Krutá volba

Krutá volba https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15285/bmid_kruta-volba-AOO-15285.jpg 5 298 298

Eve Elliottová je nejen úspěšná terapeutka, která pomáhá studentům v těžkých životních situacích, ale také milující manželka a matka. Veškeré její štěstí je však založeno na lži. Jediné rozhodnutí, volba, kterou učinila v období, kdy byla mladá, osamělá a zranitelná, zásadně změnilo její život. A nyní je nucena učinit další takovou krutou volbu: buď svým nejbližším sdělí, že není tím, za koho ji považují, nebo zničí člověka, který je souzen za zločin, jehož se nedopustil. Kdyby Eveino rozhodnutí mělo ovlivnit pouze její život, všechno by bylo jednoduché. Jenže Eve má rodinu, kterou nechce ohrozit. Pokud se rozhodne, že nebude jednat a nepředstoupí před veřejnost jako CeeCee Wilkesová, kterou kdysi bývala, odsoudí nevinného člověka k doživotnímu vězení, nebo dokonce smrti. Zároveň však ochrání manžela, děti i sebe před následky chyb, kterých se v minulosti dopustila...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Secret Life of CeeCee Wilkes , 2006

xena2711
19.01.2020 5 z 5

Naprosto dokonalý příběh, jak už jsme od Diane zvyklé. Sice od začátku tušíte, jak vše dopadne, ale knihu v žádném případě nejde odložit. Hrdinka Eve, díky jedné nerozvážné chybě, trpí celý život a nakonec přijme i spravedlivý trest. Krásný příběh plný lásky, pomoci, spousta zápletek a vysvětlení...Nádherné dopisy od matky..Určitě doporučuji. Překrásná kniha.

Péťa1950
29.11.2019 4 z 5

Chytuš vystihla i můj dojem z knihy. Ještě bych připomněla dopisy mladé umírající matky své dceři. Ty ji provází dospělým životem a pomáhají v těžkých chvílích. Čtivé, doporučuji.

pumplu
16.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka, doporučuji:)

Val
05.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky a klobouk dolů. Přiznám se , že pár měsíců zpět jsem do knihy nakoukla a po pár stránkách jsem ji odložila s tím, že mi to bude drásat nervy ... Nicméně na doporučení jsem se odhodlala knize dát šanci. A jsem moc ráda. Skvěle vykreslené charaktery postav. Člověk je nucený přemýšlet nad tím, jak by se zachoval on. Skvělý příklad toho, že nic není černobílé a stačí jiný úhel pohledu a událost se jeví v úplně jiném světle. Super čtení.

Janaves
03.09.2019 5 z 5

Super kniha,byla jsem zvědavá,jak vše dopadne,trochu jsem se toho i bála. Nevím,jak bych se zachovala já. Eve jsem měla ráda, držela jsem ji pěsti. A ty dopisy od maminky byly dojemné...

YvonaT
04.08.2019

Nádherná kniha. Čtivá, napínavá, dojemná, četla jsem ji jedním dechem. A i když je asi spíš pro ženy, tak mému partnerovi se taky moc líbila. Já už pořídila další knihy od této autorky, tak snad nezklamou. Ale tuhle si opravdu přečtěte :)

Denisa153
08.04.2019 4 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout.

angelika2529
13.02.2019 4 z 5

Myslela jsem, že to nebude úplně pro mě, ale jak jsem se začetla, neodlepila jsem se. Prostě jsem tomu věnovala noc a bylo. Chvíli mě štvalo, že se postavy chovají trošku iracionálně, ale autorka vše dotáhla se všemi detaily, a proto musím hodnotit vysoko.

Chytuš
28.10.2018 5 z 5

Přestože už od první kapitoly víte, jak ta krutá volba hlavní hrdinky dopadne, stejně se od knížky nebudete moct odlepit. A možná právě proto... Skvěle popsaný vývoj Cee Cee / Eve v čase, kdy se z mladičké naivky vyklube statečná žena středního věku. Velmi dojemný byl pro mě i závěr - přerod opečovávané Cory v dospělou ženu s vlastními názory a rozhodnutími. A jako třešnička na dortu - kdo by po svém boku nechtěl někoho, jako je Jack?
Skvělý a čtivý román, který mě donutil přemýšlet, jak bych se asi zachovala já?

ctenarkaEva
15.07.2018 4 z 5

Čtivý příběh, podobně jako další kniha od této autorky (Strom odvahy) mi děj místy připadal až přehnaně neuvěřitelný. Přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Šmoulinka1980
24.05.2018 5 z 5

Další z čtivých a velmi dobrých knih od D.Chamberlain. Za mě skvěle zvolené téma příběhu - naivní mladá dívka z lásky udělá něco strašného a celý svůj další život se musí vyrovnávat s pocitem viny a žít s jinou identitou. Neskutečně poutavé čtení, které jsem velmi nerada odkládala. A závěr knihy pro mne byl dojemný a velmi jsem to Eve (CeeCee) přála. Minimálně za tu velkou statečnost udělat ono rozhodnutí - "krutou volbu". Rozhodně doporučuji a už teď se těším na další román od autorky.

elisa194
17.05.2018 4 z 5

Tak takové knihy můžu. Už od začátku napínavé, ja bych se teda tak nezachovala, ale i tak to nemění nic na tom, že se kniha velice dobře čte a závěr jsem prostě musela rychle dočíst.

ArwenAragorn
22.04.2018 5 z 5

Je to moje první kniha od Diane Chamberlain. Na autorku mě upozornila hodnocení mých oblíbených čtenářů DK a jsem jim za to vděčná.
Kniha je neobyčejně čtivá, napínavá a dojemná s výborně propracovanými postavami, které se vyvíjejí v průběhu děje. V závěru pak už knihu vůbec nešlo odložit. Tohle všechno mě vede k tomu, vyhledat si další knihy od autorky.

85098211
08.02.2018 5 z 5

Napsat, jaká tato kniha je, není právě jednoduché. Nic jsem neočekávala - byla to moje první kniha od této autorky, ale doslova mě dostala. Hned od první stránky jsem byla vtažena do poutavého děje a jenom těžko se od čtení odpoutávala. Příběh je až do konce strhující, působivý a také hodně lidský. Emoce se zde střídají jako na běžícím pásu a čtenáři často není lehko u srdce a trpí spolu s Eve... Za mne jednoznačné doporučení! ;-)

adriane9
22.11.2017 5 z 5

Diane Ch. jsem si velice oblíbila a pár jejích knih uz mám za sebou, ale tahle včetně knihy Před bouří je v mých top. Zápletka neobyčejná, děj rychlý a ten pocit provinění jsem celou dobu nesla s Eve. Doporučuji k přečtení.

zeja
23.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se četla, určitě doporučuju.

Adi.h
14.08.2017 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Vtáhla mě do děje a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Dějová linie byla zajímavá a nápad na knihu mi přišel skvělý. Doporučuji :)

evask
12.07.2017 5 z 5

Paráda. Jsem moc ráda, že se mně tahle knížka dostala do ruky.

bagel
08.06.2017 5 z 5

Pro mě první kniha této autorky a asi ne poslední. Velmi poutavý příběh od začátku až do konce.

cace
22.04.2017 5 z 5

Ačkoli lehčí žánr, četla jsem skoro v jednom kuse. Čtivé, napínavé a v poslední třetině se mi koulely slzy jako hrachy. Ráda jsem si příběh přečetla.