Království obávaných

Království obávaných https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516629/bmid_kralovstvi-obavanych-51F-516629.jpg 4 291 63

Emilia je otřesená šokujícím zjištěním, že je její dvojče Vittoria naživu. Ale než se postaví démonům z minulosti, Emilia se touží zmocnit svého krále, svůdného prince Iry. Emilia neprahne jen po jeho těle, chce jeho srdce a duši. Jenže to je něco, co jí tajemný princ nemůže slíbit. Když je zavražděn vysoce postavený člen rodu Avaro, Emilia a Ira jsou zavoláni ke konkurenčnímu dvoru. Usvědčující důkazy ukazují na Vittorii jako na vraha a je rychle prohlášena za nepřítele Sedmi kruhů. Navzdory její zradě udělá Emilia všechno proto, aby tuhle novou záhadu vyřešila a zjistila, kým její sestra skutečně je. Emilia a Ira spolu hrají hříšnou hru klamu, zatímco pracují na tom, aby zabránili nepokojům, ke kterým se schyluje mezi čarodějkami, démony, měňavci a nejzrádnějšími nepřáteli ze všech: Obávanými. Emilia byla varována, že když dojde na Hříšné, nic není, jak se zdá. Copak byli skuteční padouchové celou dobu mnohem blíž? Když je pravda konečně odhalena, mohla by stát Emilii srdce.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Feared , 2022

Nifgai
10.12.2023 5 z 5

Parádně zakončená série. Třetí díl mi přišel asi nejlepší, plný zvratů a nečekaných odhalení. I když zůstalo pár otázek, tak jsem se sérií velmi spokojená.

Blanka29
08.12.2023 4 z 5

Tak konecne mam za sebou treti dil teto pekelne serie. Musim rict, ze se mi prvni a druhy dil libil vice. U tretiho dilu jsem se misty nudila, a uprimne kdyby autorka zkratila milostne sceny a vysvetlila nebo uzavrela nektere "problemy" bylo by to lepsi.....

Holubka
07.12.2023 4 z 5

Se závěrem série jsem spokojená. Ano mám ještě plno otázek na které jsem nedostala odpověď, ale jinak jsem si závěrečný díl velmi užila. Emilie mě v tomhle díle bavila nejvíc. Co se mi na ní opravdu tady líbilo, že o Irovi nikdy nezapochybovala. Vybrala si ho a ať se stalo cokoliv věřila mu. To se mi na jejich vztahu líbilo. Chvílemi tady na mě těch zvratů bylo nějak moc, ale chápu to je to poslední díl. Doufám že se do světa Hříšných ještě někdy podívám, protože bratry jsem si velmi oblíbila.

Local_Bunny
22.11.2023 4 z 5

3.5
Jak už to tak u trilogii bývá, první díl zaujme, druhý vyplní a třetí nás děsí tím, co přinese. U Království obánavých naštěstí nebyl závěr úplně nejhorší. Recenze může obsahovat spoilery na předchozí díly!
Emilia se dozví, že její dvojče Vittoria je celou dobu naživu a to byl můj úplně nejoblíbenější twist celé série - jak vlastně celý život sester byl zosnován a byly jen součástí většího plánu. Autorka tuto linku napsala skvěle, ještě postupně přidala pár věcí a hezky uzavřeně dokázala i ukončit. Potěšilo mě i další zapojení pátrání, stejně jako v prvním díle a vlkodlačí příběh mě taky hodně zaujal. Bavily mě i staronové vedlejší postavy, například Dominic, stejně tak moje oblíbená Fauna dostala trošku víc prostoru. Třetí díl se mi celkově četl dobře, se závěrem jsem spokojená a myslím si, že autorka zvládla čtenáři doručit i odpovědi na největší otázky. Samozřejmě nějaký prostor ještě zůstal, možná na nějaké pokračování ze stejného světa? Společně konečně i více poznáme peklo, strávíme daleko více času s dalšími princi a dokonce koukneme i na historii některých. Je fajn, že to autorka nestaví jen kolem Emilie s Irou, ale tohle mohlo přijít i trošku dříve v ději.
Co mě zklamalo, pak počet sexuálních scén, kdy jich bylo až moc. Chápu, že se zde postupně budovalo napětí mezi hlavními hrdiny a předtím mezi nimi k ničemu nedošlo, ale nic se nemá přehánět. Stejně tak mi přišlo zbytečně napsat postavu Vittorie jako protivnou a zlou, jelikož ji toto vyobrazení vůbec nesedlo a akorát mi během čtení brnkala na nervy.
za knihu děkuji KD

