Kufr z nebe

Kufr z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498168/bmid_kufr-z-nebe-07v-498168.jpg 4 261 76

Kroniky prachu série

< 3. díl

Napínavý román s detektivní zápletkou ze světa Kronik prachu. Londýn, přelom let 1890/91. Elisa je zvídavá studentka, která studuje politologii, ale její srdce bije pro kriminální případy. Proto ji neuvěřitelně nadchne, když střechou knihovny, kde pracuje její kamarádka Animant, zničehonic propadne kufr. Záhadné zavazadlo ukrývá tajemství a Elisa je odhodlaná přijít mu na kloub. Spolu s nesmělým mechanikem Jamiem se pouští do pátrání, během nějž dojde k celé řadě nečekaných odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Elisa Hemmiltons Kofferkrimi , 2021

2368
18.08.2023 4 z 5

Když jsem čekala na tuto knihu, očekávala jsem, že zde budou úplně jiné hlavní postavy. Po prvotním šoku jsem jí dala šanci. Ani mě nevyhovuje podbarvení stránek, dopisované komentáře a značky, ale zvykla jsem si. Kufr z nebe je detektivka, která má spád a doplňuje dějovou linii Kroniky prachu. Proto pokud jste nečetli první díl určitě jim začnete. Četla se sama a byla napínavá do poslední stránky, nakonec je vše shrnuto pro případ, že by jste se v něčem ztratili. Určitě stojí za přečtení, krásně uzavírá celý příběh.

Alexxxka
11.08.2023 5 z 5

Asi půjdu proti proudu - ale za mě to bylo SUPER! Já se bavila, četlo se mi to samo. Elisa se mi líbila už i v Kronikách prachu a ano, nejsou to Kroniky prachu - ale mě se ta detektivka ala Sherlock moc líbila, poznámky Jamieho mě rozesmály, romantická linka s panem Greenem boží! Takže za mě 5 hvězd

Anor505
21.07.2023 3 z 5

Elisu jsem si oblíbila už v Kronikách prachu a trochu víc ji pak poznala v Pár stránkách navíc. Reakce na tuto knihu byly poměrně rozporuplné, takže jsem byla na příběh Elisy a Jamieho docela zvědavá.
Nakonec to byl historický román/detektivka v tak trochu Holmesovském stylu a bylo to docela milé čtení. Jen mi nějak neladila dohromady forma (policejní zpráva) s obsahem (romantická linka). A moc se mi nelíbila ani grafická úprava stránek, které měly připomínat policejní spis. Kvůli množství tiskařské barvy mi knížka hrozně smrděla. Možná proto na mě v průběhu čtení dopadla nějaká čtecí krize, takže jsem s knížkou trochu bojovala.

Andynka
28.06.2023 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak zbytečná kniha. Úplně mi to kazí dojem na Kroniky prachu. I když mi je postava Elisy velmi sympatická. Nebylo zapotřebí o ní psat, tak tlustou knihu, navíc to bylo opravdu o ničem . Jediné, co mě zde trochu bavilo, byla ta romantická linka. A vypsané poznámky do výpovědních listů. Za to tedy ty dvě hvězdičky.

Argony
26.06.2023 3 z 5

Jak už napsali jiní, tohle ani není třetí díl. Lze číst samostatně, protože se tu ostaní osoby z Kronik jenom mihnou hned na začátku. Konec otevřený - příprava na další případ pro Elisu.

Na rozdíl od ostatních mě ty poznámky po krajích vadily. Děj se vlekl a četla jsem hlavně proto, abych to měla přečtené komplet.

Hoshi
20.06.2023 5 z 5

Po dlouhé době se mi vrátila chuť ke čtení a jsem ráda, že zrovna tahle kniha mi tu chuť vrátila. Ačkoliv je příběh úplně jiný a podle některých komentářů jsem čekala nějakou katastrofu, tak jsem si čtení náramně užívala. Kroniky to skutečně nejsou! Ale... Elisa je zajímavý člověk a v její společnosti se nikdo nudit nebude. Řešit s ní tajemství a najít majitele kufru, setkat se s její rodinou a poznat tajemného pana Greena, bylo pro mne velmi příjemné. A moc mě bavily Jamieho poznámky na okrajích stránek. Opravdu jsem si knihu příjemně užila a brzy se k ní vrátím.

