Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466894/bmid_unesena-WCr-466894.jpg 4 303 303

Lizzy Gardnerová série

První kriminální případ soukromé vyšetřovatelky Lizzy Gardnerové. Když se sedmnáctiletá Lizzy Gardnerová vrací domů z romantické schůzky se svým chlapcem Jaredem, nemůže být šťastnější. Idylický večer se však záhy mění v noční můru. Lizzy je unesena a vězněna zvráceným sériovým vrahem, kterého policie přezdívá Sklípkan. Po měsících trýznění se jí, jako jediné z jeho obětí, podaří uniknout. Sklípkan není nikdy dopaden a Lizzy je odsouzena k životu ve strachu a v neustálém ohlížení se přes rameno. O čtrnáct let později Lizzy pracuje jako soukromá vyšetřovatelka a ve volném čase vyučuje mladé dívky a ženy sebeobranu. Chce pomáhat ostatním a zapomenout na prožitou hrůzu, která ji v dospívání potkala a kvůli níž je všem známá jako „ta, která přežila“. Když jí jednoho dne zazvoní telefon a uslyší v něm Jareda, toho času speciálního agenta FBI, přeběhne jí mráz po zádech. Ví, o kom bude řeč. Sklípkan se vrací. Hra na kočku a myš začíná. A přežít může jen jeden z nich. Celosvětový bestseller. V zahraničí prodáno více než milion výtisků. Přeloženo do 6 jazyků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Abducted , 2011

keiko33
14.10.2021 5 z 5

Mne sa to pacilo. Samozrejme to nieje top detektivka, ale urcite z tych lepsich. Autorka zvladla super zaciatok serie. U mna je dolezita hlavna postava serie a tu je nou Lizzy. Mam rada romantiku, preto sa mi pacilo, ze ju autorka zahrnula do pribehu. Na Lizzy bolo zaujimave to, ze aj napriek tym zverstvam co zazila, bola ochotna pomahat ludom s podobnym osudom, ci ludom prednasat, ako sa chranit, aby predisli napadnutiu aj za cenu toho, ze si bude kazdy den pripominat, co sa jej stalo. Takze za mna ano. Uz sa tesim na pokracovanie. Lizzy a Jareda som si oblubila.

berila
12.10.2021 5 z 5

Tohle tedy vážně stojí za přečtení, prostě paráda. Napínavé od začátku do konce.

veronikau2374
08.10.2021 4 z 5

Slušná detektivka, má spád, dobře se čte a od půlky je těžké se odtrhnout. Ale je to za mě lepší americký průměr.

Makůvka
04.10.2021 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, proč má ta kniha tak vysoké hodnocení?! Dyt začátek nic moc! Ale pak....bomba!!! Knihu jsem už nedala z ruky. Budu se těšit na další díl.

ERIK 2
01.10.2021 5 z 5

Myslím že už zde bylo vše napsáno. Na YouTube různé videa, kde popisovali o čem kniha je. Proto vezměte knihu do ruky, uvařte si kávu, sedněte si na oblíbené místo a začněte číst. Litovat myslím nebudete.

JitkaHambi
26.09.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha, která mě chytla hned od první stránky.Doufám, že brzy vyjde další kniha.

Liss93
25.09.2021 4 z 5

Upřímně jsem čekala víc. Na to, jaké má kniha hodnocení a jak byla vychvalovaná, jsem trochu zklamaná. Co mi vadilo, bylo nelogické chování postav, hlavně pachatele. Ale to se opakuje všude. Pachatel je chytrý a důmyslný, jenže pak se začne bez zjevného důvodu chovat jako amatér. A děj se vleče. A přeskakování v ději od postavy k postavě mi taky obvykle nevadí, ale tady to fakt rušilo. A na konci mi zůstaly ještě nezodpovězené otázky. Škoda. Potenciál byl.

booklover
23.09.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle byl opravdu povedený kousek. V momentě kdy jsem jí začala číst se v podstatě nedala odložit. Určitě doporučuji a budu se těšit na další díl Lizzy Gardnerové.
Nenechá vás vydechnout !

