Zrada temného elfa

Zrada temného elfa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44582/kristaly-moci-zrada-temneho-elfa-44582.jpg 4 294 53

Křišťály moci série

Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů? 1. vydání.... celý text

French.Paris
12.08.2014 4 z 5

Rozhodně je to krásně zpracovaný příběh. Jen ostatní díly mám raději než tento :D

Katie46
05.08.2014 5 z 5

Pěkná, poutavá a čtivá. Jsem ráda, že jsem po knize šáhla a přečetla ji. =) Už se těším až sérii dočtu. =)

DračiceLaura
07.06.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Doporučuji.

Fortuna
03.02.2014 5 z 5

K této tetralogii mne přivedla Míšina první trilogie Poselství Jednorožců. Ta se mi moc líbila (byly to moje první "opravdové" knihy), tak jsem si řekla, že zkusím další její dílo. Musím říct, že mě překvapila i zklamala zároveň.
- Stejný námět jako u Jednorožců - PJ je sice pěkná kniha, ale "dvakrát" ji číst nemusím.
- Neilin - někdy bych jí moc ráda za její chování nafackovala.
- Lejiny části mě nebavily a vůbec nevím proč. :/
- Kniha není propracovaná, tak jak by mohla být.
- Styl psaní už není tak zajímavý jako u Poselství.
- Hlavní postavy jsou přehnaně spárované.
+ Mně osobně se kniha líbila, i přes větší počet mínusů. Avšak jsou to maličkosti. :)
+ Oblíbila jsem si skoro všechny hl. postavy (hlavně R´Tila)

Kniha má své nedostatky, ale pokud nečteš dlouho nebo ti nevadí nenáročná četba, tak mohu doporučit. Já jsem v době čtení byla z knihy nadšená, ale KM jsou jedny z těch knih, na které po zavření zareaguji "sakra, jak se mi tohle mohlo líbit?!". :) Toť asi vše. :)

adelajonakova
27.12.2013 3 z 5

1. díl, který jsem četla. Přivedla mě na něj kamarádka, která z toho byla úplně odvařená. :) Mě se taky moc líbila. Asi nejvíce z těch 4. :)

Janičta
31.07.2013 1 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a je to už nějaká doba co jsem jí měla v ruce.
Je to celkem čtivá a poutavá záležitost, myslím ale, že se skutečně hodí spíš pro ty co s tímhle žánrem začínají. Těm pokročilejším by se nemusela líbit určitá nedotaženost (nevím jak jinak to nazvat), kterou můžete v knize místy potkat.

Issiriana
31.05.2013 4 z 5

Tak mi to nakonec nedalo a pustila jsem do prvního dílu Křišťálů, i když jsem se celkem bála, jak to bude vypadat, protože Poselství jednorožců se mi vůbec nelíbilo. Asi po třech kapitolách jsem byla příjemně překvapena, neboť hned ze začátku šlo poznat, že tady jde o něco víc. Musím říct, že styl psaní už není tak nezajímavý, jako se mi to zdálo u Jednorožců, a dokonce jsem se sžila skoro se všemi hlavními postavami, i když jsou až kýčovitě spárovaní do dvojic.
Co se mi nelíbilo, tak to byla jména. Českých jmen je dost, ale chápu, že do elfích příběhů se nehodí, oproti tomu i anglických jmen je dost, takže výběr měla veliký, a místo toho vymyslela podle mého názoru dost špatná jména, takový Sorgan tomu budiž příkladem...

Eslem
26.04.2013 3 z 5

Oproti trilogii PJ tuto záležitost trochu vytáhlo nahoru zdařilejší vykreslení dívčích idolů, především Sorgana, což je postava čtenářsky velice vděčná. I tak se však jedná jen o přepracování dvojice Maxarel-Veragin. O to slabší jsou hlavní ženské hrdinky, které navíc v mnohých scénách splývají jako přes kopírák (samozřejmě, stejně jako u Paoliniho, nemůžeme přehlédnout, do které postavy se profiluje sama autorka). Je patrná snaha uměle postaršit čtenářskou základnu přidáním na intenzitě krvavých i milostných scén, žádný skutečný autorský posun ale nenastal.

Enefersis
03.04.2013 5 z 5

Mám ráda tuhle sérii. Je zde hodně vidět inspirace Tolkienem i Paolinim, což mě ale vůbec nežere- příběhy tohoto typu mám totiž nejradši. A elfové… ach jo, to je prostě moje. Jo a ještě něco: jsem naivní a citově vyprahlá puberťačka, jak byla v nějaké recenzi mile označena cílová skupina MB. Co byste ode mě chtěli? :P

Nelin
12.11.2012 5 z 5

Zalíbila se mi hned první kapitola a zbytek mě vtáhl do děje. Nehokážu popsat pocity které se ve mě vytvářely když jsem četla Křišťály moci, no jedním slovem je to Dokonalé

Eryl
15.09.2012 5 z 5

Knížka se mi zalíbila hned po prvních několika stránkách. Autorka má dobře promyšlené postavy a umí se s nimi zručně ohánět.

Megii
31.08.2011 5 z 5

Od malička miluji elfy, takže s touto knihou mi Míša vyšla vstříc :). Jen se mi nelíbí, že dobří elfové se jmenují Bílí elfové. Měla by nad tím popřemýšlet a vymyslet pro ně jiný název :D. Moc se těším, až si přečtu další díly. Jsem hrozně zvědavá, jak Arwin Neilin zachrání. No budu si muset na druhou knihu počkat.

motycek
30.11.-0001 5 z 5

Takže jsem se nespletl. S chutí jsem se pustil do křišťálů a dostal jsem přesně to co jsem čekal.
1. Trochu slabší než poselství jednorožců
2. Fantastická knížka
Na rozdíl o prvotiny zde nemá autorka problém vraždit postavy jednu po druhé, což vás nechá na pochybách jestli vám vaše oblíbená postava skutečně neumře a o to je to napínavější, na chvíli jsem si vážně myslel, že jedno dobrodružství končí. Objevuje se tu historie země, kterou celkem poberete, ačkoli jí není málo, ale spisovatelka se ve svém světě mistrně orientuje a všechno má větší význam než se na první pohled zdá, třeba i takový nadpis, ke konci pochopíte. Knihu jsem četl ve dvou fázích - 1. polovina za 5 dnů, pak dlouhá pauza a druhá polovina za 3 noci. Nebyl jsem od začátku vtažen jako u poselství, až od druhé půlky , během které jsem chtěl číst dál ale prostě nebyla energie :-)
Těším se na další knihy, a nemyslím tím jen pokračování.
Misis Burdová opět nezklamala :-)

elfové

Michaela Burdová
česká, 1989
2013  80%Vlčí krev
2010  86%Zrada temného elfa
2008  82%Strážci dobra
2014  76%Prokletí
2013  82%V moci démonů

Kniha Zrada temného elfa je v