parvitas
17.06.2023 3 z 5

Je to akoby som sa vrátila k starým známym. Príbeh tento raz rozpráva svojrázna Elisa, Animantina kamarátka. V hlavnej úlohe je aj kufor (ako spomína aj názov knihy), ktorý prepadol cez strechu knižnice a hodinár Jamie. Samotná Elisa je odvážna, zvedavá, samostatná a zároveň aj obetavá. A vysoká, ako sa neustále opakuje. Je to historický detektívny román s jemne romantickou líniou, ktorý má pár vtipných komentárov (celé je to spísané ako rozsiahla príloha k policajnej správe o vyšetrovaní, kde sa v marginálnych poznámkach prekárajú Elisa a Jamie), ale bolo to miestami dosť predvídateľné. A neverím, že by Elisine výstrelky v tejto podobe a v tej dobe prešli, ale čítalo sa to fajn. V celej knihe je ona tým hnacím motorom, ostatné postavy ju len tak vhodne dopĺňajú, keď je to potrebné. Ak sa vám páčila Enola Holmesová, bude sa aj táto. Sú to také lepšie 3,5*.

Ronnie68
04.06.2023 4 z 5

Kniha se mi četla úplně sama ... líbily se mi ty poznámky v textu ... příběh byl prostě super ...

kopeceli
08.05.2023 4 z 5

Moc se mi líbí zpracování ve formě zprávy s poznámkami na okraji, čtení to oživuje. Uprostřed knihy se děj velmi zpomalí a to pokládám za slabinu. O takových padesát stran se dala kniha zredukovat a prospělo by jí to. I tak je to příjemná odpočinková knížka na jedno čtení a hezký pocit z ní. Kroniky prachu však byly o hvězdu lepší, byly mnohem vtipnější.

mnohoknih
12.04.2023 4 z 5

Není to druhý díl Kronik prachu, to je třeba říci na úvod. Je to příběh s detektivní zápletkou, který se stal Animantině kamarádce Elise. Ano, příběh je napřed trochu nuda. Ale tenkrát se chodilo dost pěšky nebo jezdilo kočáře a dopisy nosili chlapci z ulice, tudíž žádný spěch. Nápad zápletky mi přijde skvělý, 19.století bylo plné vynáleů. Ale nejlepší je grafické zpracování. Elisa popisuje průběh do zápisníku a Jamie ji k tomu dopisuje poznámky, občas dost vtipně. A samozřejmě trocha té romantiky je tu také.

Aaloha
12.04.2023 2 z 5

Tak toto byla strašně dlouhá nuda. Rozjelo se až posledních sto stran a to je tedy hodně málo na celkových 420 stran. S Kronikami prachu se to nedá srovnávat, škoda. Graficky je kniha moc hezká.

Renike
30.03.2023 5 z 5

Mě se to líbilo :) Elisa mě bavila čím dál víc. Grafická úprava knihy byla jedinečná. Jen škoda, že kvůli tomu jsem knihu nemohla číst z čtečky a musela vypůjčit z knihovny. Poznámky připsané po stranách byly vtipné. Další díl už ale neočekávám.

houdkic
17.03.2023 2 z 5

Tak tohle me po vybornych Kronikach moc zklamalo :( Poradne jsem se zacetla az ke konci od chvile, kdy byli ve fabrice, protoze se to rozjelo, ale jinak me cela kniha moc nudila a vubec me nezajimala (proto jsem se ji po temer trech mesicich odlozeni rozhodla docist).

kiki11
15.03.2023 2 z 5

Jelikož Kroniky prachu patří mezi mé oblíbené knížky, měla jsem velkou radost když jsem objevila pokračování. Bohužel jsem ale po přečtení hodně zklamaná. Kouzlo prvního (i druhého) dílu je nenávratně pryč a na scénu přichází detektivní zápletka. Což by mi nevadilo, detektivky mám ráda, ale tahle mi přišla dost nudná a často jsem přemýšlela, jestli vůbec číst dál nebo to vzdát. Dočetla jsem jen ze setrvačnosti, ale zápletka mě absolutně nebavila a chvílemi jsem se přistihla, že ani nevnímám co čtu. Čekala jsem, že v knize bude vystupovat i Animant a Thomas, ale ti tam byli jen velmi okrajově. Potěšila mě snad jen romantická linka Elisy. Jinak ale opravdu nic moc a pokud bude další díl, nevím nevím, jestli se do něj ještě pustím.

