Bílá past

Bílá past https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463494/bmid_bila-past-gUm-463494.jpg 4 150 150

Křiváci série

Strhující finále detektivního příběhu Křiváků, které vás vtáhne a nepustí! Ellinghamská akademie je snad prokletá. Už tu zemřeli tři lidé. Všichni tři byli na špatném místě ve špatnou dobu. Přesně v okamžik Stevieina největšího triumfu… už ví, kdo jsou Křiváci. Vyřešila největší případ celého století. Tedy aspoň si to myslí. Zrovna teď se toho kolem ní děje tolik, že je těžké soustředit se na minulost. Pak ale přijde obrovská sněhová bouře, což je samozřejmě pro Stevie ten správný okamžik udělat nějakou hloupost. Je čas zůstat v horách a čelit bouři – a vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Hand on the Wall , 2020

sadlo
13.05.2021

Všechny tři díly byly čtivé, škoda, že na třetí knihu jsem musela čekat déle. Ti, kdo teprve sahají po prvním dílu jsou ve výhodě v tom, že si mohou bez " přerušení" přečíst druhý i třetí díl. Dobrý knižní dárek.

INCOGNITOREADER
03.05.2021 5 z 5

Po pro mě trochu slabším druhém díle přichází finále.

Bez zbytečných odkladů začínáme tam kde předchozí díl končí a i když uplynul už nějaký čas autorka vás nenásilně vtáhne do děje a lehce zopakuje co je třeba vědět, takže pauza mezi díly nevadila.
Část tajemství byla sice odhalena v předchozí knize, ale stale toho zbývá na dořešení dost.
Trochu jsem se bál jak se to autorce podaří celé ukončit a musím říct , že to zvládla s grácií.
Tajemství jsou odhalena viník je nalezen a i vztahy se nám nějakým způsobem vyřeší.
Za mě rozhodně velká spokojenost a super zakončení trilogie.
Co, ale super není je množství chyb a překlepů. Já bych si na knihu klidně o měsíc déle počkal, pokud by se knize věnovala větší péče a zákazník by dostal produkt, kde by bylo vidět, že se na vydání tak strašně nespěchalo. Chtěl jsem ubrat jednu hvězdičku za chyby, ale to si příběh nezaslouží.
Každopádně za korekturu si na druhou stranu někdo nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.

KatChiss
28.04.2021 4 z 5

“Strhující finále detektivního příběhu Křiváků, které vás vtáhne a nepustí.”
Nemůžu říct, že by byl příběh strhující, ale zajímavý a napínavý určitě. Konečně se vyřešily všechny záhady, které se v této sérii postupně odhalovaly. Autorka promyslela vše do nejmenšího detailu a jednotlivé kousky skládačky nám poskytovala postupně. Líbilo se mi, jakou roli ve vyřešení případů sehrála mladá Stevie, která se chtěla stát detektivem. Dává to dětem, pro které je kniha určena, naději, že můžou dokázat cokoli si zamanou. Že si můžou splnit své sny stejně jako hlavní hrdinka.
Díky určitým postavám tu byl i důraz na morální stránku člověka. Sice se jim určitý čas dařilo a vše jim procházelo, ale nakonec se jejich nečisté a nesprávné chování provalilo a byly potrestány. A naopak tu byli i tací, kteří se ze svých chyb poučili a snažili se je napravit. Velkým tématem tu bylo i přátelství, které se různými událostmi prohlubovalo. Hlavní protagonistka trpěla stavy úzkosti, což je dalším plusem, jelikož se mladší čtenáři s touto problematikou seznámí a budou vědět, jak se k takovému člověku chovat.
Velkým minusem bylo však velké množství chyb v textu. Nevím, co se s korekturami v poslední době děje, ale mám pocit, že vůbec neprobíhají. Nebo dotyčný text jen rychle přelétne, aby kniha mohla vyjít co nejdříve. Já osobně bych si raději počkala, abych pak dostala knihu, ve které žádné překlepy ani gramatické chyby nebudou. Jelikož narušují můj čtenářský komfort.
Sečteno a podtrženo bych tuto sérii doporučila - nejen - mladším čtenářům, kteří mají rádi detektivky a příběhy plné záhad.

lena.o.knihach
14.04.2021 4 z 5

Konečně jsem se dočkala posledního dílu Křiváků. A nezklamal mě. I když se celá kniha táhla v duchu vysvětlování všech záhad, moc mě to bavilo.
Celou trilogii bych doporučila fanouškům young adult detektivek a thrillerů. Bylo to pro mě stejně dobré jako Návod na vraždu pro hodné holky.

