Němý viník

Němý viník https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435717/bmid_nemy-vinik-rrf-435717.jpg 4 183 183

Křiváci série

Stevie toužila rozlousknout Elinghamskou záhadu, ale místo toho našla svého spolužáka mrtvého. A zločiny z minulosti stále číhají v temnotě. Zrovna když si začne dávat jedna a jedna dohromady, její rodiče se rozhodnou, že ji ze školy odvezou. Když teď není v akademii plné tajných chodeb a podivných přátel, začíná ztrácet kontakt se zbytkem světa. Aspoň už neuvidí Davida. Davida, kterého políbila. Davida, který jí lhal o svojí identitě. Pak ovšem k ní domů dorazí Davidův otec, nenáviděný politik King, a navrhne jí dohodu: dostane Stevie zpátky na Ellinghamskou akademii. Na oplátku musí být na Davida hodná. Tajemství za Ellinghamskými vraždami stále čeká na vyřešení a Stevie ví, že je blízko. Ale cesta za pravdou má víc zákrut a obratů, než si dovedla představit. A svým odhalením může ublížit někomu, na kom jí záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Vanishing Stair , 2019

Damonka12
28.10.2020 3 z 5

3,5 kniha byla o něco horší než první díl, ten první se mi líbil a nemohla jsem se od něj odtrhnout, tento už mě tolik nechytil.

Luc.i
23.10.2020 5 z 5

Ano! Tahle série je fakt pecka. Tenhle díl má snad ještě hezčí obálku ale jinak se mi libili stejně. Je to vtipně a napsané občas jsem se u toho až nahlas smála. Je to napínavé a hlavně hrozně čtivé, přečetla jsem za dva dny. No a ten konec? Já to nevydržím... doufám že třetí díl vyjde co nejdřív hrozně se na to těším. Skvělá knížka, skvělé postavy. 5/5*
PS: Doufám že v posledním díle do sebe všechno pěkně zapadne. Taky se mi tady na začátku líbilo jak nám autorka všechno připomíná. Prostě super

sadlo
20.10.2020

Pokračování knihy Křiváci. Výborné čtení. Zaujme hned od začátku a na konci se dozvíte, že musíte čekat na další pokračování, stále jste v napětí, jak to skončí.

KatChiss
20.09.2020 4 z 5

4,5✨
Co ten konec jako?!! ????
Druhý díl byl stejně napínavý jako ten první. Obálka je snad ještě hezčí! Oblíbila jsem si Natea a jeho vtipné hlášky. Tuším, že mě v minulém díle dost bavila minulost, u tohoto dílu mě bavila víc přítomnost. Doufám, že bude další díl, protože takhle to skončit nemohlo! ????

bárbra13
04.09.2020 5 z 5

Na knize se mi moc líbílo, že už v druhém díle se dozvíme, kdo za únosy stojí. Hrdinové knihy ale celou pravdu ještě neznají. V třetím díle se tedy nejspíš můžeme těšit na postupné odhalování záhady v současnosti.

lena.o.knihach
03.09.2020 5 z 5

Z pokračování Křiváků jsem měla docela obavy, protože jsem si moc nepamatovala jména a detaily zápletky už vůbec ne. Tady ale bylo super, že autorka všechno hezky vysvětlila a ke každému jménu měla další informace, díky kterým mi to všechno opět začalo dávat smysl a já si připadala, že jsem včera dočetla první díl a teď pokračuju s druhým.

Prostředí akademie v horách, obklopenou lesy a neviděnými losy příběhu dodává tu správnou atmosféru. Nebojíte se, ale prosluněný domek na pláži to není.

Za polovinou jsem měla problém knihu vůbec odložit. Vážně mě to hodně bavilo a byla to opět velmi příjemná změna od fantasy žánru.