M.C.SMITH
17.11.2023 5 z 5

Pro mne dokonalé zakončení série.
Celá série se mi moc líbila a vím s určitostí, že si ji za čas přečtu s chutí znovu.
Skvěle napsáno a já jsem si to maximálně užila.

annes
15.11.2023 5 z 5

Ohohó! Jo! Konečně poslední díl přečten. Emilie to krásně zvládla. Příběh se skvěle rozpletl i s různými překvapeními a za to patří autorce velký dík. Všechno je tak jak má být.
Jestli budu mít někdy chvíli, přečtu si celou trilogii znovu, protože to byla paráda.

Anor505
13.11.2023 4 z 5

Poslední kniha je dočtená a teď jak to celé zhodnotit? Celá série byla rozhodně originální, čarodějky, hříšní princové, zamrzlé peklo a spousta intrik. Knihy jsou čtivé, napínavé a svižné, ale pár výhrad bych přece jen měla. Od prvního dílu jsem bojovala s pocitem, že je příběh jaksi neukotvený v čase a nedokázala jsem se orientovat, kolik hodin, dní nebo týdnů vlastně uběhlo.
Detektivní linka byla trochu roztříštěná, Emilie skákala od jednoho k druhému a ve velkém množství intrik, polopravd a lží se člověk občas trochu ztrácel.
Zajímavý vývoj prodělal vztah mezi Emilií a Irou - od velmi nenápadné hate to love romantiky z 1. dílu, přes pikantní jiskření v 2. dílu až po 3 díl, který už si servítky kolem erotických scén rozhodně nebere. =)
Nejsem si úplně jistá, jestli té erotiky ve 3. dílu nebylo už moc, právě na úkor detektivní zápletky, která by si zasloužila víc prostoru. Možná proto mi její konečné rozuzlení přišlo poněkud malicherné, nějak jsem od toho čekala víc.
I přes drobné výhrady se mi celá série líbila, možná si jí po čase přečtu znovu a některé dílky skládačky pak do sebe lépe zapadnou.

ydnac
13.11.2023 5 z 5

EMILIA ODHALUJE JEDNO TAJEMSTVÍ ZA DRUHÝM!!!

Její sestra žije.
Její vzpomínky jsou uzamčené.
Její moc může být ještě větší...
Její minulost je komplikovaná!

V rodu Avaro se stala vražda a všechno ukazuje na Emiliinu sestru Vittorii.
Ta však nechce promluvit a je jasné, že něco tají.
Emilia se snaží zjistit co se dá, ale situaci jí komplikuje celkem dost okolností.
Na scéně se objevuje První čarodějka.
A vracejí se OBÁVANÉ :-).

Poslední díl hezky zakončil celou sérii, já jsem spokojená :-).
Nějaké to odhalení, překvapení, trocha napětí a samozřejmě hříšný sex :-).
Možná bych ještě ráda věděla více o stařešině a jak to dopadlo s Lucií :-).

Těším se na další autorčiny knihy :-).

aquaver
08.11.2023 5 z 5

Nemohla jsem se tohodle posledního dílu dočkat. Tahle série mě prostě učarovala :) Závěrečný díl mě rozhodně nezklamal. I když musím uznat, že ten první díl přeci jen vede. Ale tak já mám převážně většinou nejradši ty začátky :) Jen mě maličko mrzí, že není nějaký další pokračování příběhu Iry a Emilie. Sérii Království prohnilých mohu určitě doporučit.

dam.si.knihu
06.11.2023 4 z 5

Jedna z mých nejočekávanějších knih tohoto roku. Závěrečný díl série Království hříšných autorky Kerri Maniscalco. Jak někteří z Vás ví, tak tuhle hříšnou sérii jsem si zamilovala od první stránky počínaje počátečním dílem. Prvním dvou knihám jsem dala 5 z 5, a to oprávněně, protože ten svět je propracovaný, napínavý, zároveň trochu tajemný a prostě celkově skvělý! Takže čekat na třetí díl bylo pro mě trochu utrpení, ale konečně jsem se dočkala.

