Zrada temného elfa

Zrada temného elfa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44582/kristaly-moci-zrada-temneho-elfa-44582.jpg 4 294 53

Křišťály moci série

Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů? 1. vydání.... celý text

RosaRoses
10.10.2016 5 z 5

Byla to moc čtivá knížka. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, líbilo se mi jak jednala a její pohled na věc. Co ale musím vytknout je Terien, mě kapitoly s ní prostě nebavili. To nemění nic na tom že tuhle knížku doporučuju. Míša Burdová prostě umí psát fantasy.

lucka040
11.07.2016

Kniha a i její ostatní díly je velmi čtivá a velice dobře napsaná. Vzhledem k tomu jak je srozumitelná k pochopení, tak doporučuji jako knihu pro mladé holky, skrz kterou si zamilují čtení a budou v něm pokračovat...teda alespoň u mě to fungovalo

gabice4
31.05.2016 4 z 5

Velice zajímavý příběh.......

Karčaa
01.04.2016

Kniha byla úžasná, ale více se mi líbilo Poselství Jednorožců.

Šílený.Knihomol
29.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, už se těším na druhý díl, který mám doma. Kdybych měla dlouho čekat na další díl, asi bych se mezitím zbláznila, kvůli konci. XD

markulka
20.02.2016 5 z 5

Kniha byla jedním slovem úžasná! Ihned jsem si zamilovala Awrixela a Sorgana... Ke svému překvapení jsem zjistila, že se v knize nenachází postava, kterou bych neměla ráda. Nejsem schopna slovy vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila! Nikdy nebudu váhat přečíst si ji znova a znova! :-)

kniznistranky
02.02.2016 5 z 5

Celou tuhle sérii o Křišťálech moci mám moc ráda a nedám na ni dopustit. Před několika lety mě právě tato kniha přivedla ke čtení ve větší míře a díky ní mě i začalo více bavit. Ve věku, kdy jsem tuhle knihu četla ( kolem 11 - 12 let) jsem si říkala, že knihu o 300 stranách budu číst tak rok :D Ale opak byl pravdou. Za tři dny jsem jí měla přečtenou a neodložila jsem jí skoro vůbec z ruky. Od té doby se k sérii neustále vracím a i když první díl za chvíli budu znát už nazpaměť :D nikdy mě nepřestane bavit. Teď jí čtu už tak min. po 8 a je to stejně kouzelné jako když jsme jí četla poprvé :)

livres
06.10.2015 5 z 5

Nádherná fantasy série, jedna z nejlepších jaké jsem četla. Prostě úžasné :D :*

Liana
04.08.2015 5 z 5

Veľmi pekná fantasy kniha. Autorke sa fakt podarila. Krásne vykreslené postavy, množstvo rôznych tvorov a zvieratiek a tá príroda... no nádhera. Tak krásne opísaná a vymyslená. No a samotný príbeh bol napínavý od začiatku do konca a už sa aj vrhám na druhy diel. Odporúčam.

Sabii14
27.04.2015 5 z 5

Tohle byla moje první knížka kterou jsem četla a můžu naprosto v klidu říct že to byla naprosto správná volba. Knížka byla VELMI dobrodružná,tajemná občas vtipná i romantická... Příběh mě hned na začátku zaujal a až do konce jsem se nenudila.Konec skončil velmi zajímavě.S touto knihou jsem byla moc spokojená :-)

Roselunda 1928
25.04.2015 4 z 5

O poznání lepší, než Jednorožci. Vypadá to, že se Míša zlepšila :D.
Co se mi líbilo?
Dobrý nápad.
Na pro mě strašný styl psaní se to četlo rychle.
Arwin :D nevím proč, ale je to jedna z mých oblíbených postav :D
Zaujaly mě i tři dějové linie, ale nejlepší byl (jak jinak :D) asi příběh Arwina a Neilin :D

Co se mi nelíbilo?
Styl psaní. Na mě strašně nazdobený. Na to si asi nikdy nezvyknu. Proto se mi často stávalo, že jsem se zamyslela nad něčím úplně jiným a musela jsem se vracet.
Strašná předvídatelnost. Od strany 25 jsem na 99% věděla, co je Arwin zač (kdo ne, tak na toho vypláznu jazyk :P) :D A jestli spolu nejpozději ve třetím díle nezačnou Arwin a Neilin chodit, tak to bude zázrak. To s Lejou a Edrianem mě taky trklo brzy.
Neilin. Její chování mi přišlo tak strašně blondýňovaté! (nebojte, jsem sama blonzka :D) Terien mě tolik neštvala.
Ten konec -___- zablít -,- :D chci vědět, jak to bylo dál a do knihovny se dostanu až ve čtvrtek :(

Uvidíme, co přinese další díl. Už se těším ;)