Aprilek
25.08.2020 5 z 5

Dobrá kniha

sgjoli
15.08.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy bůh ví proč nedovedla pořádně začíst. Ale pak po cca 80 stranách jsem se konečně chytla a už to šlo dobře a já se u této knihy dost bavila.
Pokud jste již dospělým čtenářem, je třeba počítat s tím, že toto dílo (potažmo celá série) je primárně psané pro mladší publikum - ten jazyk a styl vyprávění tomu odpovídají. A také tu autorka vedle detektivní zápletky řeší i typická "puberťácká" témata - školu, první vztahy a lásky, atd. Ale zároveň tu je právě i ta detektivní zápletka, která mne vlastně k této sérii přivedla.
Baví mne jednak ta atmosféra (autorka umí nastolit pěknou napínavou atmosféru plnou tajemství), ale velmi mi tu sedí i ta hlavní hrdinka, co se snaží odhalit tajemství minulosti a pátrat po faktech a souvislostech jako pravý detektiv. A že se jedná o náctiletou studentku, co si hraje na pátračku na vlastní pěst, to mi tu vlastně ani nevadí. Autorka má tenhle aspekt podchycený takovým realistickým a uvěřitelným způsobem, že mi to žíly netrhá, ale naopak mne to vlastně dost baví.
Druhý díl přinesl opět několik zvratů a konec je opět otevřený, takže doufám, že třetí díl u nás vyjde někdy brzy. I přes ten pro mne trochu těžší začátek jsem nakonec s touto knihou spokojená. Nečekala jsem nic světoborného - spíš něco k odpočinku a tato kniha to splňuje, takže proč ne. :-)

karol.cadex
14.08.2020 2 z 5

Sice jsem si u prvního dílu dělala srandu, že je to jak románek pro puberťačky, ale tohle předčilo všechen laciný brak, co jsem kdy četla, a to je pro mě Lenka Lanczová jakýpak umění!
Ale teď vážně - Křiváci se stopro mohli líbit i dospělým, děj odsýpal a vlastně to byla taková příjemná detektivka ze studentské koleje tradičního typu. Jenže Němý viník asi už cílí pouze na svoje čtenářky 13+ a já to popravdě moc nedávala.
Stevie je sice chytrá jak opice, ale tááák strašně naivní, stejně jako celá ta kniha prakticky. Čekala jsem víc. A těch hluchých míst v knize, kde Stevie dýchá a vzdychá a přemýšlí nad hovadinama a David má erotický prsty na rukou a díra v zemi je taková a maková...
A chyby a překlepy na každé straně? Děs.
No, třetí díl si už bohužel nepřečtu.

Adýsek
14.08.2020 5 z 5

První díl Křiváků jsem četla tento rok v dubnu, takže jsem měla všechno v celkem živé paměti, což se u takovýhle typů knih hodí.
První díl byl za mě naprostá pecka mého dubna. Tenhle typ knih v České republice moc nemáme (nebo o tom nevím) a za mě je to škoda.

Jakmile jsem začala druhý díl číst, navrátila jsem se do té úžasné elinghamovské atmosféry. Začala jsem číst někdy předvčerejšky a stránky mi lítaly pod rukama rychlostí blesku (četla jsem to elektronicky, ale to je jedno :-) Nešlo se mi od toho odtrhnout!
Stevie mám fakt ráda! Moc mi jako hlavní hrdinka sedí, je jednou z mých nejoblíbenějších. Je neskutečně chytrá, jde si za svým a na rozdíl od jiných hrdinek se chová realisticky. David je prostě číslo, co k tomu dodat?
Celou knihu doplňoval takový ten "teenagerský" humor. Fakt jsem se bavila. :-)
Ale, co je hlavní...kniha spolu s případem se velice posunula. Zvraty byly neskutečné, tajil se mi dech až do konce.

Maureen postavila laťku vysoko.

INCOGNITOREADER
08.08.2020 4 z 5

Pokračování Křiváků je konečně tady! Děj začíná prakticky hned po konci prvního dílu. Začátek mi přišel trochu pomalejší. Trochu trvá než se se Stivie ponoříme do řešení záhadného únosu a všeho co se na akademii děje. Zamrzí chyby a překlepy. To je škoda. Překvapilo mě, že druhý díl není jen tradiční výplň před finálním dílem a skutečně se tady část tajemství odkryje. Minimálně ta část z roku 1936. A konec? Ten konec! Kdy, že u nás vyjde třetí díl?