Kód horečky

Kód horečky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342139/bmid_kod-horecky-lJX-342139.jpg 4 286 57

Labyrint série

Druhý prequel celosvětově populární scifi série o Labyrintu. – Nastal konec světa. Lesy hořely, jezera a řeky vyschly, hladiny oceánů se zvýšily. Pak přišla epidemie, horečka, která zasáhla celou zeměkouli. Umíraly rodiny, vládlo násilí a člověk zabíjel člověka. Pak přišel ZLOSIN a pokusil se najít odpověď. A objevil dokonalého chlapce. Ten chlapec se jmenoval Thomas a postavil Labyrint. Existují tajemství. Existují lži. A existují pouta, která by historie nedokázala předpovědět. Toto je příběh toho chlapce, Thomase, a toho, jak vybudoval Labyrint, který mohl jako jediný strhnout. Všechny otázky budou zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fever Code , 2016

Whobey
04.05.2018 4 z 5

Z knihy jde trochu cítit, že je to kost hozená fanouškům. Trochu mi chybí některé detaily, které by měly být vysvětleny. V určitých momentech je kniha natahovaná a jako by uměle prodlužovaná.
Nicméně pro fanoušky Labyrintu je to samozřejmě ráj. Oblíbené charaktery vídáme v mladší verzi, což je chvílemi docela vtipné. Teresa, Thomas, Ava Paige... ti všichni jsou tu vykresleni víc do hloubky, Dashner trochu víc poodkrývá jejich pohnutky, jejich povahy.

Stejně jako první prequel to nemá na sérii Labyrintu. Nicméně je to pěkné doplnění, kterou každý fanoušek Labyrintu ocení :)

Newtriah
18.03.2018 5 z 5

Tak z Kódu horečky jsem po přečtení byla naprosto nadšená (a zároveň trochu smutná, že už je konec :D). Líbil se mi víc než první prequel. A nejen kvůli Newtovi... :D

Dodee
13.03.2018 5 z 5

Spoiler!
No asi jsem čekala trochu víc. Vzhledem k tomu, jak byly psané knihy předtím, jsem čekala, že Thomas bude více "zažraný" do ZLOSINu. Doteď si pamatuji větu Jansona, že nikdo netoužil najít lék víc než Thomas, nebo to, že Thomas sám Jansona vybral po očistě. Že ve ZLOSINu každý lže - chápu, ale prostě jsem čekala, že to byla pravda. Nemůžu říct, že mě kniha zklamala, to v žádném případě. Asi jsem měla přehnané očekávání, proto musím tento díl považovat za nejslabší co se děje týče.

Mimochodem... Proč jsme se nedozvěděli, jak se jmenoval Newt, předtím, než se jmenoval Newt? :)))

Princezna22
11.03.2018 4 z 5

Kniha mě velice překvapila,bavila mě rozhodně více než díl před tímhle. Tady konečně máme naše skvělé hlavní hrdiny, na které jsem čekala již u předchozího dílů. Dočkala jsem se. Konečně vím,jak vše vzniklo a všechny mé otázky byli zodpovězeny.. A já konečně pochopila.... Palec nahoru! Sice to nemá na původní sérii,ale tento díl mě velice překvapil. SPOKOJENOST :))

rycccy
06.03.2018 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že prequel 1. z této série mě bavil daleko víc než tento druhý díl. Po pravdě mě kniha i někdy nudila nebyla tak akční jako předešlé knihy. Ano pár zvratů se tam objevilo, ale taková pecka to nebyla. Bohužel mě to mrzí, ale dávám 3*

Spoiler :
Na začátku mě hodně překvapilo- to s tím jménem. Ať už samotný fakt, že se jmenoval - pro nás všechny od začátku Thomas a teď vyjde najevo toto. Pak donucení přivlastnil si to jméno. Opravdu jsem čekal,že třeba toto bude vysvětleno - nebylo.
Myslel jsem ,že některé věci budou vyjasněny třeba - placeři bylo uvedeno na 177 stránce a nic k tomu, ale třeba by stačilo k tomu napsat něco podobného tomuto - citace která je v knize - "Skupinka obešla stavbu, které začali říkat dvůr". Pravda o nic moc se nejedná, ale trochu mě to štvalo a těch nevyjasněných věcí je tam daleko víc.