LucyMi
14.03.2015 5 z 5

Komentář před mým napsal vše, co jsem sem chtěla také napsat :D Jenom bych ráda dodala, že když vám kamarádka říká, že je nějaká knížka báječná, tak ji poslechněte - vždycky má pravdu ;)

Pedruska01
02.01.2015 5 z 5

Nemohu si odpustit a hned na úvod neříct, že autorka je opravdu něco. Tohle je již třetí dílo, (po Synovi pekel), co od ní čtu a jsem prostě znovu nadšená. Snad co nejvíce obdivuji je, jakou fantazií a především smyslem pro vymýšlení názvů, jmen a označení v rádoby Elfštině oplývá.
Knížka se naprosto báječně četla. Dělalo mi ale hrozné problémy ji vůbec odložit z rukou. Nikdy jsem nebyla na takové příběhy, kde se vyskytovaly "nadpřirozené" bytosti, ale opak je pravdou. Slečna Burdová jako z mála dokázala, že bych podobné (její) příběhy mohla číst stále a pořád.
Skvělé propletení postav, jejich charakter a úděl. Nemám nic proti! Možná by se našla maličkost, a to sice vznešené, ale leckdy dlouhé popisy krajin a všudypřítomné přírody. Vadilo mi to proto, protože následovalo vždy něco, na co se člověk těšil - akce. Prostě zdržovačka. :D
Nejvíce mě bavilo sledovat dvojice: Neilin a Arwin, Sorgan a Terien či střety, které měli ať už navzájem či s někým cizím. U Arwina jsem tak trochu tušila kým je, ale nebylo to zklamání, když jsem se utvrdila, naopak. Stále nevím proč a za jich okolností, že...
Jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat, je toho tolika nevysvětleného a všechno tak zamotané! Prostě velká natěšenost na druhý díl a samozřejmě doporučení. :)

Kocicka004
08.12.2014 5 z 5

Opět kniha...od tý nejlepší autorky bylo to úžasné prožívání dobrodružství nádherně popsané postavy, děj, krajina, city, emoce no všechno prostě úžasné.

DiDi123456789
02.11.2014 5 z 5

Otevřela jsem knížku a hned po první větě jsem se do ní zamilovala! Absolutně úžasná knížka u které jsem ani nemohla spát. Neilin je úžasná, sympatická a je téměř ve všem úplně stejná jako já.:-D Líbilo se mi, že byla i trochu nešikovná a v porovnání s Lejou obyčejná:-). To, že je Arwin Awrixel jsem odhadla už když se poprvé objevil, ale i to na mém dojmu nic nezměnilo. Leja s Edrianem jsou sladcí, strašně se mi líbí jako pár!
Nejvíce mě na knize ale štvala Terien. Ze začátku mi ani moc nevadila ale potom....vždycky jsem se u její tuposti nervla a nechápala, jak někdo tak úžasný jako Sorgan může ilovat právě ji. (to radši Leonis!!!)
Arwin na mě udělal úžasný dojem, neznám dokonalejší a hezčí postavu, než byl právě on! Sice jsem si ho vůbec nepředstavovala jako kluka s havraními vlasy jak je v knížce popisováno ale jako blonďáka ale i tak!
Nejlepší knížka, co jsem kdy četla (společně s ostatními díly) a myslím, že se může klidně rovnat Harrymu Potterovi!
5 hvězdiček je málo!!!!

Jolilinka
29.10.2014

Křišťály moci jsou naprosto úžasná série, která se na rozdíl od Jednorožců velmi povedla. Jednorožci byli naprosto příšerní a nudní, tato kniha byla ale jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla.

KristýnV
25.09.2014 3 z 5

Budu hodnotit celou sérii. Míša Burdová má sice určitě talent a nepřekonatelnou fantazii, ale Křišťály na rozdíl od Poselství jendorožců na mě dělaly spíš horší dojem. Nebylo to zlé, ale jsou rozhodně věci, které se mi četly lépe.

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

K této knize můžu říct jen jedno: Naprosto boží!!! Jsem ráda, že jsem si tu knihu koupila, protože toho rozhodně nelituju. Skvělý!!!

Adele02
25.08.2014 4 z 5

Burdová opět dokázala, že čeští autoři umí psát. Tahle kniha byla skvělá, i když lehce předvídatelná (zvlášť to s Awrixelem), ale jinak si ji mohu jedině vynachválit :)

Alex.Barunka
24.08.2014 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale nakonec mě mile překvapila. Trochu mi vadilo párování postav a náramky, které prodávali elfové prakticky za války. Tohle mi k elfům nejde.

elfové

Michaela Burdová
česká, 1989
2013  80%Vlčí krev
2010  86%Zrada temného elfa
2008  82%Strážci dobra
2014  76%Prokletí
2013  82%V moci démonů

Kniha Zrada temného elfa je v