Království obávaných

Království obávaných https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516629/bmid_kralovstvi-obavanych-51F-516629.jpg 4 292 63

Emilia je otřesená šokujícím zjištěním, že je její dvojče Vittoria naživu. Ale než se postaví démonům z minulosti, Emilia se touží zmocnit svého krále, svůdného prince Iry. Emilia neprahne jen po jeho těle, chce jeho srdce a duši. Jenže to je něco, co jí tajemný princ nemůže slíbit. Když je zavražděn vysoce postavený člen rodu Avaro, Emilia a Ira jsou zavoláni ke konkurenčnímu dvoru. Usvědčující důkazy ukazují na Vittorii jako na vraha a je rychle prohlášena za nepřítele Sedmi kruhů. Navzdory její zradě udělá Emilia všechno proto, aby tuhle novou záhadu vyřešila a zjistila, kým její sestra skutečně je. Emilia a Ira spolu hrají hříšnou hru klamu, zatímco pracují na tom, aby zabránili nepokojům, ke kterým se schyluje mezi čarodějkami, démony, měňavci a nejzrádnějšími nepřáteli ze všech: Obávanými. Emilia byla varována, že když dojde na Hříšné, nic není, jak se zdá. Copak byli skuteční padouchové celou dobu mnohem blíž? Když je pravda konečně odhalena, mohla by stát Emilii srdce.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Feared , 2022

Ivka14
11.09.2023 4 z 5

Poslední díl Králoství prohnilých byl lahodným a zábavným čtením, které se oproti svým předchůdcům docela změnilo. První kniha ze série byla jedinečným vpádem do žánru pro mladé dospělé s nádherným zobrazením chutných receptů a náhodného vyvolávání démonů. Druhý díl byla cesta do světa démonů a jejich princů. Ale nějak to vyvrcholilo v závěrečnou knihu, která mě dokázala překvapit a nadchla.

Emilia je v šoku, když zjistí, že její dvojče Vittoria je stále naživu. Její sestra je však zakrátko obviněna z vraždy a pekelná knížata usilují o odplatu. Emilia, odhodlána žít trochu mírumilovně po boku své sestry a svého krále démonů, se vydává odhalit pravdu a odhaluje mnohem více o své minulosti, než bylo dosud známo. Toto odhalení bude Emilii něco stát a ona se musí rozhodnout obětovat něco, co jí je drahé, aby konečně zlomila prastarou kletbu.

Jak jsem řekla v prvním odstavci, tento závěrečný díl je velmi zábavný. Docela mě bavila změna v jejich vztahu a myslela jsem si, že se k příběhu hodí, když se ti dva společně snaží najít cestu vpřed a usadit se ve svých rolích. Vražda a zvraty v příběhu byly také vhodné, protože ustoupily od některých YA klišé a umožnily Emilii stát se skutečně nezapomenutelnou a neochvějnou hrdinkou.

Tahle série se stala jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy přečtu znovu.

Lucie.285
11.09.2023 5 z 5

Moje letos nejočekávanější kniha a opět nezklamala. Bylo tam úplně všechno, romantika, děj, žhavé scény, perfektní dialogy a sympatické postavy. Kniha je opět vyprávěna z pohledu Emilie, která se snaží očistit sestru a zabránit válce, po celou dobu Vás to drží ve střehu a příběh nešlo odložit. Chemie mezi Irou a Emilií snad ani už nemusím zmiňovat a pokud první díl byl slow-burn a někdo z toho byl smutný, tak Vám mohu garantovat, že zde si všechno to čekání vynahradíme a stálo to čekání za to. Je zde hodně dějových zvratů a nic není jak se může na první pohled zdát. Některé scény budu mít v hlavě asi navždy.

PS. do světa Sedmi kruhů se ještě vrátíme. Autorka vydává tento měsíc novou knihu a tentokrát o dalším bratrovi - Závisti (Envy).

katasokolov
10.09.2023 5 z 5

5/5*

Dekadentní a návykové!
Hříšné a smyslné!
Předivo kleteb, které slábne a rozpadá se. Zatímco pravá realita přichází na světlo.

Tajemství jsou rozpletena a vše, co jste doposud pokládali za pravdivé, se změní na prach a přeskupí ve zcela jiné vzorce. Takovýto vývoj událostí jsem nečekala a obrat všech skutečností z předchozích dílů o 360 stupňů byl opravdu zdařilým tahem. Rozuzlení se autorce velmi povedlo !

Doporučuji všemi deseti. Pekelní princové, čarodějnice, bohyně, upíři, vlkodlaci ..geniální .

A nějak mám po tom zakončení pocit, že bychom se do peklíčka mohli v budoucnu navrátit.