Kufr z nebe

Kufr z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498168/bmid_kufr-z-nebe-07v-498168.jpg 4 261 76

Kroniky prachu série

< 3. díl

Napínavý román s detektivní zápletkou ze světa Kronik prachu. Londýn, přelom let 1890/91. Elisa je zvídavá studentka, která studuje politologii, ale její srdce bije pro kriminální případy. Proto ji neuvěřitelně nadchne, když střechou knihovny, kde pracuje její kamarádka Animant, zničehonic propadne kufr. Záhadné zavazadlo ukrývá tajemství a Elisa je odhodlaná přijít mu na kloub. Spolu s nesmělým mechanikem Jamiem se pouští do pátrání, během nějž dojde k celé řadě nečekaných odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Elisa Hemmiltons Kofferkrimi , 2021

Markett
18.12.2022 5 z 5

Volné pokračování Kronik prachu, a přesto v tom Kroniky prachu nejde až tak hledat, až na dobu a pár společných postav, ale to je tak vše ; s Animant a Thomasem se tady bohužel potkáme tak krátce...
Každopádně mě to vůbec nevadilo, hlavní hrdinkou tady byla Elisa, nejlepší kamarádka Animant, a hodinář Jamie... A zápletka je taky úplně jiná - první díl byl spíše romanticky laděný, tak tady vede spíše detektivní zápletka, ač na tu romantiku taky trošku dojde. Knize nechybí vtip, napětí, a ten konec překvapí, protože i já jsem ho čekala trošku jiný, a opravdu jsem se ke konci divila, jak jsem se spletla.
Co se samotného čtení týče, knížka nabere rychlé obrátky, ale jen ten začátek je trošku vleklý, takže rozhodně to chce vydržet a počkat si na to napětí.
Elisa jako hlavní postava se hodně živá a vtipná, mě se moc líbila i v Kronikách, a tak jsem ráda, že tady jí poznáme trošku více. Jamie je taky hodně dobrá postava, trošku naivní, zmatený, trošku občas zaskočený tím, co Elisa zase vymyslela...
Nebudu určitě nic prozrazovat - všichni, kdo četl Kroniky prachu, tak je určitě dobré přečíst si i tohle volné pokračování, protože ta atmosféra Kronik z knížky dýchá celou dobu... A absolutně nevadí, že je to spíše takové více detektivní, určitě knížka stojí za přečtení.
Já se moc těším, až se k ní jednou vrátím, a určitě začnu číst pěkně popořadě :)

Kaduri
18.12.2022 4 z 5

Ďalší príbeh zo sveta Kroník prachu. Príjemné čítanie, ale Animant a pán Reed to nie je...
Odporúčam si vopred prečítať poviedku o Elise z "Kroniky prachu - pár stránek navíc", ktorá tvorí akýsi úvod do tejto knižky.
Tentokrát nás čaká detektívna pátračka po majiteľovi záhadného "kufra z neba". V čele s prostorekou Elisou a roztržitým mechanikom Jamiem.
V duchu sa usmievam, ako ma autorka pol knižky "vodila za nos" ohľadom domnelého romantického vzťahu medzi oboma vyšetrovateľmi. Nakoniec to bolo úplne inak...
Knižka je krásne graficky spracovaná, moc ma bavili Jamieho vstupy do Elisinho príbehu - komentáre pod a po bokoch stránok.
Za mňa štyri hviezdičky.

nela3812
14.12.2022 4 z 5

Volné pokračování kronik prachu bylo příjemným návratem do prostředí, které jsem si zamilovala. Příběh byl opět čtivý a jen velmi těžko se od něj odcházelo.

Tentokrát však hraje hlavní roli detektivní zápletka, namísto romantické linky. Avšak i té se dočkáme a troufám si říct, že se vyvine a rozvine poměrně nečekaně. Zpočátku jsme nejspíš všichni čekali úplně jiný pár a věřím, že to bylo překvapením pro všechny z nas. Neprozradím ale nic víc, budete to muset prozkoumat sami.