Při čtení prvních stránek jsem si říkala, jotenhle díl by se měl jmenovat hříšný. Měla jsem tak trochu pocit, že autorka doháněla všechny ty erotické scény, které v předchozích dílech vynechávala. Nechápejte mě špatně, tyhle scény ve fantasy knihách miluji, ale tady toho na začátek bylo trochu moc. Nicméně pak se to obrátilo a Kerri nám dávkovala její skvělý styl psaní a byly jsme opět součástí jejího dokonalého světa. Začala nám odtajňovat spoustu zápletek, až jsem se v tom ztratila a byly chvíle, kdy jsem to tak trochu nechápala. Doteď jsme byli zvyklí na postupný přísun informací, ale tady jich byla hromada a jedna zápletka se přelévala přes tu druhou a já měla pocit, že nám pár informací k pochopení chybí. Škoda, někdy je méně více.

Nicméně, i tak jsem si tuhle sérii naprosto užila a zamilovala, a kdyby autorka trochu ubrala v posledním díle, mohla to završit senzačním závěrečným dílem, se kterým by se nám těžko loučilo. Každopádně i tak se mi těžko loučíjá bych snesla více dílů, protože ten poslední by si dle mého názoru zasloužil rozdělit na dva.
Autorka ukázala, že má skvělý cit pro to, aby napsala skvělou romantickou linku a vytvořila dokonalý fantasy svět, ve kterém byste se chtěli sami ocitnout. Tahle série bude jedna, kterou stejně budu doporučovat, byť jsem od posledního dílu čekala více!

Micandy
05.11.2023 2 z 5

Musím souhlasit s názorem na třetí díl s Mamka_cte. Jsem hrozně moc zklamaná. Tolik se mi líbil druhý díl, že jsem se těšila na další a nerada to přiznávám, ale vůbec mě to nebavilo. Neustále jsem se musela nutit do čtení, pak jsem přeskakovala až jsem byla u konce. Natahováný příliš překombinovaný děj. Přišlo mi to strašně chaotické a pro mě to bylo prostě trápení.A nezachránilo to ani jiskření mezi Emilií a Irou, tam autorka tlačila nějak na pilu a udělala z toho porno fantasy.Přitom autorčiny knihy mám ráda.

Mamka_cte
03.11.2023 2 z 5

Má oblíbená série. Protože jsem první dva díly zhltla snad za jeden den oba, tak jsem třetí díl předobjednala hned jak to bylo možné. Ještě ten den, co jsem měla knihu doma, jsem se vrhla s chutí do čtení! A tady to začalo. Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Ke čtení jsem se vracela asi na třikrát a nakonec teda knihu dočetla, ale měla jsem co dělat!

Za mě byl třetí díl zbytečný. Až na nějaké informace a rozuzlení byla kniha nuda a dokola samé porno. Jak dopadne Emilia a Ira mohla napsat autorka na konec druhého dílu a bylo by po trápení. Všechny důležité informace a překvapivé momenty by se vešly tak na 5 stran.

Přišlo mi, že když autorka nevěděla co psát, tak tam hodila nějakou erotickou scénu nebo únos. Achjo.

Konec byl totálně předvídatelný a hlavně, mě naštval! Čekala jsem nějaké rozuzlení toho, jak to dopadne s Orgoliem! Na to mě autorka navnadila a ono nic. Škoda.

Takže mě třetí díl zklamal, ale stejnak mám tuto sérii ráda a předchozí dva díly se mi moc líbily. Poslední díl je jen takové nutné zlo k tomu, aby jste věděli jak to skončí.

Fantasy kde se vyskytují Hříšní princové, vlkodlaci, čarodějnice a plno dalších nestvůr budu tedy doporučovat.

SilvieB
02.11.2023 4 z 5

3,5*
Tento jediný díl mě konečně něčím překvapil. Některé zvraty jsem opravdu nečekala. Líbilo se mi že se do děje více zapojovaly ostatní postavy.
Co se mi nelíbilo tak to hlavní hrdinka. Emilia mě fakt štve, některé její rozhodnutí a myšlenky....
Celá kniha byla tak trošku zmatek... Dějová linka s Vestou mi tam vůbec neseděla a co ti upíři? Na začátku knihy Vittoria nechce aby Emilia byla s Irou, ale pak je s tím najednou v pohodě? A co na to Stařešina? Co nakonec udělá Claudia? A co Orgolio? Nezasloužil si Pigro v knize víc místa ?
Nebyl to špatný příběh, děj hezky plynul, konec mě dojal, ale stejně mi tam něco chybělo...
Musím ale vyzdvihnout nádherné obálky všech třech dílů, ty se opravdu povedly. Také to byly po dlouhé době knihy, které nebyly plné překlepů a to se pak krásně čte.