sgjoli
07.04.2021 4 z 5

Myslím, že tento díl byl solidním ukončením celého příběhu. Pravda, GoodReads uvádí, že existuje ještě 4. díl série, ale případ Ellinghamových se uzavírá právě v Bílé pasti, pokud vím. Aspoň já to jako uzavřené vnímám a novou knihu bych již ani nepotřebovala.
Všechny dějové linky a události z předchozích dvou dílů se tu celkem slušně uzavírají. Navíc autorka záměrně využila spolehlivý prostředek, jak vyvolat v čtenářích větší napětí - nechat akademii zapadnout sněhem a odříznout ji od světa. Zlo a nebezpečí číhá v úzké skupinou lidí, co zůstali uvězněni ve škole. A autorce se to vcelku povedlo. Napětí, dynamika a gradace této knize rozhodně nechybí.
Autorka tu i nadále pracuje s tím, že hlavními hrdiny jsou studenti střední školy, takže i běžné teenagerské problémy zde mají své místo - včetně tématu středoškolských lásek. A přiznávám, že v případě této knihy nebyly vztahy úplně můj šálek čaje a pár věcí mi tu moc nevyhovovalo. Ale to asi bude jediná výraznější výtka, co ke knize mám.
Samotné rozuzlení zápletky bylo pro mne uspokojivé. Maureen Johnson tady uvedla na pravou míru všechno, co bylo třeba - mně osobně nic významně nechybělo. Takže za to palec nahoru.
Solidní 4 hvězdy jsou pro mne na místě. Určitě to není ta nejlepší kniha na světě, co jsem kdy četla, ale v rámci žánru mi to přišlo spíše nadprůměrné.

baru_lienka
30.03.2021 5 z 5

▶Tak tohle bylo božííí. Na základce jsem detektivky totálně žrala a pak, už ani nevím proč, jsem je přestala číst. Každopádně série Křiváci mi připomněla, jak tyhle knihy miluju. Všechno jsem naprosto prožívala se Stevie: záchvaty paniky, nezdar a beznaděj, pokrok, nadšení pro věc a ty momenty, kdy všechno začne dávat smysl.
▶Celou dobu čtení jsem měla pocit, jako bych na nose měla brýle, které světu dodávají staromódní a oprýskaný nádech. Chlupaté deky, praskaní dřeva, tajné průchody a antické sochy, javorový sirup a samozřejmě losi.
▶Každou knihu jsem četla ihned po jejím vydání. Na pokračování jsem pokaždé čekala rok, i přes to jsem si všechno z předchozích dílů pamatovala a všechno dávalo smysl. Prolínání přítomnosti a budoucnosti se mi v posledním díle líbilo nejvíc.
▶Když už ne do Bradavic, tak mě aspoň vemte na Ellinghamovu akademii.

hledaseniki
28.03.2021 5 z 5

Tak jsem se dočkala třetího závěrečného dílu a prostě musím říct, že tahle detektivní série mě baví. Všechno do sebe zapadlo, všechno bylo vysvětleno, nezůstalo nic nezodpovězeno. Romantická linka v téhle sérii byla vždycky upozaděná, což byla svým způsobem škoda. Skvělá detektivní série, rozhodně doporučuju.

Stevie je frajerka!

bárbra13
28.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Zakončení této série se mi moc líbilo. Hlavně mě zaujal postoj hlavní postavy k vyřešení případu a následujícím nejasnostem s tělem oběti. Články a zmínky z novin, zpráv a blogů byla skvělá cesta, jak popsat následující dění po ukončení hlavního příběhu.
Za co ubírám jednu hvězdičku? - Za zbytečné a naivní části příběhu a hlavně.. to množství chyb v knize. Když se sem tam objeví nějaká chybička v korektuře, neřeknu ani slovo, ale toto korekturou projít ani nemohlo. Dost mi to kazilo čtení.

kája14
27.03.2021

Se zakončením příběhu jsem spokojená. Přesto nevím, jestli bych knihu krerá očividně neprošla korekturou textu doporučila dál. To množství chyb je vážně alarmující.

Aprilek
25.03.2021 5 z 5

Super závěr série

Ventimiglia
24.03.2021 3 z 5

Třetí díl už poněkud únavný - hlavně v neustálém připomínání předchozích dějů (které by se jistě vyplatilo ve volně navazujícím cyklu, ale v takto pevně propojené trilogii se mi jeví zbytečné - kdo by začínal třetím dílem bez znalosti předchozích dvou?). Akademie protkaná tajnými chodbami a tunely, překombinovaná zápletka, výhrady k překladu a redakční práci... ale: přes to všechno jsem četla ráda, ocenila jsem popis emočních stavů hlavních postav i to, jak do děje autorka nadávkovala různé současné jevy, potěšila mě linka o obraně demokracie a boji proti zkorumpovanému Kingovi (skvělá mládež, která lidstvo prostě nedá!) i Steviin vývoj, když dospěla k tomu, že "je přesně tím člověkem, kterým chce být". A to je přece báječné. - A to nemluvím o losech. :)

tribi
14.03.2021 5 z 5

Skvěle napsané! Romantická linka krásně doplnila hlavní zápletku, Ellingdamská akademie mi bude chybět! Doporučuju všem fanouškům YA a detektivek...

eli.bernatova
13.03.2021 5 z 5

Super série se spoustou překvapení a zvratů. Přečteno na posezení :)