Postava Elisy je dynamická a Jamie je uťáplý a nesmělý, dohromady, tak tvoří zajímavé duo. Setkáme se zde také se seržantem, který charakterem nijak nevyniká a pak také s panem Greenem, který je bohužel z velké části kopií Thomase z prvního dílu.

Pokud jde o detektivní zápletku, je to za mě velmi dobře zpracované. Osobně se mi viníka odhalit nepovedlo, ale pro zpětném ohlédnutí jsem viděla dost jasných vodítek. Tak snad budete bystřejší než já.

Knihu určitě doporučuji. Je to milé, odpočinkové čtení a teď přes vánoce dost tématické. Osobně se do tohoto prostředí opět ráda vrátím, má to neuvěřitelné kouzlo. Hodnotím 4/5

#spolupráce #humbookblogeri

blanka5960
11.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Kufr z nebe je volné pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knih Kroniky prachu. Oba příběhy se odehrávají ve viktoriánském období Anglie, ale každý je napsán v jiném žánru. Zatímco Kroniky jsou o romantice, Kufr z nebe je o detektivní lince, vyšetřování případu záhadného kufru, který propadl jednoho dne kopulí univerzitní knihovny.
V Kronikách prachu jsme sledovali příběh Animant a pana Reeda, v Kufru máme jiný příběh a to Animantiny nejlepší kamarádky Elisy a hodináře Jamese. Jamese známe již z Kronik, je to mechanik, který vynalezl a sestrojil pro univerzitní knihovnu vyhledávací stroj na knihy.
Elisa Hemmiltonová je mladá žena pocházející z chudých poměrů, která díky své mecenášce může studovat politologii na univerzitě. Je chytrá, odvážná, tak trochu svérázná žena s prořízlou pusou, která se vždy nějak přimotá do situací nevhodných pro mladou dámu. Zatímco Animant a pan Reed prožívají své trápení v lásce, Elisa společně s Jamesem odhalují co skrývá onen kufr, nalézají plány, které jsou však zašifrovány. Nejsou ovšem sami koho obsah kufru zajímá, lupiči na sebe dlouho nenechají čekat a když Temže vyplaví další záhadu, celý případ začíná nabírat na obrátkách. Podaří se přijít na to komu patřil kufr a k čemu jsou ony záhadné plány, kdo za tím vším stojí?
-------------------------------------------------------------
Moc jsem se na pokračování Kronik těšila, nečetla jsem si anotaci, abych si náhodou nepřečetla nějaký spoiler, což byla v mém případě malinko chyba. Jsem duší romantik a měla jsem očekávání, která se díky mé zásadě nenaplnila.
Není to v žádném případě chyba knihy, je to jen můj osobní problém. Detektivky nevyhledavám, asi jsem žádnou ani nečetla a tady přece jen na mě bylo toho detektivního příběhu příliš. Romantiky jsem se dočkala až skoro na samém konci. Takže pokud naopak nevyhledáváte romantiku a Kroniky vám v tomto nesedly, věřím že Kufr z nebe by vás naopak mohl zaujmout. Navíc je kniha velmi originálně graficky zpracovaná. Vzhledem připomíná stránky starého sešitu či dopisu, mě se osobně líbily různé poznámky na okrajích stránek.

️️Každá kniha má svého čtenáře️

Hodnocení 3, 5 ⭐

vandalindakova
10.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Možnost vrátit se do viktoriánského Londýna? To samozřejmě potřebuju, zvlášť když se jedná o prostředí Animant Crumbové!
Kufr z nebe je volné pokračování Kronik prachu, viděla jsem zmínky, jak tyto příběhy spolu vůbec nesouvisí, ale já bych chtěla upozornit, že zmínky tu teda jsou, a hlavně v epilogu. Jakože pokud jste nečetli Kroniky prachu, tak vám to stejně asi nedojde, ale pro pořádek říkám tak.

