Lék na smutek

Lék na smutek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193510/bmid_lek-na-smutek-bhB-193510.jpg 4 223 78

Na Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater. Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie? Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Liek na smútok , 2013

alnahu
20.06.2016 5 z 5

Smutná kniha ze života , nás doslova vtáhne do děje. Příběh Mariky ,která přijde o své nejbližší , mě velmi dojmul. Knihu jsem četla jedním dechem. Marice v tomto příběhu se dostalo Léku na smutek- v podobě přítelkyně svého syna a vnučky Sáry. Knihu doporučuji přečíst, abychom si vážily života a zdraví.

Acquenta
12.06.2016 3 z 5

Kniha velice smutná, ale taky velice ,, špatně promyšlená " ...když hlavní hrdince zemřel manžel, bylo mi ji líto, říkala jsem si, netroufám číst dál takhle smutný příběh..ale pak smrt syna...to už mi přišlo příliš přehnané...pořád jsem si říkala, její kamarádka byla pediatrička, její otec zemřel na nemoc, která byla dědičná a ona nedala syna na testy ? Proč ji to kamarádka nedoporučila ? To je snad první věc, co by matka měla udělat ! Nevím, smutný příběh, to ano, ale velmi nepromyšlený...

Alda85
15.04.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, smutná kniha, ale dobře se čte

Lalina3
25.03.2016 3 z 5

Na mě to bylo docela depresivní a smutné...
Podle mě nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla.

karinn
13.05.2015

Kouzlu knih TKV jsem propadla asi před třemi lety. Tato kniha, jak se shodují i další hodnotitelé, je velmi smutná. Osobně mám tuto autorku moc ráda, ale není to její nejlepší dílko. Nicméně doporučuji ...

Petule5
22.02.2015 5 z 5

Moc pěkné čtení :-). Začátek byl opravdu moc smutný, ale konec se hezky vydařil. Doporučuji.

27len
22.01.2015 3 z 5

Tohle byla asi nejslabší kniha od autorky. Celé je to ponuré, kruté, zoufalé , v podstatě to popisuje skutečný, obyčejný život v celé své kráse. Jak díky nemoci dokáže člověk ztratit své blízké a nejednou neví, ani není v tom žalu možnost vidění nových začátků. Trochu přehnané mi přijde chování k Veronice i když konec příběhu celkem vyústil do norámálu.

orinka3
30.12.2014 1 z 5

Velmi průměrné dílko. Jednoduché čtení, cítím v tom spíš rutinu, než psaní z přemíry myšlenek.

PetraBery
29.12.2014 3 z 5

Smutná, dojemná knížka... Za mě jsou ale jiné knížky od autorky o něco lepší.

Maat
17.12.2014 3 z 5

Kniha se čte dobře, příběh je dost pesimistický, ale tak nějak málo uvěřitelný.

mischapida
10.11.2014 3 z 5

Nějak si nemůžu pomoct, ale pro mě zatím nejslabší.

BUBINA1971
02.11.2014 4 z 5

Smutný příběh s happyendem.

slezakmartajh
29.10.2014

Rychlé čtení,ale nenapadlo by mě že budu brečet tak brzo.jinak doporučuji,jako ze života.

Wendysek
30.09.2014 5 z 5

Dojemné! Ale krásné. Nedoporučuju číst v dopravních prostředcích a vůbec na veřejnosti ;)

hrabenka
29.09.2014 3 z 5

Autorku mám ráda,tohle byla taková jednohubka na večer,řekla bych jedna z těch slabších.

modranka
12.09.2014 2 z 5

Príbeh sa dá prečítať za jeden večer. Námet nebol originálny, predvídateľný, (-1*). Text je jednoduchý a hodne pesimistický. Hneď na úvod čitateľa omráči téma smrti a rezonuje počas celej knihy, (-1*). Scény rýchle, neprepracované do hĺbky. Za obálku z roku vydania 2013 (-1*).

kika 13
11.09.2014 4 z 5

Ráda čtu knížky od této autorky.Musím říci,že jsem si celou dobu říkala,že to skončí jinak.

renataab
23.08.2014 4 z 5

Autorka nezklamala, přečteno za jediný večer. První třetina je tedy samá tragédie, nedivím se, že hrdinka byla na dně, Konec příběhu smířlivý, poučný, optimistický. Četla jsem od autorky i lepší, proto hodnotím čtyřmi ****. Těším se na další.

knihomol 61
21.08.2014

Četla jsem knížku ,abych změnila téma mezi přečtenými.Tak k tomu mi posloužila ,ale jinak příběh,který by mi mohla vyprávet v kavárně při kafi.Ano, někdy je lidský osud neúprosný ,ale,že by se zrovna této knížce musela dělat taková reklama , nevím,Asi bych ji ani nevydávala v tvrdém obalu. Řeknu to tak,že " škoda peněz na její vydání". A jestli budete mít chuť přečíst si pěknou knížku, sáhněte po jiné, když tuto nepřečtete,nebudete ochuzeni.NEDOPORUČUJI

Prateri
19.08.2014 4 z 5

Knížka o tom jak život, na kterém tak lpíme, umí s námi pěkně zamávat, ale i podat pomocnou ruku.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Lék na smutek je v