Teamen
14.02.2018

Tato kniha se mi líbila moc, vyplní se spoustu mezer. Moc by mě zajímalo, proč mimo série labyrint u nás nevyšli v češtině i autorovy další knihy. Rád bych si je přečetl.

LUKYfeatBOUŠKA
13.02.2018 5 z 5

I když jěště knihu nemám dočtenou, ale už teď budu hodnotit. Samozřejmě, že na původní trilogii to nemá, ale je to zabavné čtení. Sice vám nic moc nového neřekne, ale máte tak nějak ve všem jasno... PS: jen takový nedostatek: měl jsem za to že Placery do labyrintu posílali postupně, ne? zatímco tady thomas říka že už na začátku je jich tam asi 30...možná se mýlím, každopádně bych uvítal vysvětlení :)

Alpasstyle
07.02.2018 4 z 5

První prequel u mě boduje víc než tento díl. Musím však říct,že jako zakončení je to dobré. Nenudila jsem se a kniha se četla dobře. Děkuji Jamesi Dashnerovi za skvělou sérii, budu se k ní v budoucnu zase vracet, protože patří mezi můj Top.. :-)

Kyta
04.02.2018 4 z 5

Obsahuje spoilery!

Druhý prequel se mi líbil stejně jako ten první, oba hodnotím krásnými 4*. Oba dva měly něco do sebe. Zatímco ten první byl o době těsně po udeření erupcí a začátky smrtící epidemie, ten druhý byl o životě ve ZLOSINu a marná honba za lékem.

Oceňovala jsem gradaci knihy, kdy to všechno začalo tak "nevinně"; ZLOSIN nevypadal, že má s dětmi špatné úmysly, byly to jen samé testy a učení. Potom začala přibývat tajemství, záhady a lži. Mimo jiné ta divná mapa struktur mozku. Bylo zajímavé sledovat zrod labyrintových zkoušek a počátečnímu životu v něm - prvním hrozbám, úmrtím, pobodání rmuty. V tu chvíli začínala vyplývat na povrch pravá povaha ZLOSINu. Přestože jim bylo jasné, že lék se nepodaří nikdy objevit, pokračovali se zkouškami a děti to musely odnášet.

S postavami jsem byla spokojená; Thomase jsem měla ráda stejně jako v trilogii, Chucka jsem si oblíbila stejně jako Thomas a Newt mi přirostl k srdci ještě víc než dříve. Bylo mi jich líto, když jsem si uvědomila, jak to s nimi dopadne. Musím se přiznat, že Teresu jsem nemusela celou sérii; její oddanost ZLOSINu pro ni byla důležitější než cena přátelství, ta tečka v závěru tohoto prequelu to jen dokazovala. Její osobnost je snad z celé série ta nejnepochopitelnější a v jistém smyslu i nejzajímavější. Pochopit Avu Paigeovou také není nejlehčí. Chápu, že jí na srdci leželo blaho celého lidstva a za každou cenu chtěla najít lék, ale nechápu, že to nevzdala, když bylo jasné, že lék nikdy nenajdou.
Celá kniha se odehrává v průběhu deseti let, kdy tu byly zmíněny důležité okamžiky Thomasova života. Občas se v knize nic zajímavého nedělo, nebylo tu tolik zvratů a napětí, jak jsem byla zvyklá od předchozích Dashnerových knih. Myslím ale, že to nebylo cílem této knihy - cílem bylo dozvědět se, co předcházelo Labyrintu a to autor splnil na jedničku.

Ať měl čtenář jakékoliv otázky při čtení trilogie, v tomto prequelu byly zodpovězeny. Po přečtení "Kódu horečky" by mělo být čtenáři vše jasné. Akorát mi přibyly otázky ohledně tohoto dílu, například by mě zajímalo, co se Thomasovi stalo, že mu museli vymazat vzpomínky na jeho první setkání s Teresou.

"Kód horečky" celkově považuju za krásné uzavření série (pro ty, kteří nečetli, klidně i jako krásný úvod do série). Klidně bych si přečetla i nějaký sequel toho, jak to s Thomasem a ostatními vypadalo po skončení trilogie. :)

Snofru
29.01.2018

Fajn prequel, ale nic nového jsme se nedozvěděli.

