Krutá volba

Krutá volba https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15285/bmid_kruta-volba-AOO-15285.jpg 5 298 298

Eve Elliottová je nejen úspěšná terapeutka, která pomáhá studentům v těžkých životních situacích, ale také milující manželka a matka. Veškeré její štěstí je však založeno na lži. Jediné rozhodnutí, volba, kterou učinila v období, kdy byla mladá, osamělá a zranitelná, zásadně změnilo její život. A nyní je nucena učinit další takovou krutou volbu: buď svým nejbližším sdělí, že není tím, za koho ji považují, nebo zničí člověka, který je souzen za zločin, jehož se nedopustil. Kdyby Eveino rozhodnutí mělo ovlivnit pouze její život, všechno by bylo jednoduché. Jenže Eve má rodinu, kterou nechce ohrozit. Pokud se rozhodne, že nebude jednat a nepředstoupí před veřejnost jako CeeCee Wilkesová, kterou kdysi bývala, odsoudí nevinného člověka k doživotnímu vězení, nebo dokonce smrti. Zároveň však ochrání manžela, děti i sebe před následky chyb, kterých se v minulosti dopustila...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Secret Life of CeeCee Wilkes , 2006

Martooni
23.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Napínavý výpravný příběh. Na začátku se setkáváme s mladou CeeCee, které umřela matka, otce nikdy nepoznala. Cítí se opuštěná. Zamiluje se do Tima, kterého sotva zná. Kvůli němu se dopustí hrozného činu, díky kterému si musí změnit identitu a stává se z ní Eve - milující, obětavá a velmi ochranitelská matka, milující manželka a profesionální psycholožka. Její život se obrátí naruby v době, kdy policie zatkne a na smrt odsoudí jejího bývalého milence Timothyho.

Příběh je velmi napínavý a čtivý. Eve i Jacka jsem si zamilovala, ale její dcera Corrienne mi lezla na nervy.

knihomolkadorfa
06.08.2021 5 z 5

Napínavé, dojemné a velmi čtivé. Doporučuji.

micha-ella
01.08.2021 4 z 5

Můžu doslova opakovat své hodnocení jiné autorčiny knížky - i tohle je složitý příběh s hustým dějem, s napětím, s překvapením i předem očekávaným vyústěním. Doporučuji pro fajn odpočinek. Některé její knížky mi nesedly, ale vždycky se divím, kam chodí pro inspiraci a jak umí zacházet se zvraty v ději. Tady ubírám hvězdičku za malou pravděpodobnost celé té historie, je v ní mnoho míst, která jsou nadsazená a sem tam pro složitost něco chybí.

m_martina
30.07.2021 5 z 5

Kniha se hodně dobře četla, skoro jsem ji nedokázala odložit. Výborný příběh, končící navíc happyendem. Doporučuji.

99jana99
19.07.2021 5 z 5

Tohle se mi hodně líbilo. Opravdu nešlo přestat číst, je to napínavé, dojemné, krásný pohádkový konec a dopisy od matky psané CeeCee - Eve byly skvělé. Knihu určitě doporučuji.

Pavlina50
01.05.2021 5 z 5

Knihy od Diane Chamberlain mám moc ráda. Nejsou nijak komplikované, naopak pro mě extrémně čtivé a bez hluchých míst. Ani tato nebyla výjimkou, opět jsem ji přečetla na jeden zátah. Je to příběh o dopadu jednoho velmi špatného rozhodnutí plynoucí z naivity mládí, o neuváženém činu, který trvale ovlivní život dvou rodin a o míře svědomí. Není to sice žádný literární skvost, nad kterým by se člověk musel dlouho zamýšlet, ale je to taková pravá oddechovka, u které se dá dobře odpočinout. Od všeho je tu kousek - trocha dramatu, trocha napětí, trocha romantiky, trocha sentimentu. I když se dá knize vytknout spousta maličkostí, zejména obrovské a naprosto nepravděpodobné množství náhod, které neustále propojují všechny hrdiny příběhu, nebo těžko uvěřitelné chování téměř všech postav v závěru knihy, ale takové konce většinou D. Chamberlain ve svých knihách prostě má a vlastně mi to vůbec nevadí. Proč někdy nevěřit pohádkám? Hlavně, pokud jsou tak krásně čtivé, třeba jako tato kniha.

ladyka
15.04.2021 4 z 5

Tato autorka je pro mě trochu záhadou. Krutá volba je třetí knížkou, co jsem od ní četla. Utajenou sestru jsem nedočetla, Nutné lži byly výborné, Krutou volbu hodnotím jako vcelku příjemnou a čtivou nenáročnou knížku. Na plný počet jako u Nutných lží to sice za mě není (snesla bych propracovanější zpracování), ale chápu, že mnohým čtenářkám vyhovuje i tento "lehký" styl. Od autorky ještě něco zkusím, jsem ráda, že jsem se nenechala odradit prvotním neúspěchem. Zatím však u mě vedou Nutné lži.

