku do konce. Kdo je Sklípkan jsem začínala tušit opravdu až ke konci knihy. Takže rozhodně doporučuji snad brzy vyjde další její příběh.

Evule *
09.11.2021 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé. Autorku přidám mezi oblíbené a moc se těším na další díl.

Leona333
30.10.2021 4 z 5

Na první díl z nové série to vůbec nebylo špatné. Samozřejmě tam jsou jisté věci..., které se v dalších příbězích - knihách s touto hlavní hrdinkou Lizzy Gardnerovou mohou ještě změnit, upravit, či přiostřit... Každopádně čtivé a napínavé to bylo, i s předpokládaným, dramatickým závěrem.

juliesze
19.10.2021 4 z 5

Detektivka z horních 10%. Líbil se mi trochu akčnější ráz, dávalo mi smysl i motivace, pěkný popis psychologie postav. Nebylo to překombinované ani zběsilé nebo přehnané. Četlo se mi to rychle a příjemně. Až na ten přehnaně dojemný love strory end, který mi celou dobu připadal trochu přitažený za vlasy.

sérioví vrazi krimi únosy kriminální thrillery

T. R. Ragan (p)
americká