Příběh bych rozdělila na dvě části. Ta první, ve které řešený případ za mě nehrál takovou roli, a byl spíš na vedlejší koleji. Přišel mi takový celkem jednoduchý, a přímočarý, a já si užívala spíš to všechno okolo, a být zpátky v tom super prostředí. Bylo tu i několik super hlášek.
A potom je tu ta druhá část, kde se rozjela akce a zápletka, která mě začala zajímat a bavit, a otravné mi přišlo zas všechno okolo (mrkám na vás Eliso a Greene!)
Vyzdvihnout musím ještě dvě věci, za prvé styl zpracování formou dopisu od hlavní hrdinky doplněný poznámkami jejího parťáka Jamieho, a za druhé totálně přirozeně zakomponovaná LGBT+ linka, přesně takhle to za mě má v příbězích vypadat!
No a pokud chcete číst něco, co je lehce vánoční, a zároveň není vánoční, tak to čtěte teď!

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od Humbooku díky Humbook blogerům.

BetyLaurincová
10.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Kufr z nebe 7/10

Nesmírně laskavá, srdečná a i lehce praštěná Lin Rina je zpět. Tuto autorku mam obzvlášť ráda, jelikož svými Kronikami prachu a Limeou si mě zcela získala.
Nicméně u této knihy jsem mírně zklamaná. Dějově až tak moc nenadchla a byla velmi chaotická.

Hlavní hrdinku Elisu jsem si v předchozích knihách nijak neoblíbila. Byla jsem zmatená z toho, jaký vztah se buduje mezi ní a hodinářem Jamiem, než se objevila zmínka o Benjaminovi Greenovi. Jevil se mi trochu jako kopie pana Reeda, ničím zajímavý a prvoplánový. Ale vzhledem k tomu, že pana Reeda jsem v Kronikách zbožňovala, tak mi to nakonec nevadilo.

Celá záhada a řešení vraždy znělo klišé a je nejspíš dobře, že se autorka rozhodla vzdát technických detailů záhadného stroje, který byl ukryt na výkresech v lodním kufru.

I tak ale musím autorce přiznat že si zachovala styl i jiskru a ve čtení jejich knih budu určitě pokračovat. Vždy jde o milé oddechovky.
Celkově hodnotím jako dobrou knihu sedmi hvězdami.

DĚKUJI ZA KNIHU, V RÁMCI SPOLUPRÁCE @HUMBOOKBLOGERI

LenaWirus
06.12.2022 4 z 5

Kroniky prachu jsem si zamilovala, Kufr z nebe jsem si tedy nemohla nechat ujít, ačkoliv jsem si Elisu dříve nijak neoblíbila. Zprvu to začalo vlažně - sice se pořád něco dělo, ale vlastně mě to nebavilo. Byla jsem i zmatená z toho, jaký vztah se buduje mezi Elisou a Jamiem, než se objevila zmínka o Benjaminovi. Po první třetině knihy se pro mě všechno zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Možná to bylo romantickou linkou, která je možná klišé, ale pro mě v knihách nepostradatelná. A pan Green - páni. Jevil se mi trochu jako kopie pana Reeda, ale vzhledem k tomu, že pana Reeda jsem zbožňovala, ani v nejmenším mi to nevadilo. Zápletka byla ve výsledku jednoduchá, ale mě to neobtěžovalo, nejsem fanoušek detektivek. Více mě zajímají interakce mezi postavami. Kufr z nebe pro mě nebyl tak perfektní jako Kroniky prachu, jelikož Elisa není Animant a vyšetřování vraždy není tak kouzelné jako prostředí knihovny, i tak jsem si knihu ale moc užila a nejsem vůbec zklamaná.

eva3992
04.12.2022 5 z 5

Tento kouzelný příběh nás zavede do Londýna do roku 1890. Cílevědomá dívka Elisa se rozhodne rozluštit záhadu. Do knihovny totiž střechou propadne kufr, který skrývá tajemství. Společně s nesmělým mechanikem Jamiem se Elisa vydává na stopu záhadnému majiteli.

