Kým ťa nechám odísť

Kým ťa nechám odísť https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460567/bmid_kym-ta-necham-odist-VLi-460567.jpg 4 10 3

Ako deti si Lexie a Annie boli veľmi blízke. Spojila ich smrť milovaného otca a neskôr matkina neschopnosť porozumieť im. Spoločne odolávali búrkam života v nežičlivom prostredí náboženskej sekty, kam ich priviedla matka s novým partnerom. Staršia Lexie po dovŕšení šestnástich rokov utečie z domu. Annie vzdoruje sama, svoje najhlbšie tajomstvá a obavy zveruje len denníku v koženom obale. Ako dospelé ženy by Lexie a Annie nemohli byť odlišnejšie. Lexie je úspešná lekárka, šťastne zasnúbená so skvelým človekom. Annie je drogovo závislá, zlodejka, klamárka, bez prostriedkov – a je tehotná. Po dvoch rokoch mlčania opäť poprosí sestru o pomoc. Jej novonarodenému dieťaťu hrozí, že ho umiestnia do pestúnskej rodiny. Lexie sa maličkej netere ujme pod podmienkou, že sestra podstúpi odvykaciu liečbu, ktorú jej nariadil súd. Zvládnu sestry ťažkú životnú skúšku? Ak nie, ako Annie prežije, ak stratí to jediné, kvôli čomu sa jej oplatí žiť?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Before I Let You Go , 2018

Hradčiatko
28.04.2024 5 z 5

Knižku mi poslala kamarátka, ktorá kvôli vážnym zdravotným problémom potrebuje audio nahrávky a ja jej tie amatérske z vybraných kníh robievam. Priznám sa, že tu som neodolala a doslova knihu zhltla ešte skôr, ako som jej ju stihla kapitolu za kapitolou nahlas načítať. Veľmi dobre spracované ťažké témy, realistické (aspoň pre čitateľa ako ja, ktorý sa so závislosťou priamo nepotýkal ani vo svojom okolí, takže mi konanie postáv a lekárov prišlo uveriteľné, odborník by možno mal námietky), hlboké, citlivé, bolestné, ale s neprehnaným sentimentom. Prekvapivo som si obľúbila obe sestry a prežívala ich utrpenie z oboch strán a vyrovnávanie sa so životnou situáciou (možno umocnené tým, že mám tri deti, ale ani jedno nie je moje biologické). Naozaj doporučujem a teším sa na druhé kolo čítania nahlas pre kamarátku, iste tam ešte nájdem ďalšie zaujímavé roviny.

Mikussik
04.03.2024 1 z 5

Spisovateľka si vybrala veľmi ťažkú tému a aj spracovanie bolo náročné. Kniha je čtivá, uveriteľná, ale doslova sa vyžíva v utrpení postáv. Áno, život so závislým nie je ľahký, nie každému sa podarí postaviť na nohy a ak áno, je to boj na celý život. Nie je to len fráza, ale každý deň musia bojovať a najmä v stresových situáciách, aby znova nepodľahli. A ani rodina nie je od toho uchránená. Za to dávam autorke hviezdičku. Avšak, ako som už na začiatku spomenula, utrápila ma neustálym plačom jednej z hlavných postáv (takmer na každej stránke) a tým znechutila. Kniha je zbytočne rozťahaná.

Veve11111
30.03.2023 5 z 5

Táto kniha spôsobila, že sa Kelly Rimmer stala jedným z mojich najobľúbenejších autorov. V poslednej dobe som prečítala veľa jej kníh a všetky boli skvelé, ale táto? Toto bola proste sila. Veľmi silná kniha, ktorá chytí za srdce. Odporúčam všetkými dvadsiatimi ;)

Kniha Kým ťa nechám odísť je v