Kudlanky

Kudlanky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11870/kudlanky-11870.jpg 4 122 15

Román americké autorky vypráví o pomstě tří žen na rodině mafiánského bosse, který dal zavraždit bojovnici za ženská práva. Tři mstitelky jsou sestrami zavražděné, dvě z nich jsou prostitutky. Tyto ženy se rozhodnou, že nejlépe se pomstí, když zničí tři syny muže, jenž dal jejich sestru zastřelit. Všechny tři pak skutečně své vyhlédnuté oběti dostanou a román končí zkázou mafiánovy rodiny a uspokojením mstitelek - na místo staré mafie však nastupuje nová, počínající si úplně stejně. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Love Killers , 1974

Han-nah
21.11.2023 3 z 5

Známá spisovatelka a její "společenský" způsob psaní. Nechybí peníze, pozlátko, společenská smetánka, mafie, ale i drogy, prostituce apod.
Tři sestry a tak každá jiná, se svým životem. Beth, Clara a Margaret. Ta poslední, velká bojovnice za práva žen je zavražděna. Její sestry , spolupracovnice Cass a přítel hledají pravdu a vyhlásili pomstu. A to mafiánské rodině Enzia Bassaliniho a jeho třem synům.

Dédečko75
17.11.2023 5 z 5

Ryclovka ,ale dobrá

Nofar197
25.01.2023 2 z 5

Kudlanky jsem si kdysi vypůjčila na školní zájezd do Itálie - bylo to v roce 1993,kdy se knihy s podobnou tematikou teprve začaly objevovat na českém knižním trhu. Později jsem přečetla ještě asi pět knih této autorky, ale v zásadě stačí přečíst dvě nebo tři - jde o rozličné variace na sex, drogy a rock 'n' roll kombinované s Cosou Nostrou, násilím apod. Kudlanky tvoří výjimku - tři ženy, které vykonají sofistikovanou pomstu na mužích Bazalinovy rodiny.

Eidalon
03.04.2016 2 z 5

Další z mnoha románů známé americké spisovatelky s vyhraněným stylem a rukopisem, ve kterém se nijak neodlišuje ani v tomto dílku.

Pamatuji si přesně, jaká změna v četbě to byla, když se po roce 1990 objevily její romány na knižním trhu. Dílka plná sexu, drog, násilí a popisování lidské společnosti z té horší stránky, to bylo něco jiného, než číst cenzurou uhlazená a a jen prolustrovaná dílka socialistické éry.

Collinsová převážnou část svých knih orientuje do bohémského prostředí herců, zpěváků a vůbec té lepší společnosti, to prostě bylo úplně něco jiného. Neříkám, že jsem přečetl úplně všechno, ale podstatnou část ano, hlavně v devadesátých letech minulého století.

Kudlanky nějak unikly mé pozornosti a tak jsem dočetl až nyní. Kniha není textově nijak rozsáhlá, tématicky ji plně vystihuje krátká anonce v úvodu. Nic víc a nic méně.

Pomsta žen mužům typicky ženským způsobem, která se ukáže jen jako gesto. Jedno odstraněné zlo je ihned nahrazeno novým.

Kudlanky není nic světoborného, Collinsová píše spíše oddechovky, ale musím říci, že jsem od ní četl mnohem lepší knihy.

Prostě čtení někde k vodě na jedno odpoledne, nejlépe na dovolené.

milan.krimsky
06.02.2016 4 z 5

mě se kniha líbila, přečetl jsem jí na jeden zátah, co k tomu víc dodat

Kamienkova33
26.10.2015

Mám rada J.Collins, aj táto kniha sa mi celkom páčila, ale záver ma sklamal :-/

Pája1965
11.09.2014 5 z 5

Opět pěkná kniha.

sarekaslukova
30.06.2014 3 z 5

Tak tato knížka mi nesedla. Nemám moc v oblibě téma jako je mafie nebo prostituce. A toho násilí tam bylo docela dost. Ale byla psaná velmi poutavě, že jsem musela vědět jaká bude pomsta.

Verrrunka
07.04.2014 3 z 5

Tomuhle ještě třeba přijdu na chuť, mamka má celou sbírku, někdy se do toho pustím. Třeba až se mi jednou poblázní hormony.

ewisek22
24.09.2013 5 z 5

Tato kniha mně fakt bavila...Jackie v knize \"zabila\" koho mohla:)) Dávám pět hvězdiček, páč jako oddychovka u mně rozhodně zabodovala:))

Michnicka
24.08.2013 5 z 5

Tahle kniha mě od ní zklamala. Nic moc a konec odbytý.

Věro
31.07.2013 3 z 5

Odpočinkové čtení na dovču, u kterého nemusíš moc přemýšlet!

roro
07.06.2013 4 z 5

Byla to moje první kniha od této spisovatelky a líbila se mi..dodnes se k ní ráda vracím.

Izu
22.08.2011 1 z 5

Asi autorčina nejhorší kniha.

Čmoudová
31.01.2011

Tahle knížka je napsaná hodně nenávistivě proti mužskému pohlaví, ale je velmi zajímavá a kraťoučká.

pomsta sestry prostitutky

Jackie Collins