Karin94
08.03.2023 3 z 5

Od tejto časti som čakala, že to bude aspoň nejakým náznakom pokračovanie prvej časti, ale romantická linka tu bola veľmi chudobná, skôr tu očakávajte detektívnú linku, pri ktorej som sa ja osobne dosť nudila.

Všetko sa začne lodným kufrom, ktorý záhadne spadne do kráľovskej univerzitnej knižnice a šialená hlavná hrdinka Elisa sa rozhodne túto záhadu vyriešiť spolu s mechanikom Jamiem.

Romantická linka v tejto časti nebola to pravé orechové, kde by sme videli medzi postavami tú silnú a krásnu lásku, aká bola medzi Animat a pánom Reedom.

Pri čítaní tejto časti si môžme všimnúť, že Elisa s Jamiem budú príbeh rozprávať pomocou správ pre políciu a obaja k textu pripisujú poznámky. Nechápem doteraz načo to tam bolo.

Inak čo musím vo všetkých troch častiach autorke pochváliť je určite grafika a celkové spracovanie knih, ktoré je naozaj krásne a za to si zaslúži sto bodov.

Airelle
06.03.2023 4 z 5

(SPOILER) A máme tu další pokračování Kronik prachu, možná by se hodilo napsat spíš další knihu ze světa Kronik prachu, poněvadž Kufr z nebe na Kroniky úplně nenavazuje, dokonce se částečně odehrává i ve stejnou dobu. Pamatujete si ještě, jak knihovnu zachvátila panika, když skleněnou kupolí proletěl kufr a zapříčinil tak mnohé, například zničené knihy nebo nešťastnou Animant? Tak právě kufr, jak už název napovídá, je hlavním předmětem této knihy.

Celá kniha je psaná formou policejního spisu, který sepisuje naše stará známá Elisa Hemmiltonová společně s Jamie Lennoxem. Romantiku moc nečekejte, opravdu se jedná o detektivní příběh, kdy zjistíme, co se nachází v tajemném kufru, kdo byl jeho majitel, i to kam zmizel a kdo v tom má prsty.

Opravdu jsem se bavila, bylo to takové milé čtení. Rozhodně se ke knize ještě v budoucnu vrátím. Za super považuji poznámky po stranách od Elisy a Jamieho, občas byly i hodně vtipné. Elisa je momentálně moje nejoblíbenější postava, to co všechno dokázala, je velmi obdivuhodné. Jamie je neskutečně inteligentní, což už jsem sice věděla, protože postavil stroj v knihovně, ale i tak mě to mile překvapilo.

Trochu mě mrzí, že se tu víc nevyskytovaly postavy Animant a pana Reeda, sice je tam o nich pár zmínek, ale to nestojí za řeč.

TetaLik
05.03.2023 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbí.

Medasek
20.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila mnohem méně než Kroniky prachu. Dlouhou chvíli mi trvalo si zvyknout na styl vyprávění prostřednictvím záznamu pro policii. Eliza byla zajímavá hlavní hrdinka, ale bohužel její volba životního partnera mi přišla taková nevysvětlená a těžko uvěřitelná.
Celkově mi příběh připadal, že se soustřeďuje na mnohem mladší publikum než tomu bylo u Kronik prachu.

Bětuu
08.02.2023 4 z 5

Určitě musím ocenit grafickou stránku knihy, to je jedna z věcí, která mě natchla.
Příběh je dobrý. Napínavý, romantický, vtipný, sice ano, Elisa je občas trochu přehnaná, ale co.
Ale četlo se mi to pomalu a ani nevím proč. Kniha je fajn a líbila se mi, ale určitě žádná bomba.

Tesset
29.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, jen si myslím, že tomu dost uškodil styl vyprávění - tady se nehodilo, aby to vyprávěla Elisa v první osobě, když tam byly scény, ve kterých ani nebyla. Poznámky po stranách byly fajn, ale mohly být i vtipnější. A vážně tam musel být ten Jamieho vztah naznačen? Jistěže musel, jinak by se to dneska už nehodilo, ani v "historickém" románu.

tajemství pro dívky

Lin Rina