Jana65
23.09.2021 5 z 5

Super napsaná kniha, četla se sama. Nemůžu jinak než 5 hvězdiček a už se těším na další v sérii.

janina66
21.09.2021 5 z 5

Řekla bych slušná detektivka, čtivá a velmi napínavá. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem nemohla přestat číst. Ryze americké a tak trochu scifi, a určitě si přečtu pokračování.

ela1972
07.09.2021 4 z 5

Tak to byla jízda. Ke konci už kniha nešla odložit. Moc povedená prvotina a už se těším na další případ Lizzy.

dlabikk
06.09.2021 4 z 5

Velice slibný začátek série. Děj byl napínavý a hodně mě bavil.

terryaknihy
06.09.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od @kattocz a já jsem stále nadšená jejich volbou! Nejen, že příběh byl čtivý, obě hlavní postavy byly sympatické (ikdyž Lizzy občas lehce tvrdohlavá :D), bylo to napínavé a já celou dobu moc neměla tušení, kdo náš vrah bude.
Některé ty popisy v rámci mučení teda byly trochu - brrr… Ale proto mi to i tak trochu nějak celé působilo i jako thriller :).
Palec nahoru za návrat do minulosti a víc pohledů pro vyprávění příběhu :).

Olous1
02.09.2021 5 z 5

Takže asi tak....bomba, perfektní, postavy skvělé,styl psaní skvělý. Toto bude opravdu dobrá série,jen tak dál. Už se těším na další díl. Za mě 100%.

Katania
01.09.2021 4 z 5

Čte se to pěkně, postavy sympatické. Jen je to zase další krimi, která bude mít sérii a těch je tu už celkem dost. Uvidíme, jaký bude druhý díl.

a2jana
22.08.2021 4 z 5

Podpatky v knihách - Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale nakonec se mi to povedlo a příběh jsem si užila. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a moc se mi líbila i romantická linka Lizzy a Jareda. Těším se, že se s nimi setkáme i v dalších dílech

SimonaP
22.08.2021 4 z 5

Skvělá, čtivá knížka. Akorát pachatele jsem odhadla celkem brzy, ale to nic nemění na tom, že se mi knížka moc líbila.

Naty_books
21.08.2021

Nejprve musím pochválit skvělé zpracování knihy a ta obálka je naprosto skvostná. Líbilo se mi, že zde v tomto příběhu vyšetřuje danou zápletku hrdinka která do toho byla zapletená a samotné si jí to stalo a není to pouze žádná policistka kterou by ten případ nadchnul. Lizzy byla sympatická hlavní hrdinka, která nebyla nijak dokonalá... Právě to na ní bylo skvělé. Nejvíc jsem si teda zamilovala Jareda, což byla skvělá postava. Bylo to jiné a lepší tím, že tady byl romantický vztah mezi Lizzy a Jaredem a bylo to opravdové, navíc strašně sladké. Poznat kdo je vlastně Sklípkan asi nebylo tak těžké, já to tedy věděla už na začátku kvůli spoileru, ale stejně tam jsou indície k odhalení. V příběhu se mi zpočátku trošku blbě orientovalo vzhledem k mnoha postavám, za mě to mohlo být nadepsané kdo tam zrovna je místo třeba času, který tam nebyl tak důležitý. Občas tam jsou trošku úchylné kapitoly z pohledu Sklípkana což mně osobně nevadilo, někomu by však mohlo. Trošku mi bylo Sklípkana líto a trochu chápu proč dělal to co dělal. Kniha byla čtivá a četla se rychle. Zakončení knihy se mi líbilo a za mě je to rozhodně skvělý krimi příběh. Za mě rozhodně můžu knihu doporučit všemi deseti.

astra3
15.08.2021 4 z 5

Čtivé, takové americké. Trochu nereálné, ale jako 1. díl nové série OK.

soukroma
12.08.2021 3 z 5

Moderní thriller pro ženy: pár mučení a jiných ohavností a spousta pavouků a jiných nepříliš oblíbených zvířátek, jinak hory emocí, rodinných vztahů, planoucích srdcí, kanoucích slz, choulení se v náručí a velkých slov. Tuze extrémů.
Hlavní hrdinka se povětšinou chovala jako tvrdohlavá nemožná náctiletá, ne jako třicetiletá samostatná soukromá vyšetřovatelka, která před třinácti lety přelstila vraha, dosud hledaného.
Ale došla jsem až do konce, takže 50%.

sérioví vrazi krimi únosy kriminální thrillery

T. R. Ragan (p)
americká