Lék na smutek

Lék na smutek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193510/bmid_lek-na-smutek-bhB-193510.jpg 4 223 78

Na Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater. Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie? Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Liek na smútok , 2013

martina.culik
03.09.2018 4 z 5

Stačilo mi jedno sobotní odpoledne, abych zhltla první knihu od autorky, co jsem četla.
Upřímně se musím přiznat, že jsem poprvé musela přestat číst a jít si pro kapesník a osušit oči, ještě před padesátou stránkou knížky. Stejný problém jsem řešila zhruba o dalších 50 stránek později.
Pro mě byla kniha velice čtivá a na několika místech mě opravdu dojala. Hlavní hrdince jsem držela pěsti, aby všechno překonala pokud možno ve zdraví, ale Veroniku jsem nemohla vystát.
Jednu hvězdičku zůstanu autorce dlužná, jelikož děj ubíhal hlavně zpočátku tak rychle, že jsem nestihla zjistit jaké jsou vlastně jednotlivé postavy. V druhé polovině již byl jednotlivým postavám dopřán trochu větší prostor, ale přesto mi tam něco (nedokáži specifikovat přesně co) chybělo.

wiolca
29.07.2018 3 z 5

Asi se nestanou fanynkou. Vadí mi styl psaní. Příběh je sám o sobě zajímavý, ale chybí mi tam větší vykreslení psychologie postav. Vše je jen tak povrchně popsané a dost často se vše opakuje. Vím, že to je oddechova četba, ale i knížky od L. Lanczove jsou pro mě psané lepším stylem, ač jsou mířeny na jinou věkovou kategorii. Téma mě zajímalo moc, ale nakonec to je zklamání.

Meluzínka
18.07.2018 5 z 5

Moc smutny pribeh se stastnym koncem.Vrele doporucuji.A po ruce mit kapesnik

Aleh
06.11.2017 3 z 5

Mám ráda Táňu Keleovou-Vasilkovou. První polovinu knihy jsem přečetla rychlostí blesku. Už z anotace jsem věděla, že Marika má před sebou hodně těžké životní období. Bylo to jako uragán. Ani se nechce věřit, co jedna žena vydrží! A teď jak dál? Jak po tom všem bude Marika moci žít dál? Druhá polovina jejího vyprávění mě ale zklamala. Příliš mnoho náhod a příliš šťastný konec. Vím, že jednou jsi nahoře, jednou jsi dole a že někdy člověk štěstí má a někdy ho nemá. Ne že bych to Marice nepřála, ale tak jednoznačná a přímočará cesta ke znovunalezení smyslu života podle mě v životě neexistuje (i když bych si to přála).

Polajda
22.10.2017 5 z 5

Přečteno za jedno nedělní dopoledne. Mám knihy Táni K-V ráda. Tuto jsem začala číst, aniž bych tušila o čem bude. A popravdě první polovinu jsem regulérně probudila. Nevím jestli k tomu nedopomohlo i mé momentální rozpoložení, nebo zda k tomu nepřispělo to šedo a pošmorno venku...

knihovniceS
17.08.2017 5 z 5

Knihu jsem začala číst se stísněným pocitem - plně jsem se vžívala do situace (není to tak dlouho co i mně umíral manžel ...), chtěla jsem knihu odložit, ale hnal mě kupředu název knihy, věřila jsem, že nebude jen o umírání ... a dobře jsem udělala. Příběh jsem hltala a "spolkla" jsem ho za 3 večery. Dávám 5 hvězd a těším se na další romány této autorky.

Danago
14.08.2017 5 z 5

Přečetla jsem celou tvorbu od této autorky a budu se těšit na další knihu, která vyjde v češtině. Tento příběh byl hodně smutný ale život není jenom veselý. Přesto všechno má v sobě naději a lásku. Autorka umí skvěle vykreslit postavy a jejich charakter. Knížka je velice čtivá a přes všechen smutek je krásná. Konec je šťastný ? Nevím, to si musí každý rozhodnout sám. Knížku velmi doporučuji.

Dagmar58
18.07.2017 3 z 5

Příběh ze života, nikdo by asi nechtěl zažívat to co hlavní hrdinka. A těžko říct, zda by se takový "šťastný konec" mohl stát i v reálném životě.

Pajina68
14.07.2017 4 z 5

Mě se knížka líbila. Ze začátku sice byla víc než smutná, ale byla jsem ráda za šťastný konec a je mi celkem jedno, že se příběh blíží červené knihovně. Četlo se to hezky.

Alča I.
09.07.2017 5 z 5

Hezký, ale smutný příběh ze života. Líbila se mě.

Kerberos
13.06.2017 3 z 5

Není toho neštěstí už trochu moc.

Jirinamac
14.04.2017 3 z 5

Tak to asi v životě nechodí. Četla se rychle, ale příběh je nepravděpodobný. Doporučuji čtenářkám ve 14 letech.

HŠ
27.01.2017 3 z 5

Jsem z toho rozpačitá. První třetina knihy skvělá, ač depresivní. Dál už jen těžko uvěřitelné. A jak už tu někdo psal, jen Maričiny názory jsou ty správné. SPOILER: nechápu, jak si mohla vzít na byt a stravu holčinu, o které vůbec nic nevěděla. Těžce uvěřitelné a tím se z toho stala červená knihovna.

Sablu
07.01.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Podle názvu jsem čekala asi něco víc. Celkem mě kniha zklamala. Od počátku bylo jasné, jak dopadne. Celé mi to přišlo, jak román pro nactileté.

helča5
02.12.2016 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda a toto je snad její nejlepší kniha,nikdo z nás si neuvědomuje,že jsme tu jen na chvíli a měli bysme si život užívat a ne se honit za penězi a kariérou,když někdo blízký zemře,už mu nestačíme říct,jak ho máme rádi a co pro nás znamená.

Vlastucha
02.11.2016 odpad!

Po přečtení první čtvrtiny mě došlo jak to asi dopadne. Podívala jsem se na konec a bylo to tak. Tu omáčku mezi tím, jsem jen tak přelouskla. /Na několika stránkách jsou např. podrobně popsány výjevy jednotlivých fotek v albu v horizontu 20 let/. Celý příběh je křečovitý a i literární styl ve mě zanechává dojem, že spisovatelem může být každý.

hanča34
22.10.2016 5 z 5

Má první kniha od této autorky. Pěkně napsané, zkusím i jiné knihy této autorky.

mixin.style
24.07.2016

Silný příběh, který se hezky čte. Doporučuji!

majík1
04.07.2016 5 z 5

Krásná kniha doporučuji

ritz
27.06.2016 5 z 5

Velmi krásně se čte, silný příběh, doufám, že nebudu muset já ani mí blízcí něco tak strašného prožít.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Lék na smutek je v