Ivetaa
26.02.2021 5 z 5

Velice povedená kniha s mnoha krásně psanými pasážemi. Např. cituji: "Jestli se na vysokou školu nakonec nedostaneš, můžeš se vždycky učit od lidí, s nimiž se seznámíš. Každičký člověk, který ti v životě zkříží cestu - od lékaře po popeláře - tě může něčemu naučit, když budeš chtít"...

mcabr
15.02.2021 5 z 5

Knížka měla spád.

Miretti
30.10.2020 5 z 5

Další z knih mé oblíbené paní autorky, která má opravdu cit pro úžasné příběhy . Tento byl o jedné životní chybě mladé a naivní dívky, kterou přes veškerou snahu a nepochybuji o tom, že i přes bezesné noci a vědomí, že celý její život je vlastně velká lež, tato chyba nakonec dostihla a postavila tak své blízké a hlavně sebe samu před krutou volbu. Vykresleno opravdu úžasně, tak , jak to Diane umí ...Rozhodně doporučuji.

Micha-Él
24.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Úchvatná kniha, která mě pohltila od začátku a nepustila až do konce. Úplně jsem cítila smutek a pocit viny společně s Eve/CeeCee. Nejvíc mě na knize zaujala psychologická propracovanost, a to jak děje, tak jednotlivých postav. Během čtení jsem se mnohokrát zamyslela, jak bych se zachovala sama. Autorka ukazuje, že stačí jiný úhel pohledu a stejná situace se jeví v naprosto jiném světle. Postavy byly uvěřitelné, s reálnými vlastnostmi a do příběhu jsem se snadno vcítila. S Eve jsem sympatizovala a držela jí palce. Nad těmito všemi pozitivy stojí také čtivý styl psaní, který čtenáře nepustí. Jak jsem zmiňovala, je to kniha psychologická, proto pro mě rozhodně nebyla oddechová. Mísily se ve mně pocity soucitu, lásky, zklamání, ale také znechucení a nenávist. Nesmím opomenout, jak moc se mi líbil závěr, to, jak se Cory zachovala, od ní bylo nanejvýš šlechetné. K postavám jsem si vytvořila vztah a sledovat, jak stojí všichni Elliotovi při sobě, mi vhánělo slzy do očí. Vřele doporučuji!

LucyA7
15.08.2020 5 z 5

Romantické oddychové čtení, celkem brzo bylo jasné, jak se bude příběh vyvíjet.

bedkniha
29.07.2020 4 z 5

Také musím dát pouze 4 *, protože moje první kniha od této autorky byla Dar moře a ta byla moc hezká. Ale přesto je kniha zajímavá....

matejko
20.07.2020 5 z 5

Nedávno tu někdo psal: "Občas mi trochu vadila neuvěřitelnost toho příběhu." - ono je to ale daleko uvěřitelnější než ty metráky detektivek plně sériových a vrahů a přitom (nebo díky tomu) vlastně napínavější.

bezzink
05.07.2020 4 z 5

Ma druha kniha od autorky. Ta prvni - Utajena sestra, me vzala trochu vic, proto "jen" 4 hvezdy. Kazdopadne velmi doporucuji, staci prelouskat pocatecni naivitu hrdinky a pak uz je to jizda.

wicca.w
30.04.2020 4 z 5

Občas mi trochu vadila neuvěřitelnost toho příběhu.

Ráčkajda
17.04.2020 5 z 5

Jedním slovem nádhera, od které se nedá odtrhnout...hltala jsem každé slovo.

Amifa
07.04.2020 5 z 5

Uf, od této knihy se prostě po prvních 20 stránkách nedalo odejít. Ještěže máme to konarovirové volno, prostě jsem to musela dočíst. Ubulená a plná dojmů jsem ve 3:52 ráno otočila poslední stránku. Děkuji za knižní výzvu, protože bez ní bych se ke knihám od paní Chamberlainové nedostala, a jakože zatím všechny stály za přečtení.

Evaho73
05.04.2020 5 z 5

Dávno som nečítala príbeh, ktorý by vo mne dokázal vyvolať kopec tak rozporuplných emócií ako Krutá voľba.
Nevedela som sa rozhodnúť komu patria moje sympatie, kto bol vlastne najväčšou obeťou a kto vinníkom...
Naozaj vynikajúcim spôsobom spracovaný pseudo život hlavnej hrdinky plný duševnej trýzne, ktorú spôsobila jedná kvázi ešte detská nerozvážnosť.
Doslova som sa vyžívala v opisoch vnútorných pocitov či už Eve alebo jej dcéry, ktoré sa čoraz viac zamotávali až vyústili do veľkolepej katarzie.
Skvelá kniha !!!

obzula
14.02.2020 5 z 5

Kniha mě pohltila okamžitě. Hned si jdu vyhledat další knihy od této spisovatelky. A těším se, že budou stejně dobré, jako tahle. Vřele doporučuji.