terikus
31.10.2023 3 z 5

Většinou mi trvá knížku přečíst cca den, tuhle jsem četla snad týden a nebylo to žádnou čtecí krizí. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, když už jsme se něco dozvěděli, tak se do toho zamotaly další různý teorie, takže z toho člověk byl spíš ještě víc zmatenej a konečný rozuzlení bylo o ničem...jsem dosti zklamaná

adela.hol
30.10.2023 5 z 5

Závěrečný díl plynule navazuje na předchozí, a tak se ocitáme zpět ve chvíli, kdy se Emilia snaží vzpamatovat ze zjištění, že je Vittoria naživu a také kdo je doopravdy princ Ira. Postupně se začínají odhalovat další tajemství, po kterých se její původní život začíná rozpadat jako domeček z karet. Nic z toho, co si myslela, že má a kým je, nebylo skutečné. Kromě toho se dostává do situace, kdy chce dokázat, že Vittoria není vrah a hlavně chce získat svého krále. Se vším všudy.

I když budu hodnotit tento díl stejně jako ty předchozí, jednoznačně byl nejlepší. Za mě tato série gradovala a ukázala, že nic nebylo takové, jak se na první pohled zdálo. Proto vím, že se jednou do série pustím znovu, abych od začátku vnímala detaily, které jsem předtím nepovažovala za důležité.

Celý příběh byl postaven na originálním prostředí pekla a chemii hlavních hrdinů. V každém z předchozích dílů jsem chemii vyzdvihovala. V tomto díle vystoupala až na vrchol. Peprných scén tu bylo dost, ale já si hlavně užívala to pozadí za nimi. Žárlivost, touha a hlavně všudypřítomný strach, že by měli jeden o druhého přijít. A že těch dramatických scén, kde se to málem stalo, tu bylo také hodně. Oba by ale udělali cokoliv, aby tomu zabránili. A to tomu dodávalo to top, co na takových párech miluju. Navíc ta jejich kombinace chladu a žáru byla odzbrojující.

Mohla bych vytknout, že autorka nijak neuzavřela zápletku ohledně Orgolia, ale já to beru pozitivně v tom, že si nechala otevřená vrátka pro samostatný příběh/sérii dalšího hříšného prince. A to já rozhodně chci.

kniho_terka
27.10.2023 5 z 5

Pokud jste čekali až vyjdou všechny díly, s radostí vám říkám, že se do toho můžete vrhnout. Celá tahle trilogie za to určitě stojí. Díky tomu si získala u mě speciální místo.

Začátek knihy se odehrává v momentě, kdy skončil druhý díl. Tím se zabývá polovina knihy. Vztahem Emilie a Iry. Jejich vztah byl z pohledu Emilie celkový zmatek, ale v tomhle díle bylo jasno. Mezi nimi to začne jiskřit ještě víc, a tak ani nechybí dost spicy scén.

Samozřejmě se tam děje i něco jiného, než jen vztah mezi nimi. Do aktualit se dostane jedna kletba a záhada, které provázejí děj celé knihy. Emilie se dozvídá pravdu o svém životě a o sobě samé. Kolikrát mi ji bylo líto, z těch všech lžích co jí tajili. Nebudu to popisovat dál, jinak je možný, že bych vám dala spoilery.

Za mě se děj netáhl, stále se tam něco dělo i přesto, že tam někdy nebyly úplně chytlavé pasáže. Některé věci bych natáhla, a naopak některé zkrátila o pár stran. Sama jsem jednu chvíli dostala blok, a nechtělo se mi pokračovat.

Konec jsem trochu předvídala ale i tak mě něco překvapilo. V posledních čtyřiceti stranách jsem si připadala jako v pohádce, která končí. Při tom to žádná pohádka není, ale konec skončil tak, jak by si to zasloužili všechny knihy. Prostě hezky. Možná bych ho jen o pár stránek zkrátila, ale na jednu stranu jsem ráda, že jsem tam strávila čas o něco déle.

Jak už jsem zmiňovala, celou sérii jsem si zamilovala a tak mi bylo líto opouštět ten svět společně s Irou a Emilii. Se světem se ale nemusíme loučit na dlouho, jelikož autorka napsala příběh o jednom z dalších princů, který je zatím v angličtině. Měli bychom se dočkat překladu, už příští rok.