Mamosvain
20.01.2018 5 z 5

Tak než se mi podaří dostat se z toho zmatení a štěstí po přečtení této báječné Dashnerovy knihy, musím prostě napsat recenzi.
Nikdy mě snad nebavil prequel víc, protože tady bylo moc pěkně vymyšlené, jak roky uplynuly, jak se postavy vyvinuly a nádherně jsme mohli vidět, jak to se ZLOSINem dříve opravdu bylo. Mám na tuhle knížku svůj osobní názor, který tady nebudu psát, ale musím poznamenat, že mi teď úplně všechny postavy - dobré i zlé, - přirostly mnohem více k srdci.
Nemůžu udělat ale nic víc, než dát pět hvězdiček, vychválit knihu v recenzi a jednoznačně ji doporučit k přečtení.

markyticka
17.01.2018 4 z 5

(SPOILER) Za mne rozhodně lepší než Rozkaz zabít. Je to důstojné dovyprávění celého příběhu a mnohé nejasnosti osvětluje. Nicméně ne vždy mi Thomas přijde jako nejchytřejší a pořád netuším, proč ho Tereza "zradila" - proč od počátku více spolupracuje se ZLOSINem a neříká mu vše. Ráda bych se více dozvěděla o ní a o jejích pohnutkách...

Arisavm
14.01.2018 5 z 5

Ač tuto knihu nemám úplně dočtenou, už teď vím, že mě nezklame. Kniha mi odpověděla na mnoho otázek z předešlých dílů. Autor to měl skvěle promyšlené a dal tomu i skvělé zpracování.

heliiinka
09.01.2018 4 z 5

(SPOILER) Rozhodně lepší než první prequel. Má to spád a sděluje i požadované informace. Zamilovala jsem si Newta a Minha ještě víc. Ale mám dvě nesrovnalosti.
*SPOILER*
1. Newt si poranil nohu, protože skočil ze stěny labyrintu dolů na protest. Ale v prvním díle říká, že utíkal před rmuty.
2. Celkem bylo 40 kluků + Thomas a Teresa. Když přišel Thomas do Labyrintu, už tam byli všichni. Přesto se v prvním díle říká, že jich v Placu bylo přinejmenším 50. to už někteří umřeli. A ve druhým díle dokonce říkají, že jich bylo 60. Trošku maglajs v číslech, ne?
*KONEC SPOILERU*
Taky si těchto detailů někdo všiml? Možná jich bude víc, protože jsem zbytek série četla už hodně dávno.

Aja2001
06.01.2018 5 z 5

Super zakončení série. Určitě se k ní vrátím.

monika0356
03.01.2018 5 z 5

Vyborny zaver cele serie, ja jsem velice spokojena a knihu jsem precetla temer jednim dechem :)

Nelly
07.12.2017 4 z 5

Na doplnění série dobré, vše bylo vysvětleno, jen by to chtělo si přečíst aspoň poslední díl Labyrintu, protože od vydání uplynul nějaký ten čas a čtenář jako já už toho dost pozapomněl.

Hanulak01
28.11.2017 4 z 5

Bylo to skvělé, moc se mi líbilo, že jsme se konečně dozvěděli víc o ZLOSINu a Thomasovi a Terese... co mi ale pořád nejde do hlavy je, proč je Thomas elita. Krom úspěchů v hlavolamech, které byly zdůrazněny, se vlastně celou dobu chová jako úplně normálně chytré děcko, hodiny "kritického myšlení" se nezdály, že by v kritických chvílích zrovna pomáhaly... asi jediné, co mi na příběhu nesedělo.

Pumpkin
26.11.2017 4 z 5

Série přečtena. Asi si ty knihy ale stejně budu muset přečíst znova, v tom správném časovém sledu. A furt mi na tom příběhu stejně něco nesedí :D Ale jinak pěkné počtení, napínavé. K první knize série jsem se dostala úplně náhodou a jsem ráda, že jsem pak pokračovala ve čtení dalších ZLOSINských knih :)

mišaša16
08.11.2017 4 z 5

Skvělý díl, ale stále mi chybí odpovědi na pár otázek...