Pokud jste četli Kroniky prachu a byli jste stejně nadšeni jako já, tato kniha Vás rozhodně nemůže minout. Setkáte se zde i s Animant a panem Reedem a připomenete si tak krásný čas, který jste s nimi při čtení strávili. Někdy mi až přišlo, že jsem díky knize na milé návštěvě u starých známých. Tato kniha je trochu více akčnější, Elisa se před ničím nezastaví a do všeho jde po hlavě. To vše v rámci možností, jaké nabízí doba kolem roku 1890, obzvláště pak pro dívky.

Kromě napětí při pátrání po tajemném majiteli kufru, jsem od knihy dostala milý, odpočinkový příběh, kde nechybí ani romantická linka. Nechci prozrazovat, o kterého milého nápadníka v knize půjde, ale věřte, že si ho okamžitě zamilujete.

Kniha je čtivá, milá, vtipná i napínavá. Při čtení jsem se skoro celou dobu musela usmívat. Elisa je silná žena, které rozhodně budete fandit. Musím zmínit i celkovou grafickou stránku, která se moc vyvedla. Stránky uvnitř knihy vypadají jako vytržené ze starého sešitu, do příběhu jsou „dopisovány“ vtipné poznámky od Elisy i Jamieho a kniha je prostě nádherná. Určitě ideální i jako dárek pro všechny romantické duše a rovnou k ní pořiďte i Kroniky prachu.

Autorka si konec příběhu pěkně připravila na pokračování a já říkám hurá a budu se moc těšit na další milý příběh ze světa Kronik prachu.

NelaNováková
01.12.2022 3 z 5

Kroniky prachu mám velice ráda! Jak kvůli Animant a Panu Reedovi, tak kvůli té božské atmosféře anglie.
Na tento příběh ze stejného prostředí jsem byla hodně zvědavá. Jsem ráda, že jsem ji mohla dostat na recenzi @humbook_blogeri děkuju! #spoluprace #humbookblogeri

Jedná se o detektivní linku o lodním kufru, který propadl knihovnou. Cely detektivní příběh byl velmi napínavý a bavilo me jeho vyšetřování. Postavy byly super, Elisa je velice vtipná, takže to knihu oživilo! Ovšem někdy mi přišlo, že nemyslí na nikoho jiného kromě sebe. Občas tam byly pasáže plné dlouhých popisů, které mě někdy ani nebavily. Hodně mě zamrzela jedna věc a to, že o Animant tam bylo strašně ale strašně málo. Těšila jsme se hlavně na to, jak budu sledovat vývoj jejich vztahu ale bohužel. Vím, že to není návaznost na kroniky, ale přesto byli spolu s Elisou nejlepší kamarádky tak jsem očekávala víc toho.

Celkově je kufr z nebe super příběh, který doporučuji. Lehká detektivka se špetkou romantiky. Přesto ale kdybych musela dát hodnocení, tak v porovnání s kronikami prachu dam 3,5⭐️.

ivousekk
29.11.2022 3 z 5

Dočteno a musím říct, že po Kronikách, které se mi líbily hodně, byl tento příběh o dost slabší. Hlavně hromada zbytečné vaty v příběhu, všechny ty pocity, popisy,... Velmi to ubírá na dynamice.