Tuhle sérii jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Jsou to knihy plné magie, dobrodružství, romantiky, zrad, čarodějek a démonů, záhad a vyšetřování... Prostě tohle musíte zkusit a já doufám, že si to taky zamilujete.

annora_cte
22.10.2023 4 z 5

"Dvě kletby. Jedno proroctví. Odplata, které se všichni obávali."

Po druhého dílu, který mě velmi zklamal, jsem se do Království Obávaných pouštěla s téměř nulovou naději na dobrý příběh.
Ale nakonec jsem byla mile překvapena. Už žádné vnitřní dohady Emilie, jestli Iru chce či nikoliv. Kdepak. Tahle žena dobře věděla co chce a šla si za svým cílem.
Viděla jsem u ní neskutečný charakterní vývoj! Na to jak mě štvala si ve třetím díle získala mojí plnou podporu. Její vztah s Irou se konečně dostal do takové fáze, na jakou jsme všichni čekali.
Oproti předchozímu dílu se dělo mnohem víc věcí, sem tam i nějaká ta napínavá akce či šílená odhalení. Znovu chválím krásný popis prostředí i myšlenek, to mě u téhle série snad baví nejvíc, jak se to hezky čte a představuje. S koncem jsem spokojená, dopadlo to tak, jak jsem si přála. Oproti druhému dílu se třetí díl vytáhl o několik příček nahoru. Hezké zakončení série. Pokud vás také druhý díl odradil a váháte nad třetím, určitě doporučuji si ho přečíst.

Upozornění na spoiler!

Mrzí mě ale jedna věc.
Příběh Orgolia a jeho manželky se řešil poměrně dlouho. Došlo i k zajímavému odhalení a celkově to ve mně vzbuzovalo dojem, že na konci přijde velké bum, kdy se opět shledají. No ale k tomu vůbec nedošlo. Autorka to mezi nimi nijak neuzavřela, takže si to asi můžu jen domyslet, jak to dopadlo, hádám?

mmmisulka.r
18.10.2023 5 z 5

NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY ČTĚTE JEN V PŘÍPADĚ, ZE JSTE ČETLI PŘEDCHOZÍ DÍLY

Kerri je jednoznačně královnou všech zmatků a zamotanych příběhů...

Třetí díl Hříšných je stejně zapeklitý jako předchozí díly. Vittoria je naživu a rozhodně neni stejná jako dřív. Emillia se snaží stále pátrat po své skutečné minulosti, snaží se očistit svou sestru z vraždy a získat srdce i duši svého milovaného Iry. Netuší však, že sama bude muset pro zlomení kletby něco obětovat...

Celá tato série je hrisna jako samo peklo, je plná iluzí a klamu. Je zamotana jako klubko hadů. Ta zamotanost je paradoxně i trochu prokletím. Je toho vskutku moc, i když musím říct, že i přesto mě Hříšní okouzlili a já si čtení užívala. Chápu rozpory čtenářů, protože na někoho to může být až moc prekombinovane.

Nicméně, tato série se mi opravdu moc líbila, bylo to jiné, originální, zábavné, tajemné i sexy. Sexu si tu užijeme až až, autorka nám chce zřejmě vynahradit absenci z prvního dílu. Ale nevadilo mi to.

Doporučuji, asi to sice svou komplikovanosti nebude sedět každému, ale na to musíte přijít sami.

kikikrat
10.10.2023 4 z 5

Poslední díl této série mě bavil stejně jako ten první. Narozdíl od toho druhého mi přišlo, že má Emílie jasný cíl a, že akce tady není na úkor erotiky. Vše se krásně dopľnovalo a já si knihu opravdu užila. Je mi líto, že opouštím tento svět ale co jsem postřehla další příběh ze světa hříšných na nás čeká už brzy.

Damonka18
06.10.2023 4 z 5

Poslední díl byl za mě nejslabší. Nejvíce mě bavil druhý díl, kde jsem mezi hlavními hrdinami cítila tu vášeň, romantiku, přitažlivost. U posledního dílu jsem se i párkrát zasekla, protože mě to začalo nudit. Chápu, že je to poslední díl a musí se rozuzlit děj, ale chybělo mi to, to co bylo v druhém díle. Čekala jsem víc, ALE i tak to bylo povedené. Určitě se do podsvětí ještě někdy znovu podívám. Za naším ďáblem :3