Knihy_nad_zlato
29.11.2022 5 z 5

Jako je to výborný, ale holt prostě to nejsou druhý Kroniky. Elisu a Jamieho mám moc ráda. Už v Kronikách prachu jsem je měla radši než Animant a pana Reeda. Benjamin Green byl taky dost fajn, ale nejvíc jsem si oblíbila Ardena. Jako fakt doufám, že pokud by někdy byla další kniha z tohohle světa, tak tam bude víc Ardena. Klidně jako hlavní postava. A ta borka s až příliš dlouhým jménem si oproti Kronikám dost polepšila. Takže, co se postav týče jsem víc než jen spokojená.
Příběh byl fajn, ale mohl být lepší. Některé věci byly prostě až moc průhledné. Oproti tomu ten konec? Jako to tam byl asi z celé knihy největší zvrat, jestli se to tak dá nazvat. Potřebuju další díl, zajímá mě, jak k tomu došlo.
Prostředí zase úžasný, navíc tu byly i dost jiné části Londýna než v Kronikách. Takže jsem mohla poznávat ten svět, i když už jsem jej znala.
V čem bych řekla, že tohle za Kronikama asi nejvíc pokulhává, je atmosféra. Nevím, jak to dobře vysvětlit, ale Kroniky neměly kdovíjak dobré postavy ani děj, přesto se mi neskutečně líbily, protože měli dokonalou atmosféru. A přesně ta atmosféra mi tu chyběla.
Ale stejně jako Kroniky jsem si i čtení Kufru moc užila a budu doufat, že bude i další pokračování, protože prostě ten konec?!
4,5/5⭐

001Terka456
25.11.2022 4 z 5

Na druhý díl své oblíbené Kroniky prachu jsem se už hodně těšila, ale je pravda, že už se mi nelíbí tolik. Přišlo mi to místy dost zmatené, ale pořád ještě si to drží laťku poměrně vysoko.

DreamerX9
24.11.2022 3 z 5

A skvělá, zlatá a srdečná Lin Rina je zpět. Tuto autorku mam obzvlášť ráda jelikož svými Kronikami prachu mě zcela dostala. A jako člověk je nesmírně laskavá a i lehce praštěná jak lze poznat z poděkování a i několika taškařic v dějí. Nicméně u této knihy jsem mírně zklamaná jelikož mě až tak dějove nenadchla a byla velmi chaotická. Pribeh byl i tak nějak predvidatelny. Ale i tak musím autorce přiznat že si zachovala styl i jiskru a ve čtení jejich knih budu určitě pokračovat. Vždy jde o milé oddechovky :)

GalaxyR
23.11.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem se obzvláště těšila, protože Kroniky prachu se po prvním přečtení staly mou nejoblíbenější romantickou knihou. Elisu i Jamieho jsem si zamilovala a očekávala jsem jejich sdílené okamžiky stejně kouzelné jako se odehrávaly mezi Animant a panem Reedem. Oh, jak já se spletla.
Romantiku jsem téměř postrádala, dokud se neobjevil pan Green, ničím zajímavý a prvoplánový, takže jsem ani nebyla nijak zvláště zainteresovaná. Celá záhada a řešení vraždy znělo klišé a je nejspíš dobře, že se autorka rozhodla vzdát technických detailů a montáže záhadného stroje, který byl ukryt na výkresech v lodním kufru.
Snad nejvíce mě potěšila poslední kapitola, kde se objevila Animant, protože ta mi scházela v průběhu celé knihy. Elisa ztrácela kouzlo, už na ní nebyla tolik vidět její průbojnost a prořízlá pusa, a Jamie byl vystrašený a nervózní až běda. Rozhodně nic okouzlujícího, ale vzhledem k tomu, jak se příběh nakonec vyvrbil, jsem ochotná tento fakt přehlédnout.
Nejspíš jsem trochu zklamaná a asi už se ke knize nevrátím.

Jenny46
20.11.2022 4 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování série Kronika prachu...
Příběh je okouzlující i postavy, vyprávěn z pohledu Elisy, která líčí události kolem vyšetřování - záhada kufru, který spadl z nebe...
První díl je pro mě srdeční záležitost a tak nemohu dát plný počet, ale i pokračování najde své oblíbené čtenáře, doporučuji 4*

Betulabii
15.11.2022 4 z 5

Super oddechové čtení, s jiným nádechem než Kroniky prachu. Líbilo se mi to, ale plný počet dát nemůžu, protože Kroniky prachu byly lepší.

tajemství pro dívky

Lin Rina